Groves: Tohle bude pro Wengera klíčová sezona

Perry Groves, bývalý hráč Arsenalu, věří, že příští sezona bude pro Wengerovu budoucnost v klubu klíčová

Jeho kontrakt končí právě příští rok a pokud zůstane Arsenal bez trofeje, může to být významný faktor, který ovlivní rozhodnutí klubového vedení.

„Pro Arséna je to důležitá sezona.

Příští rok mu končí smlouva. Pokud se mu podaří přivést ty správné hráče a Arsenal tak bude konkurenceschopný, tak mu vedení nabídne prodloužení.

Pokud to tak nedopadne, tak prostě věci musí nabrat nějaký spád. Ze čtyř zápasů s United a Chelsea, tahal ve třech z nich Arsenal za velmi krátký konec.

Chelsea a Manchester United jsou fyzicky i psychicky odolnější a silnější, protože vyhrávají pravidelně trofeje. Tento tým Arsenalu ne.“

Pokud navíc odejde Fabregas, bude muset Wenger přivést podle mého názoru defenzivního záložníka a další tří hráče navíc, jestli to tedy chtějí myslet s nadějemi na trofej vážně.

Je škoda, že Aaron Ramsey utrpěl tak těžké zranění. Myslím si, že Wenger z něj chce vychovat hráče, který bude Fabregasovi velmi podobný. Jack Wilshere se navíc vrací z hostovaní, taky by mohl dostat více příležitostí.

Arsenal ale potřebuje důrazného záložníka. Myslím si, že většina fanoušků by si nestěžovala, kdyby přišel Yaya Touré. Dále by pak měl přijít jeden gólman a stoper, protože William Gallas odchází a Sol nemůže odehrát celou sezonu. Někdo jako Brede Hangeland nebo Roger Hohnson by byl dobrá náhrada.

První posilu, Chamakha, chválím. Myslím si, že bude velmi úspěšný. Pokud hrajete v Arsenalu středového útočníka, tak s šancemi, které tento tým vytváří, musí každý dobrý útočník vstřelit 20 až 25 gólů za sezonu.“


/teamtalk/