Goons on Tour – Kucka + foto

Dne 20.2.2010 jsem díky Matygolovi, který mě zařídil lístky, poprvé viděl zápas Arsenalu v Barclays Premier League. Jednalo se o zápas proti Sunderlandu, týmu z druhé poloviny tabulky. „Black Cats“ na Emirates Stadium přijeli se šňůrou 12 zápasů bez výhry, naposledy tento tým vyhrál právě nad „Gunners“ při měření sil na Stadium of Light, kdy jediný gól zaznamenal Darren Bent.

V tomto zápase, i přes prohru v listopadovém 12. kole, jsme byli jasnými favority. Domácí nastoupili ve složení: Almunia – Eboue, Silvestre, Vermaelen, Clichy – Ramsey, Fabregas, Song – Nasri, Walcott, Bendtner. Do zápasu jsme vstoupili jasnou převahou v držení míče, do žádné větší šance jsme se ale nedostali. První možnost přišla až po dlouhém pasu, kdy se do šance probil Walcott. Z úhlu postupoval sám na bránu, ale finální přihrávku nezvládl. Po velmi pěkné kombinaci, kdy se míče dotkli Fabregas, Ramsey, Clichy a přihrávající Nasri, se do obrovské šance dostal Bendtner. Zhruba z 10 metrů tvrdě vystřelil, avšak vracející se obránce se vrhl do střely a zblokoval ji. Míč ale kupodivu opsal vysoký oblouk a dopadl na břevno. Poté už ho gólman Gordon dostal pod kontrolu. Následně zahrozili i hosté, konkrétně Frazier Campbell. Ten sice Almuniu překonal, ale slabou střelu bez problému zlikvidoval vracející se Vermaelen. Ve 27. minutě se diváci dočkali prvního gólu v hostující síti! U postranní čáry se míče zmocnil Eboué, obehrál bránícího Benta a neohroženě pokračoval do vápna. Poté v tísni poslal po zemi střílenou přihrávku a pro NICKLASE BENDTNERA, skórujícího podruhé v této sezóně, nebyl problém zakončit pohlednou akci střelou do prázdné brány – 1:0! Do konce prvního poločasu Arsenal trochu polevil, takže po chybě Ramseyho se do tutovky řítil hostující Kenwyne Jones, ale tváří v tvář Almuniovi naprosto selhal, vůbec netrefil bránu.

V druhém poločase oba týmy polevily, hrál se místy až nudný fotbal. Hodně útoků domácích končilo na nepřesnostech v zakončení (Ramsey, Nasri) nebo u zbytečných ztrát míče (hlavně Walcott). Hosté měli opět jeden slušný protiútok, Bent se dostal přes Silvestreho až do zakončení, ale gólman nás podržel.  V 70. minutě se na plac podíval i český záložník Tomáš Rosický, který vystřídal dnes špatně hrajícího Walcotta. Vzruch nastal až v nastaveném čase, kdy nápor hostů utnul náš rychlý protiútok. Song ve středu hřiště získal míč i proti trojnásobné přesile a vyslal po křídle Fabregase, který se řítil do šestnáctky. Tam ho ale nedovoleně zastavil Frazier Campbell a sudí odpískal penaltu. Tu trochu se štěstím proměnil sám faulovaný, tedy ve vrcholné formě hrající kapitán týmu CESC FABREGAS, a zvýšil na konečných 2:0!

První poločas, který  „měl grády“, přinesl hodně vzruchu na obou stranách. V druhém poločase se ukázala naše slabina – zakončování, kde bez zraněného Van Persieho nemáme klasického zakončovatele. V zápase se mě líbila obranná hra Alexe Songa, který zaznamenal velký pokrok oproti minulým letem. Muž zápasu je ale jednoznačně Emmanuel Eboué, který si díky své hře v tomto utkání vysloužil ovace ve stoje při střídání. Naopak se mi vůbec nelíbil Theo Walcott, který po technické stránce hrál opravdu zle.

Na závěr ještě jednou díky Matygolovi za lístky a za tento úžasný zážitek. Kdo nebyl na ES, tak určitě jeďte, vřele doporučuji.