Oficiálně : Henry je v Colney

 

Legenda Arsenalu a současná hvězda americké Major Soccer League Thierry Henry se vrátil na necelé dva týdny do Arsenalu.

 

Henry se připojil k týmu, aby s ním trénoval v Colney a poradil útočníkům The Gunners.

Francouzský veterán přijel na The Emirates v neděli a zůstane do 19.1., kdy se bude muset vrátit za oceán, aby začal přípravu na novou sezónu MLS.

Titi strávil v Londýně vánoční svátky a nyní se rozhodl trénovat s týmem Arséne Wengera, aby si udržel vysokou fyzickou formu a také aby byl blíže svému milovanému klubu.

Nejdůležitější se ale jeví informace, že na tuto krátkou dobu dvou týdnů se Titi stane trenérem útočníků a bude se snažit zlepšit a zpřesnit činnost severolondýnských sniperů. Vzhledem k obrovskému množství šancí, které útočníci Arsenalu zahodí při každém utkání, se může tato pomoc ukázat jako neocenitelná.

Henry bude věnovat zejména pozornost mladému Theo Walcottovi. Pomůže mu lépe využít jeho rychlost tak, aby vhodněji zapadl do taktických plánů Arséne Wengera.

Manager kanonýrů předpokládá, že v blízké budoucnosti přesune mladého anglického reprezentanta z křídla na hrot útoku. Stejný vývoj si vlastně prošel i Henry, historicky nejlepší střelec klubu z Ashburton Grove.

Bývalý kapitám kanonýrů vstřelil za svého pobytu na severu Londýna rekordních 226 branek a stal se základním prvkemThe Invincibles, týmu, který nebyl v sezóně 2003-2004 ani jednou v lize poražen.

 

 

/Epnstar.com, arsenal.com/