Henry: Arsenal může vyhrát double

 Legenda Arsenalu útočník Thierry Henry věří, že Arsenal může letos vyhrát nejen domácí ligovou soutěž, ale i Ligu Mistrů.

Bývalý hrdina Gunners, který před letošní sezonu opustil Emirates Stadium a přestoupil do Barcelony je spokojený z hrou jakou předvádí jeho bývalí spoluhráči.

" Sledoval jsem zápasy Arsenalu a musít říct, že předvádějí pohledný fotbal a navíc dokáží vyhrávat zápasy nejen doma, ale i venku."

" Znám velmi dobře všechny mladé hráče a oni můžou vyhrát jak premierleague tak i Ligu Mistrů. Viděl jsem je jak porazili v Lize Mistrů Sevillu a myslím si, že to byla výstraha pro celý zbytek Evropy. Sevilla není jednoduchý soupeř, ale Arsenal hrál skvěle."

Henry přiznal, že je stále v kontaktu s Arséne Wengerem a má k němu obrovský respekt.

" Kontaktoval jsem ho po svém odchodu několikrát. Vždycky jsem s ním hovořil, protože i přes ten věkový rozdíl oba se respektujeme a je mezi námi určité pouto. Je fantastické, že podepsal v klubu novou smlouvu. Má talent na vyhledávání mladých hráčů. A k tomu je Wenger skvělý člověk. Hráči pod jeho vedením jsou v pohodě a dokáže tak z nich dostat to nejlepší."

V zimě se můžeme těšit na rozloučení Thierryho s fans na Emirates Stadium. Osobně bych mu doporučil zápas  22. prosince.

" Myslím si, že rozloučím v prosinci, protože ve Španělsku je zimní přestávka a budu mít více volného času. Nechtěl bych, aby nás v letošní sezoně los Ligy Mistrů svedl dohromady. To není způsob jak bych se chtěl rozloučit s fanoušky. Nebyl bych schopen si rozloučení užít."

" Když se mi podaří dostat na zápas chtěl bych sedět pouze mezi diváky. Nepůjdu na hrací plochu. Mohlo by to mít vliv na tým. Nechci přitahovat jejich pozornost, budou hrát zápas a ja to musím respektovat."

/skysport/