Henry: „Bolo to najťažšie rozhodnutie v mojom živote.“

 

 

 

Prinášame interview s TH po jeho odchode…

Thierry, odchádzaš z Arsenalu, môžeš povedať fanúšikom dôvody odchodu?

"Povedal som už viackrát. Pred odchodom pána Deina pri akejkolvek špekulácií som prišiel za bosom a povedal: Nechcem odísť. Bolo vaicero špekulácií okolo mňa, ale vždy som ho uisťoval, že nechcem odísť. Ale po odchode pána Deina bol rozruch v tíme a rozrušený bol aj samotný Boss. Obzvlášť, momentálne sú neisté jeho ďalšie roky v klube. Nemôžete si byť istí v tom, že či zosatne alebo odíde (po konci najbližšej sezóny). Dúfajme, že zostane, ale ja som potreboval byť v tomto smere istý. Každý vie, že mám 30, Boss nie je rozhodnutý, pán Dein odišiel a to ma trochu znepokojilo. Po tomto mi hlavou začali behať myšlienky opustiť klub."
"Toto je pre mňa náročný deň, prísť sem na Emirates Stadium a hovoriť o tomto. Ale chcel som prísť sem a objasniť to fanúšikom
.
"

Jak dlouho jsi se rozhodoval a jak bolestné to bylo ?

" Trvalo to hodně dlouho, nikdo nevěděl co se stane. Pak se v novinách objevili spekulace, které se nestali, proto jsme museli střízlivě zvážit celou situaci. Bylo to nejtěžší rozhodnutí mého života.

Překonal jsem rekord Wrightyho, dal jsem 226 gólu, hrál jsem za Arsenal, miloval klub. Bylo a bude to nejtěžší rozhodnutí mého života. Vždycky budu milovat Arsenal."

Arsene Wenger vždycky tvrdil že:" Arsenal bude klub jeho života " , protože zde strávil většinu kariéry. Bude to platit i pro tebe ?

" Nevím jestli budu hrát dalších osm let nebo jaká bude další moje budoucnost, ale měl jsem zvláštní vztah s fanoušky, Wengerem, Deinem a každým kdo měl co dočinění s Arsenalem. Arsenal bude vždycky v mém srdci, krvi a hlavě. Uplně všichni. Lidé s tiskového střediska, kuchaři, dívky za hřiště, správci z tréninkového centra nebo s Emirates, lidé, kteří nám pomáhají připravit se na zápas. Nemůžu jmenovat všechny. Je to pro mně obrovská ztráta. Všichni budou v mé hlavě a v mém srdci. Především Boss, Mr. Dein a fanoušci, kteří mně vždycky podporovali. To bylo neuvěřitelné.

" Díval jsem se na rozpis utkání a vím, kdy my vlastně vy budete hrát proti Tottenhamu. Byl to reflex. Když se rozlosoval nový ročník vždycky jsem se dívál, kdy hrajem proti Tottenhamu a vím, že je to skoro na začátku. když se ten zápas bude hrát určitě se budu dívat a chci být první, který bude znát výsledek, i když vím, že fanoušci mně porazí. Bude to vyjimečné přijít znova na Emirates a hovořit o tom. Vždycky budu mít Arsenal ve své krvi. Vím, že někteří lidé toto rozhodnutí nepříjmou, ale chci vzkázat všem fanouškům, že vždycky jsem se snažil na 100%. Dokonce i minulou sezonu, když jsem byl zraněný snažil jsem se pomoct. Nebylo to 30 gólů, na které jste byli zvyklí, ale v 17 zápasech jsem dal 10 gólů, což není tak špatná bilance. Všechno bylo o srdci a chuti vyhrávat pro Arsenal. Vždycky, vždycky, vždycky, vždycky jsem hrál na sto procent."

Jaký byl tvůj nejhezčí gól ?

" Všechny byli vyjímečné. Myslím si, že jsem dal několik krásných gólu na Highbury i v zápasech venku. ale jedna mi utkvěla v paměti. Byl to druhý gól proti Liverpoolu, když jsme vyhrali ligu jako neporaženi. Nikdy jsem neslyšel, aby Highbury tak šílelo. Myslel jsem, že všechno spadne a podle mé oslavy jste mohli poznat, že to byl správny čas i místo na můj gól. Málem jsem zešílel. Highbury bylo příliš hlučné. Dávat góly za Arsenal ve mně vyvolávalo husí kůži, ale tohle byl vyjímečný gol, který nás udržel ve hře o titul, který jsme nakonec získali."

Nejlepší moment ?

" Řekl bych, že když jsme vyhráli ligu bez jediné porážky, ale jeden z nejlepších byl, poslední gol na Highbury, když jsem políbil zem. to byl zvláštní moment. Vyjimečný den, ale jeden z mých nejsmutnějších, opuštění Highbury. Nemůžu říct, že to byl nejlepší moment, ale bylo to hodně zvláštní. Jěště dnes se třesu, když o tom hovořím."

Nejlepší sestava v jaké jsi nastoupil ?

" Těžko říct, někteří hráči sem přišli,ale nic nevyhráli, ale to neznamená, že nebyli výborní fotbalisté. Pokud bych měl říct tým se, kterým jsme byli neporaženi tak bych musel vynechat hráče jako byli David Seaman a hodně dalších. Ale pokud jde pouze o výsledky to být neporažený je něco ohromujícího. Ale s hráči, kteří byli před tím jsme vyhráli double. Každý den, kdy jsem si vzal dres Arsenalu byl neuvěřitelný."

A co se týče fanoušku, který moment ti utkvěl v paměti ?

" Řekl bych, když jsme prohráli finále CHL proti Barceloně v Paříži. Všichni vstali a zatleskali nám. Pro tým to bylo něco speciálního. Je snadné zůstat a tleskat, když se vyhrává,ale těžko, když prohrájete jeden z poháru na, který tak dlouho čekáte.

" Ale bylo to uplně stejné, když jsem do Arsenalu přišel. Fanoušci vždycky stáli za mnou. mohl bych říct celých osm let bylo pořádné šílenství. Měli jsme spolu zvláštní vztah."

Jak se za těch osm let změnil Thierry henry a Arsenal ?

" Myslím si, že když lidé hovoří o Arsenalu vidí, že Boss přinesl do klubu " styl hry Arsenalu " a jsem opravdu pyšný, že jsem jdedn z hráčů, kteří mu pomohli hrát v takovém stylu. Jsem si jistý, že bude tak i tomu nadále, protože Arsenal byl přede mnou a bude i po mně."

" Arsenal je klubem, který je po Evropě známy a to je zásluha Bosse. Také fanoušci nemají problém s bitkami s jinými fanoušky. Vždycky jsem byl na ně pyšný.

" Z osobního hlediska v Arsenalu jsem opravdu dospěl. Musím za to poděkovat především Bossovi, všem hráčům, zaměstnancům klubu a jak jsem říkal před tím, všem, kteří mi usnadnili v klubu život. Udělali ze mně muže."

Jaká bude budoucnost Arsenalu ?

" Nevěřím řečem o tom, že klub jde od deseti k pěti, že ztrácí hráče a všichni se chystají odejít. Naopak, ten tým je rok od roku silnější a navíc má v záloze hodně talentovaných hráčů. Takoví hráči jako Robin van Persie, Emmanuel Adebayor nebo Nicklas Bendtner, který přišel z Birminghamu, mohou konečně naplno zazářit. Věřím, že si tuto příležitost nenechají ujít, zapomenou na mě a půjdou dál.

" Arsenal je teď v podobné situaci jako v době, kdy odešel Patrick Vieira. To jsme také všichni ztráceli naději. Včetně mě. Jenže pak se na trávníku objevil Cesc Fabregas a najednou všichni tvrdili: Kdo potřebuje Patricka Vieiru? Pro mně všichni hráči, kteří jsou k dispozici jsou skvělé, ale vždycky potřebujete hráče jako je patrick Vieira."

" Nevěřím řečem, že klub se hroutí, protože má nedostatek hráčů a každý chce odejít. Myslím si, že to není pravda. Cecs je hráč světové extratřídy, stejně tak Van Persie, Tomáš Rosický, Jens Lehmann, Kolo Toure a William Gallas. Adebayor se jím brzy stane. S takovým týmem se dají dělat velké věci, Jsem na sto procent přesvědčený, že se mu bude "

Ako si to povedal Bossovi, že chceš odísť ?

"Úprimne, mám s Bossom skvelý vzťah. Povedal som Vám dôvody prečo som chcel odísť a presne tie som povedal aj Bossovi.
Ale ako som Vám povedal, toto je pre mňa smutný deň. Jediná vec, ktorú som zabudol povedať už skôr bolo to, že tu sa hrá s hrdosťou za svoj dres a tím. Vo Francúzsku to nemáme. Keď som bol mladý fandil som Bordeaux, ale keď prehrali začal som fandiť Marseille. Ale tu sa skutočne naučíte čo je to význam a hodnota dresu a klubu. Obzvlášť Arsenalu na tom záleží – an English family.
"

Arsene Wenger povedal, že bude v klube pokým mu nevyprší kontrakt – čiže budúce leto. Všetci dúfame zostane ešte dlhšie. Ak by predĺžil, lutoval by si rozhodnutie?

"Nelutujem čo robím. Hrať za Arsenal bolo pre mňa česť. A to zostane pre mňa do smrti.
V najbližšej dobe nebudem mať pri sebe Arsenea a každého z klubu – bude mi to chýbať. Keď Patrick odišiel som bol zničený z toho. Stratil som kamaráta a chýba mi čoraz viac keď ho vidím hrať v národnom tíme. Ale bol som zničený, pretože on bol dobrý človek, či už na ihrisku alebo mimo neho."

Odchádzaš do Barcelony. Je u nich niečo špeciálneho?

"To čo je špeciálne aj tu v Arsenale. Odchádzam do Barcelony preto, lebo sú len dva kluby na svete, ktoré hrajú atraktívny a účinný futbal. A to tu v Arsenale majú ľudia radi – the Arsenal way. To ako hráme futbal tu a ako hrá(me) tam. Ak môžem povedať, to je jeden z hlavných dôvodov prečo odchádzam do Barcelony. Futbal je tam atraktívny na pozeranie."

A nakoniec tvoja posledná otázka od Arsenal.com ako hráča Arsenalu. Máš pre fanúšikov nejaký odkaz?

"Dobre, chcel by som Vám povedať, že ste boli pre mňa skutočne ohromujúci a skutočne si to cením. Trasiem sa keď toto hovorím. Nikdy na Vás nazabudnem. Zostanete v nojej hlave a srdci. Chcel som Vás uistiť, že som tu vždy zo seba vydal 100 percent. Viem, že niektorí ľudia si to nemyslia, ale vždy 100 percent. Dúfam, že oceňujete to čo som tu spravil, pretože taktiež ja oceňujem to čo ste spravili vy pre mňa. Stal sa tu zo mňa chlap a lepší futbalista. To sa nezmení bez ohľadu na to čo sa stalo.
Arsenal bude v mojej krvi tak ako aj v mojom srdci. Vždy, vždy, vždy budem na Vás pamätať chlapci. Povedal som BUDEM GUNNER DO KONCA ŽIVOTA a neklamem Vás, keď ste Gunner, zostanete ním naveky.

"Klub je v mojom srdci a zostane v mojom srdci navždy."
Vlastnými slovami Thierryho: "The Club is in my heart and will remain in my heart forever."

 

{youtube}9wRSLeTRotY{/youtube}

{youtube}pNyd_hpoNXk{/youtube}

{youtube}Wzcw4fYznas{/youtube}

{youtube}wZ4RV1qpPT8{/youtube}