Henry: Stýská se mi po hře Arsenalu

Na mojí úpěnlivou prosbu se ozval první zájemce – mudux, a připravil si pro vás jako ukázku článek o legendě Arsenalu…

Thierry Henry se vyjádřil, že mu chybí život v Arsenalu, protože v Barceloně a stylu, který se svým týmem praktikuje Jose Guardioly nedostává tolik svobody pohybu na hřišti. Legenda Gunners vyslala směrem k fanouškům na Nou Campu zprávu s tím, že od něj nemohou čekat tolik vstřelených gólů jako v Anglii, protože v Barceloně musí plnit víc defenzivních povinností. Francouz se taky vyjádřil,že je méně sobecký než býval a má tím pádem méně energie.

„Chápu, že lidé po mně chtějí góly, jaké jsem střílel v Arsenalu, ale tady je to jiné.“ ,řekl Henry na tiskové konferenci.

„V Arsenalu jsem nebyl zvyklý tolik běhat jako tady

Někdy musíte zkrátka pracovat více pro tým než pro sebe. V Arsenalu jsem čekal na míč ve středu hřiště a měl jsem dost energie abych si zbíhal na křídlo

Tady je to ale přesně naopak. Musíte vytvářet šance, když bráníte soupeřův protiútok a to se promítne v tom, že ve vápně nejsem tolik důrazný.

I když jsem vstřelil 3 góly v zápase za Arsenal, stávalo se že jsem měl 4 šance navíc, které jsem neproměnil. To dává dohromady 7 šancí vstřelit gól. V Barceloně mám tyto možnosti maximálně dvě.

Ale cítím se psychicky mnohem lépe než minulou sezónu a jsem absolutně spokojený. A tento rok hrajeme více jako tým.“

/setanta/