Guardiola si přeje skvělé představení

Manažer Barcelony Pep Guardiola nijak nenaříká nad faktem, že Arsenal na poslední chvíli zahrnul do nominace na úterní utkání i Robina Van Persieho. Chce, aby byl zítřejší zápas skvělým představením.

Van Persie měl být téměř měsíc mimo hru poté, co se zranil ve finále Carling Cupu, ve kterém Arsenal podlehl Birminghamu.

Holandský reprezentant ale překvapivě do Španělska cestuje a ještě zítra ráno podstoupí zdravotní testy. Do odvety, do které vstupuje Arsenal s náskokem 2:1, tedy má šanci nastoupit.

Tým Arsene Wengera se bude muset obejít bez Alexe Songa, ale Guardiola, který má sám problémy s obranou, si přeje, aby oba týmy nastoupili v plné síle. Zavtipkoval také, že by pro něj nebyl problém, kdyby na poslední chvíli dorazil i Theo Walcott.  

“Chtěl bych, aby Song hrál. Víte, možná na poslední chvíli přiletí i privátní letadlo s Theo Walcottem,“ řekl Guardiola v pondělí večer.

“Chci, aby hráli všichni ti skvělí hráči, všichni proti všem a zítra uvidíme skvělou podívanou.“

“Doufám, že budou hrát všichni, Van Persie, Nasri, Cesc, protože chci hrát proti nejlepšímu možnému Arsenalu.“

Boss Barcelony, kterého trápí bolesti zad, což dokonce vyžadovalo ošetření v nemocnici, pokračoval: “Pokud bude hrát Van Persie, žádný problém. Je to dobré pro tým a vlastně pro každého. A pokud nebude moci hrát, tak má Arsenal širokou soupisku výborných hráčů.“

“Arsenal má mnoho alternativ. Jsou velmi dynamičtí a umějí hrát na různých pozicích. Skvělé jsou i jejich protiútoky. Budeme se jim v nich snažit zabránit.“

“Zápasy Champions League jsou vždy speciální a toto bude skvostné utkání.“

Guardiola, který vyhrál evropský pohár před dvěma lety při své první sezóně u týmu, odmítl náznaky, že Arsenalu chybí duch pravých šampionů.

“Stále slyším, jak jsou hráči Arsenalu psychicky slabí, ale s tím nesouhlasím,“ řekl.

“Soupeří s Manchesterem United o ligový titul, probojovali se do finále Carling Cupu a před několika sezónami byli ve finále Champions League.“

“Arsenal je vždy na čele. Když každý rok soupeří na čele tak to znamená, že jsou kvalitní.“

Guardiolu zaujal i mladík Jack Wilshere, kterému je předpovídaná velká budoucnost.

“Wilshere je top hráč. Je to pro mě velké překvapení. Na začátku sezóny jsem jej neznal,“ řekl manažer Barcelony.

“Je to excelentní hráč, ne pouze v Arsenalu, ale i v reprezentaci.“

“V rezervním týmu máme spoustu hráčů, jako je on. Pro fotbal je to skvělá zpráva, mít hráče jako Wilshere.“

/skysports.com/