Wolves 0:3 Arsenal : Report

Arsenal dnes mohl potvrdit své postavení v tabulce. A povedlo se.

Po brankách van Persieho, Walcotta a Benayouna drží Arsenal se ziskem 64 bodů již solidní pětibodový náskok na dvojici peroucí se o čtvrté místo – Tot*enham a Newcastle.

Utkání se začalo v poklidu, kanonýři více drželi míč, měli územní převahu, ale do šancí se příliš nedostávali.
Pak přišla 9. minuta. Theo Walcott pronikl do vápna a byl faulovaný Sebastianem Bassongem, kmenový hráčem Spu*s. Rozhodčí posoudil situaci po konzultaci s pomezním jako faul, vyloučil Bassonga a správně nařídil pokutový kop. Míč si postavil náš kapitán a „vršovickým“ dloubákem poslal The Gunners do vedení (video ZDE). Nutno dodat, že kanonýři se v té době museli cítit na výjezdu díky fantastickým fanouškům snad ještě lépe než doma na Emirates. A hráči se jim vzápětí odměnili.
Za necelé dvě minuty již lovil Wayne Hennessey míč opět ze sítě. Nádherná kombinační akce dvojice van Persie – Walcott slavila úspěch a Theo podél bezmocného brankáře vlků nezdržitelně skóroval. 2-0!! Video je ZDE.

Tlak Arsenalu pokračoval. Za chvilku se dostal do šance Benayoun, ale střílel vedle branky. I v následujících 10 minutách kanonýři dominovali, především ve středu pole. Vlci postavili na své půlce klasický autobus a převaha hostů byla chvílemi až drtivá – držení míče bylo 71-29 %, samozřejmě pro Arsenal. Domácí se vzpamatovali až v polovině prvního poločasu po rohovém kopu, ale hlavička útočníka byla sražená na další roh. Hra se postupně přelévala od branky ke druhé, bez výraznějších šancí. Žlutou kartu dostal „vztekálek“ Kevin Doyle, ale přímý kop Arsenal nevyužil. Protože Arsenal přežil i pověstnou poslední pětiminutovku, tak se stav do konce prvního poločasu již neměnil. 2-0 pro The Gunners!

Druhou půlku začali aktivněji vlci. Jejich snaha ale byla příliš tupá a tak se kanonýři postupně ukolébali. Jedinou vážnější šanci měl Ramsey v 55.minutě, ale neuspěl. Hned v zápětí měl gólovku Robin. Mikel Arteta vběhl do vápna soupeře a posunul míč kapitánovi na značku pokutového kopu. Robin vystřelil slabší pravou nohou mimo branku, škoda. I v dalších minutách se nedělo nic zvláštního. Možná pro řadu fanoušků nezvyklá situace, ale dala se charakterizovat., že Arsenal vyspěle takticky držel kontrolu nad vývojem utkání a vlky vlastně k ničemu nepouštěl. Bylo nutné si dávat o pozor na případná zranění, někteří hráči Wolves se někdy zapomínali a jejich zákroky byly hraniční. Padlo tak i několik žlutých karet.

Ukolébavka se hráčům hostů však málem nevyplatila. Přišla 60.minuta, skoro nenápadná akce a obrovská šance Kevina Doyla. Po centru hlavičkoval křížem na Wojtovu pravou tyč a náš mladý Polák předvedl, proč je v Arsenalu číslem jedna. Skvělý reflex, hlavička vyražená na roh. Perfect, Wojtek!! Vlci však nesvěsili hlavy a začali silně tlačit. Několikrát zasahoval Djourou, opakovaně při standardkách odvracel ve vápně Song, který se skvěle vracel a pomáhal stoperům. Ale jak se říká, nedáš a dostaneš. Vlci tlačili za mohutného povzbuzování tribun, ale gól vstřelil Arsenal. Robin přihrál nalevo Songovi a ten našel před velkým vápnem Yossiho. Izraelský reprezentant precizně oklamal obranu, popoběhl na střed, odvedl pozornost pohledem na Walcotta a lišácky vystřelil do protipohybu k pravé tyčce brankáře vlků! Bylo rozhodnuto. Video ZDE.

Zápas se pak mohl dohrávat v klidu, kdy o výsledku již nebylo pochyb. Vlci se však nesmířili a fanouškům kanonýrů se v jedné chvíli po střetu ve vápně Wolves na chvilku zastavilo srdce. Robin zůstal ležet se zkřiveným obličejem na trávníku, naštěstí však za chvilku vstal a zápas dohrál. Následně přišlo střídání. Na green přišel AOC a hned po jeho příchodu měl Arsenal další šanci, van Persie hlavičkoval po přihrávce Ramseyho. Hennessey však nezaváhal. V 83.minutě pak přišla velká šance kapitána reprezentace Walesu, ale střelecký pokus nevyšel. Aaron se stal středem pozornosti o několik minut později, ale rozhodčí faul na něj přešel a penaltu nepískl. Ramsey však rychle vyskočil a ještě stačil vystřelit. Po tomto incidentu přišlo další střídání, na hřiště se dostal Carl Jenkinson.

Další minuty už nepřinesly žádné změny, Arsenal v klidu udržel otěže zápasu v rukách a odvezl si zasloužené tři body a čisté konto. Za zmínku v závěru snad jen stojí nebezpečná střela Milijase, kterou však naše jednička mezi tyčemi s přehledem vychytala.

Co říci závěrem. Pouhé dva dny po vítězství na City a po pěkné porci cestování do vlčího hnízda předvedl Arsenal rutinní výkon. Nic nezkazil, ničím neohromil, kontroloval hru a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustil. Výsledkem pak bylo zasloužené vítězství a pětibodový náskok na Spu*s.

Z hráčů mne zaujal Theo, který hlavně v první půli se na hrotu skutečně předvedl a vlastně zařídil s Robinem oba dva góly. Obrana šlapala dobře, Thomas odvedl standard, Santos občas zapomínal na defenzívu, Bacovi dnes centry nešly. Smekám před Johankou, který jako by neměl několikatýdenní zápasový půst. Alex se mi líbil svými výlety dopředu a poctivou prací při stoperech. Mikel jako vždy nebyl mediální, ale pracovní hvězdou. Neztotožňuji se s generální kritikou Aarona, dnes neodehrál špatný zápas. Pokud bych někde na něm (za každou cenu) musel hledat chybu, hledat bych ji na hlavě. Ta orbitka mezi zuby je skutečně „otřesná“ a o něčem ve spojení s jeho sveřepým výrazem nasvědčuje, jen ještě nevím o čem :-D.

Robin se nám konečně trefil a na dostižení Shearera má už jen 7 branek, což dá v příštích kolech levou zadní, jen proti Chelsea si smlsne tři :-). A MotM? Asi jste pochopili, že jsem si hráče utkání nechal na závěr. Yossi. Kdo jiný. Pracovitý, byl skoro u všeho, vstřelil branku. Jsem rád, že Boss pochopil, že když je někomu přes třicet, nemusí za každou cenu patřit do starého železa. Radši pozdě než nikdy, Arséne.