Henry (zase!), Trézéguet, los a tak… – Hans‘ Diary No. 13

Vím, že to bude vypadat, že jsem na našeho kapitána nějak fixovaný, ale zase řekněte, o kom jiném mám v těchto dnech psát. Přece nechcete abych tady opakoval, že oSenderose se zajímá Zaragoza, že Aliadiére je krok od přestupu do M'Boro, nebo že je mi nějaké podezřelé, že Almunia je ještě v Arsenalu (ale divné to je). Henry si z období mezi sezónami zatím udělal One Man Show! Upřímně řečeno, napínavá je tahle show dost, ale nevím jestli se vydržím dívat až do konce. Ale co mi jiného zbývá, že?

 

Jak jsem se vyjádřil už dříve, nevěřím, že Thierry bude v září hráčem jiného klubu než je Arsenal FC. Na druhé straně je podivné, a moje tvrzení to nepodporuje, že nedokáže vystoupit s jasným "hraju a budu hrát Arsenal a každý kdo tvrdí něco jiného je zhulenec, tečka." Důvodů proč tak neučiní může být několik:

1. Chce tímto způsobem zatlačit na výbor, případně AW k nákupu opravdových posil. I když dokážu pochopit tuto snahu, od hráče mi přijde poněkud nepatřičná. V této souvislosti se objevilo jméno jeho spoluhráče zrepre, Davida Trézégueta , který je údajně nespokojený v Juventusu. Doufám, že tohle jsou opravdu novinářské spekulace, protože je to podle mne hráč za svým výkonnostním zenitem a pokud by měl opravdu přijít hlavně s tím, aby se uklidnil náš kapitán, tak je to ten nejhorší možný důvod.

2. Opravdu uvažuje o tom, že by pro něj bylo lepší v příští sezóně hrát někde jinde než v Londýně. V tomto případě je jedinou reálnou možností Nou Camp. I když to pro Goonera není asi nic příjemného, zkuste se na chvilku vžít do jeho situace. Pokud opravdu chce vyzkoušet zahrát si někde jinde, tak toto léto může být jednou z posledních příležitostí. Jak pro Henryho, tak i pro klub  – dostat za něj odpovídající balík peněz a v osobě Samuela Eto i náhradu. Věk se bohužel nedá zastavit a Titi tohle dobře ví. Zatímco dneska by byl v Barce hvězdou první velikosti, měl by 100% jisté místo v základní sestavě, tak po případně další zpackané, promaroděné sezóně z něj může být hráč za £ 10M a méně. Je totiž dost dobře možné, že po odchodu jeho kumpánů Pirese, Bergkampa, Wiltorda, poklesu formy Ljungberga pro něj náš mladý tým nepředstavuje dostatečnou výzvu a záruku úspěchů. V Barce je toto momentálně jiné, i když zdaleka ne tak růžové jako loni.

Berte to pouze jako moji úvahu, sám doufám a považuji za důležité aby na Ashbuton Grove zůstal, ale sledovat odkazy na NewsNow není v poslední době velmi optimistické čtení. Na druhé straně s Vieirou jsme si tohle prožívali taky. Na třetí straně Paddy nakonec přestoupil.
Jak se ovšem můžete přesvědčit, Henry již obléká dres Spurs .

Ve čtvrtek bylo rozlosována Premier League. Začínáme doma s Fulhammem a doufám, že to bude úspěšnější vstup než loni s Villou. První "velký" zápas nás čeká v 6. kole na White Shite Lane. V tradičně "úspěšném" listopadu hrajeme pouze tři ligové zápasy (první z nich doma s ManU) , což by mohlo znamenat, že i v prosinci ještě bude nějaká šance na titul. Jestli bude i na přelomu března a dubna, kdy nás postupně čeká Chelski (A), Bolton (A), Pool (H) vám neřeknu, ale i tak to bude zajímavá minisérie. Vše zakončíme 11.5. venku se sestupujícím Sunderlandem. Kompletní přehled zápasů jste si už asi někde našli, nepřehledněji je na oficiálních stránkách . Kde mně ale serou s tím jak už dopředu mají naplánované finále FA Cupu a Ligy Mistrů. S mou pověrčivostí se tam takhle nikdy nedostaneme.

Zajímavý odkaz mi poslal před chvilkou Matygol. Máme druhé nejdražší góly v Premier League. A absolutně nejdražší Season tickets.

Po Fabianskem jsme koupili konečně někoho s větší perspektivou, šestnáctiletého norského center beka Håvarda Nordtveita. Za údajné £ 2M z FK Haugesund. Už zítra očekávám zprávu o příchodu 14ti letého Švéda a šestiletého Maročana. Holt z Fabregase se stal senior player!

Pokud by vás zajímalo, jak bude vypadat naše třetí sada dresů, tak není pravda, že ve snaze umožnit Henrymu dojem, že hraje za Barcelonu budou pruhované modročervené (viz Walcott vpravo). Budou totálně černé! Tady si je můžete předobjednat.

V neděli končí španělská Primera Division. Od příštího týdne si teprve užijeme! A nejen s Henrym.

CU Hans