{youtube}yeEywXj5KQ4{/youtube}

GGG 44: Winterburn v Chelsea, 1997

{youtube}VdrinpHDfOg{/youtube}

GGG 45: Ljunberg v Juventus, 2001

Hoci tento gól patrí Freddiemu Ljunbergovi, určite mu veľkou mierou pomohlo dostať sa do prvej 50-tky najlepších gólov  majstrovstvo Dennisa Bergkampa.

Na to aby sa Arsenal prebojoval do štvrť-finále Ligy majstrov, potreboval získať proti Juventusu všetky 3 body.

Freddie otvoril skóre v 20. minúte, o 7 minút neskôt sa trafil z priameho kopu Henry, avšak vlastný gól Stuarta Taylora v 51. minúte dal Juventusu nádej na vyrovnanie. Víťazstvo neskôr poistil práve Ljunberg v 88 minúte po krásnej nahrávke od Bergkampa.

{youtube}4t5ndP_0LqM{/youtube}

GGG 46: Henry v West Ham Utd., 2002

Už po 4 uverejnených góloch sa k slovu dostáva po prvý krát Thierry Henry.

V auguste 2002 čakal na Arsenal (ako úradujúceho majstra) prvý away zápas sezóny v Upton Parku.

Po takmer hodine hry, Gunners neporazení v 23 zápasoch doťahovali dvojgólové manko po presných zásahoch Joa Cola a Frediho Kanouteho.

Potom však Vieira našiel Henryho, ktorý stál 40 metrov chrbtom k bráne. Prvým dotykom sa zbavil hráča West Hamu, druhým dotykom si posunul loptu kolenom a tretí dotyk s loptou znamenal krásny half-volley z 20 metrov, ktorý skončil v sieti Davida Jamesa.

Tento gól ukazuje 2 prednosti Henryho – umenie zbavit sa protihráča a nekompromisné zakončenie, navyše bol kontaktným aby 2 min pred koncom Sylvian Wiltord vyrovnal na konečných 2:2.

{youtube}XvD8x8QEmEw{/youtube}

GGG 47: Alan Sunderland v Manchester Utd., 1979

Dramatický gól Alana Sunderlanda v posledných 5 minútach finálového zápasu FA cupu vo Wembley nepatrí medzi tie najatraktívnejšie v klubovej histórii, no bol však o to dôležitejší.

Čas vstrelenia gólu, veľkosť zápasu a samozrejme oslavy hráčov na ihrisku, na striedačke, divákov v hľadisku  prispeli k tomu, že na tento moment sa spomína aj po 30 rokoch.

Arsenal pohodlne vyhrával dvojgólovým rozdielom vďaka gólom Briana Talbota a Franka Stapletona oba vypracované pohiblivým Liamom Bradym. Zdalo sa, že Manchester United je na kolenách, avšak chytili sa dvoma neskorými zásahmi Gordona McQueena a Sammyho Mcllroya.

Arsenal bol otrasený, ale v tomto príbehu bol ešte jeden obrat – gól Alana Sunderlanda.

{youtube}0Px1lbDLv6s{/youtube}

GGG 48: Bergkamp v Sunderland, 1997

Je jasné, že Dennis Bergkamp bude v tomto zozname gólov – otázka je: ako často?

Tánto jeho kúsok je často prehliadaný, pretože bol skórovaný v odvete FA cupu a záznam z tohto zápasu je ťažko zohnateľný. Tento gól vystihuje, prečo bol Bergkamp taký úžasný hráč.

Napínavý zápas v Roker Parku nebol nič pre slabšie povahy, avšak Bergkampov pokoj všetko zatienil a skvelou ukážkou svojích schopností otvoril skóre minútu pred koncom polčasu.

Akciu začal aut Nigela Winterburna na ľavej strane ihriska. Vymenil si nahrávku s Patrickom Vieirom a našiel Paula Mersona, ktorý si vymenil loptu s Bergkampom aby ho opäť našiel a zvyšok už nepotrebuje komentár…

Peter Reid, tréner súpera Arsenalu po zápase povedal: „Začal som si tlieskať až kým som si neuvedomil, že som trénerom Sunderlandu.“

{youtube}lLsQuSYLi4g{/youtube}

GGG 49: Flamini  v Newcastle United, 2008

Pokračujeme v rebríčku parádnou trefou francúzskeho záložníka Mathieua Flaminiho zo dňa 29 Januára 2008 pri viťazstve 3:0 nad Newcastlom.

Arsenal viedol v zápase 1:0 vďaka hlavičke Emmanuela Adebayora z prvého polčasu a 18 minút pred koncom zápasu 3 body zabezpečil práve Flaminy.

Abou Diaby udržal loptu v ľavom okraji ihriska, našiel Cesca Fabregasa, ktorý prihral Flaminimu, ktorý bol síce takmer 30 metrov od brány, prvým dotykom si pripravil loptu a perfektne vypálil pred blokujúcim obrancom.

Flamini nepatril k hráčom ktorí často skórovali, ale v tomto prípade sa oplatilo čakať.

{youtube}RYOio0B7y1A{/youtube}

GGG 50: Adebayor v Newcastle United, 2007

Hneď na začiatok tu máme volej Emmanuela Adebayora.

Útočník Toga bol miestami nezadržateľný v sezóne 2007/2008 o čom svedčí aj tento gól hneď zo 4 minúty zápasu PL proti Newcastlu v St. James´s Parku dňa 5. decembra.

Arsenal založil útok, ktorý bolodvrátený nedôsledným odkopom hráčov Newcastlu a lopta skončila na nohe Emmanuela Eboueho a presným centrom našiel Adebayora, ktorý sa presadil medzi dvoma obrancami na hranici pokutového územia.

S Newcastlom to už vyzeralo zle – Arsenal vyhral 18 z 20-tich predchádzajúcich zápasov, v ktorých skóroval Adebayor. Avšak domáci uhrali v tomto zápase remízu 1:1.

{youtube}pvh7vywNzYI{/youtube}

Na oficiálnej stránke Arsenalu prebehlo počas mája 2009 hlasovanie o „najlepší gól Gunners za posledných 40 rokov“, kde hlasovali zaregistrovaní uživatelia stránky arsenal.com.

My vám v tomto článku prinášame rebríček týchto gólov  spolu s uploadnutými videami a budeme sa ho snažiť postupne dopĺňať o ďalšie (označenie napr. 47-50 v nadpise znamená, že odkryté sú 4 videá z 50-tich, začíname posledným odkrytým)

Víťazný – najlepší gól podľa fanúšikov bude zverejnený v piatok 31. júla 2009.