Henry se rozhovořil o svém návratu a Jacku WilsheroviLegenda Arsenalu Thierry Henry pochválil Jacka Wilshera za jeho nedávné výkony.

Devatenáctiletý záložník je novou hvězdou pro tuto sezonu po tom, co přišel z Boltonu, kde byl na hostování.

Henry stále věří v jeho starý tým, za který vstřelil 226 gólů a že reprezentace Anglie má ve svých rukou zvláštní talent.

„Neřekl bych, že jsem byl překvapen (o Wilsherovo vzestupu), protože jsem věděl jaký má ten kluk talent, ale řekl bych, že vypadá vyspěleji, než jak bych si v této fázi sezony myslel“.

„Je dobrý s balonem, má vynikající předvídavost, je to hráč Arsenalu – to znamená, že chce hrát na krátké přihrávky. Vynikající věcí pro mnoho kluků v Anglii je, že je Angličan – je to pro ně velká podpora“.

Francouzský útočník momentálně hrající za New York Red Bulls doufá, že se jednoho dne vrátí na Emirates v roli nějakého trenéra a že není pouze bývalý střelec.

Henry řekl, „Dennis Bergkamp, Patrick Vieira, Tony Adams byli součástí týmu a jsem si jistý, že pokud byste se jich zeptali, zda se chtějí vrátit do Arsenalu a něco tu dělat, všichni by řekli ano. Ale pokud mě budou chtít jednoho dne nazpět, nežertoval jsem, když jsem říkal, že bych se vrátil jako nosič vody, prostě tu chci jednoho dne být a nezáleží mi na tom, v jaké pozici to bude. Kdy? Nevím, jen se chci vrátit“.

„Miluji tento klub. Bohužel víme, že jsem musel Arsenal opustit z důvodů, které jsem několikrát vysvětlil, ale přestože jsem odešel, nikdy jsem Arsenal doopravdy neopustil“.

„Kdykoliv jsem se vrátil, cítil jsem se jako bych přišel domu. Je to velká rodina a já se stal fanouškem klubu“.

„Věděl jsem, jaké to je porazit Manchester United, věděl jsem, co to znamená, když hrajeme proti Tottenhamu. Tohle vše jsem znal. Nemůžeš tohle všechno pochopit za rok nebo dva, potřebuješ žít a dýchat pro Arsenal, abys porozuměl“, zakončil Henry./Arsenal-mania/