Gooners on Tour:Denny a spol na Hullu

Zdravím všechny kanonýry a kanonýrky. Hned ze začátku bych chtěl poděkovat Czech & Slovak Arsenal FC Supporters Clubu za bezproblémové zprostředokování lístků a splnění (nejen) mého snu. Také všem přeji šťastné, veselé, pohodové Vánoce a bohatou nadílku (zejména do branek soupeřů Arsenalu J ).

Myšlenka jet na zápas přišla náhle. Samozřejmě, všichni jsme o tom snili, ale realizace, to je už něco jiného. Slavil jsem 18. Narozeniny a rodiče mi navrhli London trip včetně zápasu Arsenalu.  Skvělý nápad. Výběr zápasu nebyl lehký. Původní plán byl jet na zápas Arsenal – Southampton, ale v tomto termínu jsem měl mít tenisové trenérské zkoušky, tak jsme zkusili své štěstí a zažádali o lístky proti Hull City. Po nedlouhé době po ranním otevření E-mailové schránky dorazil efekt podobný extázi, Arsenal FC nám přidělil požadovaný počet lístků. Organizování a to pravé natěšení mohlo přijít. A také velmi rychle přišlo. Letenky jsme sehnali velmi levně přes společnost Raynair z Ostravy na Standsted a ubytování také nebylo z nejdražších. Z Opavy jsme vyjeli 3 a v Ostravě se k nám přidal náš Slovenský kamarád Maroš. London trip mohl vypuknout.

Let proběhl bezproblémově, ikdyž, pokud máte panický strach z létání, nedoporučuji se dívat před odletem na pořad letecké katastrofy. V letadle jsme také viděli několik chlapů v dresu Liverpoolu, kteří očividně taky mířili na zápas a Suarézovu show. Po večerním přistání jsme se po několika hodinách konečně dostali na místo ubytování, Londýn je opravdu obrovský. Následovalo nějaké to pivo a také spekulace ohledně možných scénářů zápasu. Hull City minulé kolo dokázal vyzrát nad Liverpoolem, což slibovalo výborný fotbal, nikdo z nás si však nepřipouštěl možné zaváhání. Brzo ráno jsme vstali a mířili směr Piccadilly Line, shlédnout nějaké ty památky, když už jsme byli v tom krásném, historickém městě. Za celý den se toho dá stihnout hodně, kromě stravování ve fast foodech jsme viděli Big Ben, Trafalgar Square, London Eye nebo třeba Buckinghamský palác a výměnu stráží. Někdy jsme si připadali, jako Číňani, fotili jsme se vážně všude. Velkým zážitkem bylo, když nás v McDonaldu oslovil starší pán, jestli jdeme na večerní zápas. Odvětili jsme, že ano a v 20 minutové konverzaci nám popisoval atmosféru na Highbury, kde chodil pravidelně od svých 15 let. Také nesmírně chválil Rosického, když zjistil, že jsme z České republiky. On sám bohužel nezískal lístky, ale určitě se díval v televizi.

Čas ubíhal velmi rychle a pár hodin před zápasem jsme již seděli v metru směrem na Arsenal station. Červenobílé šály přibývaly a plným proudem na nás dýchala atmosféra zápasu. Několikrát jsme si obešli Emirates Stadium, přibylo dalších pár desítek fotek a pak jsme šli dobrovolně odevzdat všechny úspory do Armoury Shopu, kde bylo vážně všechno, na co si můžete vzpomenout. Všichni byli natěšení na zápas. Překvapilo mě, za jak krátký čas se stadion naplnil, ještě 15 minut před zápasem nebyla ani čtvrtina stadionu zaplněna, při úvodním hvizdu však sedělo 60 000 lidí na svých místech. Atmosféra byla výborná, zejména po krásné kombinaci a velmi rychlém úvodním gólu hráče, ze kterého si všichni utahovali, když ho viděli na soupisce. Mnohokrát zazněl chant „We are top of the league“, s chutí jsme si ho zazpívali. Naši hráči si mnohokrát dělali ze soupeřů tréninkové panáky, byla to pastva pro oči. Člověk by neřekl, jak je rozdílné dívat se v televizi a být na stadionu. Kamarád měl trefný komentář, že ten rozdíl je podobný, jako mezi sexem a díváním se na to, (berte prosím s nadhledem J ). Zápas utekl velmi rychle, skóre se zastavilo na čísle 2-0, ale těch gólů mohlo být mnohem více. Zasmáli jsme se další domácí prohře Manchesteru United, když se na světelné tabuli objevily výsledky z průběžně hraných zápasů. Po konečném hvizdu jsme zůstali na svých místech, stadion sice byl poloprázdný, ale zbytek lidí, co také zůstali, zpíval velmi nahlas. Po zápase jsme šli výhru pořádně oslavit.

Poslední den také uběhl velmi rychle, vyspávali jsme a poté se přemístili na letiště. Měli jsme štěstí, hodinu po našem odletu byly zrušeny veškeré lety z Británie kvůli vichřici. Náš let byl naštěstí bezproblémový, v letadle jsme se bavili s pány, co byli na Liverpoolu, kteří měli taktéž velmi povedený výlet do Anglie. Máme zážitek na celý život, byl to ten nejlepší dárek, který jsem mohl dostat a již plánujeme další výlet na zápas našich milovaných gunners. COYG.