Havertz: Tento tým má rodinnou mentalitu

Poté, co se Kai Havertz stal kanonýrem, tak ve svém prvním rozhovoru prozradil své nadšení z toho, že se stal členem „rodiny Arsenalu“.

Tento 24-letý německý reprezentant se po třech letech na Stamford Bridge přesunul ze zápasu na sever Londýna, aby se k nám připojil z Chelsea, a už se těší na své první setkání se spoluhráči, zaměstnanci a našimi fanoušky.

Kai exkluzivně pro Arsenal.com řekl:

„Pro mě osobně je to super vzrušující. Jsem tak rád, že se můžu připojit k tomuto úžasnému klubu. Tento klub má tak velkou historii a doufám, že dokážeme dosáhnout spousty věcí. Těším se na setkání se všemi hráči, personálem a ano, bude to vzrušující.“

Zeptali jsme se naší nejnovější posily na jeho minulé zkušenosti ze zápasů v Chelsea proti nám. Něco co Kai přiznal byla vždy náročná zkušenost, přičemž jako zásadní faktor v našich zápasech proti Blues uvedl naši „rodinnou mentalitu“.

„Myslím, že rodinná mentalita, kterou tým má na hřišti, je jedním z důvodů, proč je tak těžké hrát proti Arsenalu.“

„Myslím, že tomu tak je i mimo hřiště. Takže týmová mentalita v kádru je velmi, velmi vysoká a můžete to cítit. Je zřejmé, že je tu spousta talentovaných hráčů a je tu velký prostor k dosažení velkých věcí.“

Kai se u nás rozhodl nosit dres s číslem 29, číslo, které měl po celou svou profesionální kariéru, a my jsme se našeho nového hráče zeptali, jaký význam má jeho „šťastné“ číslo.

„Nosím ho už mnoho let. Vybral jsme si ho, když jsem se stal profesionálem v Německu, a od té doby mi to vždycky přineslo štěstí. Když jsme se stal profesionálem, vzal jsem si ho, protože to má nějakou historii s mým bratrem. Kdysi jsme si ho brali, když jsme spolu hráli nějaké videohry. Myslím, že je to perfektní číslo.“

Příští sezóna bude znamenat náš návrat do Ligy mistrů po šestisezónní absenci, do soutěže, kterou Kai dobře zná, protože ji vyhrál v roce 2021 a vstřelil rozhodující gól ve finále proti Manchesteru City.

Naše číslo 29 je nadšené, že může znovu nastoupit na hřiště proti evropské elitě, ale tentokrát v našem červenobílém dresu.

„Myslím, že Liga mistrů je speciální turnaj a myslím, že každý fotbalista tam prostě rád hraje.“

„Měl jsem štěstí, že jsem tuto trofej vyhrál a byl to pro mě nejlepší pocit, jaký jsem kdy měl. Takže hrát tam znovu příští sezónu s Arsenalem je pro mě vzrušující. Doufejme, že do týmu vnesu nějaké dobré atributy, doufám, že znovu vyhraji trofej. Myslím si, že je to ta nejzvláštnější trofej, kterou lze vyhrát.“

/arsenal.com/