Happy New Season! – Hans‘ Diary No. 24

Stejně jaky byl jasný odchod Reyese, i já jsem věděl, že to přijde. A stejně jako s Josém jsem nevěděli, kdy to přijde, já to nevěděl taky. Proto ten skoro dvoutýdenní výpadek. Alespoň si teď nemůžu stěžovat, že nemám dostatek témat k proprání svými nevymáchanými ústy. Naopak, nějak se toho nahromadilo. Takže to vemu selektivně, napřeskáčku a stručně. A pokud se zítra moc nezruším při Fulhamu, tak by další pokračování mohlo fofrem následovat.

Sparta – Dobré zprávy chodí dycky po dvou. Takže po tom, co jsem do rodiny přivítal druhou dceru (za gratulace předem děkuji ;-), jsem se vzápětí dozvěděl, že na Letnou přijede Arsenal Londýn (přesně takhle). Vzhledem k poněkud náročnému programu minulých dní, jsem to ještě nijak nezhodnotil, ale je celkem jasné, že je to soupeř, přes kterého bychom do základní části měli projít – stejně jako přes jakéhokoliv jiného, který byl v nabídce. Sparta nebude lehký soupeř, ale bilance Arsenalu s pražským týmem není z nejhorších, takže doufám, že ji nijak neznehodnotíme v nadcházejících středách. V každém případě Spartu není možné podcenit, což ví jistě Young Boys Wenger, stejně jako Czech & Slovak Gooners, kteří se chystají zúročit tréning z Pardubic v away sektoru Axa Arény. Nemůžu se dočkat!

José Antonio Reyes – Tak se to nakonec povedlo. Hráče o kterém všichni už od května nabeton věděli, že v Arsenalu skončil jsme opravdu nakonec prodali. José to klubu rozhodně neulehčil svými mediálně známými útoky na anglické počasí, nekvalitní londýnské metro, kyselé pomeranče a bolehlavy z jablečného vína. To byl cider, vole! Získat za něj alespoň polovinu toho, co jsme zaplatili v lednu 2004, bylo tak dost složité. I díky tomu mu nevyšel jeho vysněný Real. Skončil u městského rivala Atlética, které bylo ochotno za něj opravdu zaplatit a ne jako královský klub poslat jen kapesné na dovolenou pro Ladies team. I tak, díky José za ty góly – zejména do sítě Cuntski.

Preseason – Z celkem objektivních důvodů mi unikly oba zápasy z města Cofee Shopů, takže nemohu složit nějakými moudry, ale celkově se výsledky v předsezónních zápasech dají hodnotit velmi pozitivně. Zejména když byly vybojovány s takovými týmy jako PSG, Internazionale, Nazio (© Arseblogger) a Ajax. Jistě, příprava se do sezóny nepočítá, ale měla dodat týmu potřebné sebevědomí, což se jistě povedlo. Teď jen začít tavit umění, sebevědomí a zkušenosti, které i naši hoši mají, v body. Hodně bodů. Mraky bodů!

Gallas kapitánem – Jsem zaskočen, jsem šokován a nesouhlasím. V případě Henryho jsem chápal, že se jednalo o snahu dodat mu na pocitu důležitosti (jako by ho neměl dost ;-), ve snaze udržet ho v dresu kanonýrů, ale v případě Gallase bossovo rozhodnutí nechápu vůbec (ano je to Wengerovo rozhodnutí – ne jak před časem někdo tvrdil v komentářích, že si kapitána volí hráči). Touré, Gilberto – takto zástupci – jsou podle mého názoru mnohem přirozenějšími volbami. Ale o tom už jsem se rozepisoval dříve. Je mi jasné, že nějaký důvod Wenger pro tuto volbu měl a mně nezbývá než doufat, že to bude volba lepší než v případě Henryho. V každém případě je to vysvětlení pro Billův U-Turn (mimochodem, docela slušný film, Matygole) ve vyjadřování o svých spoluhráčích a ambicích týmu.

Začátek sezóny – Před návratem opravdového fotbalu na scénu jsem chtěl jeden z deníků věnovat podrobnějšímu pohledu do nové sezóny. Naivně jsem si myslel, že na to najdu dostatek času. Teď si dovolím naivně přislíbit, že tak učiním v nejbližší době, i když v řádu dnů to asi nebude. Koneckonců přestupové okno končí 31.8. a to je taky slušný deadline, ke kterému zhodnotit season break, ne?

Fulham zítra, Sparta ve středu, tipovačka fičí – opravdový život po Henrym začíná. Happy New Season Everybody!

CU Hans