Hodnocení hráčů Arsenal : Aston Villa 4:0

 

 

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekala derniéra letošního ročníku Premier League. Zápas se nám po mnoha šancích povedlo zlomit a zisk tří bodů nakonec znamenal, mnohem víc, než by si obyčejný smrtelník mohl myslet. Chtěl bych upozornit, že jsem zápas nestihnul celý, jen prostě zaplácávám volné místo v hodnocení, protože jsme na tom všichni hodnotitelé časově fakt mizerně. Z toho důvodu si ani netroufnu udělovat bodové hodnocení. Pojďme tedy na výkony naších hráčů.

Petr Čech

Bezproblémový výkon, vše co měl chytit, chytil. Žádnou minelu, hrubku si nevybavuju.

Héctor Bellerin

Dopředu poměrně aktivní, vyslal pár centrů. Dozadu stíhal bez problémů, když udělal chybku dokázal ji rychle napravit.

Laurent Koscielny

Vystavil stopku všem, kdo se pokoušeli projít jeho územím. Netřeba víc komentovat, jeho klasický důrazný a nekompromisní výkon.

Gabriel Paulista

V jeho hře jsem viděl občasné zmatky, nepovedený odkop. Několikrát s ním Ayew slušně zamával. Podal průměrný výkon, očekával bych více klidu a přesnosti.

Nacho Monreal

Velice chytře dokázal nabíhat na své straně a centrovat, jeden centr se ujal a Olie otevřel skóre. Dozadu bezproblémový výkon. Zachránil náš tým, při asi největší šanci soupeře, kdy vystihnul zpětnou přihrávku.

Francis Coquelin

Klid v podobě svého staronového parťáka z defenzivní dvojice přidal na jeho výkonnosti. Dnes nemusel předvádět bůhví jaké zákroky, ovšem byl vždy tam, kde měl být. Jeho dlouhé přesné přihrávky do stran jsou velice přínosné.

Santi Cazorla

Po tak dlouhé době ho vidět na hřišti je neskutečně radostné. Je to hráč, který posouvá naši hru na další level. Velice nápadité kombinace, klasicky mu nešlo sebrat míč, geniálně řešené situace ve stísněném prostoru. Neříkám, že byl naprosto všude a vše mu vyšlo, můj názor je však takový, že s ním na hřišti po celý rok bychom ten ušatý pohár zvednuli my.

Jack Wilshere

Ukázal svoji klasiku, je to asi nejpřímočařejší hráč naší sestavy. Situace nepřehrává ve stylu házené, ale vždy si to namíří směrem na bránu. Byla vidět velká herní absence. Párkrát mu nevyšel první dotyk, ale já jsem spokojen. Je obrovsky přínosný a opět přináší i on něco navíc, co zbytek týmu nemá. Věřím, že bude dlouho fit.

Mesut Özil

Po dlouhé době si připsal gólovou přihrávku, ovšem ani letos nedosáhnul na krále Thierryho. Ale zpátky k Mesutovi. Dneska velice pozitivní výkon, viděl jsem v jeho hře radost. Spoustu dloubáčků, parádiček a těch jeho záblesků geniality. Dnes opravdu byla radost se na něj dívat.

Alexis Sanchéz

Poctivý motor, který měl trošku střeleckou smůlu, ale jinak opět velmi dobře. Jeho krásná přihrávka na Mikela byla fantastická. Dělal obráncům problémy, neustále byl hrozbou. Škoda, že nám končí sezóna, když se naši ofenzivní hráči opět začínají rozjíždět. Alexis poslední měsíce dokazuje, že se mu vrací forma a po volném létu bude mít příští rok mnohem lepší sezónu.

Olivier Giroud

V jeho případě platí příspěvek u Alexise dvojnásobně. Škoda, že se našel až příliš pozdě. Tedy škoda pro Arsenal, francouzský národní tým může z jeho formy vytěžit mnoho. Gól hlavou, gól nohou, gól po, dá se říct, samostatném úniku. Olie stihnul všechno. Poplácat Tomáše, pozdravit fanoušky, sebrat  míč na památku. Jsem spokojen. Dnešní MOTM samozřejmě.

 

Střídání

Mohamed Elneny

Nějak si ho ve hře nevybavuju, byl jsem relativně v eufórii, když jsem sledoval skórem na St. James Parku. Celé jaro prokazuje, že je výborným fotbalistou. Škoda, že jeho dnešní volej nevtlačil mezi tři tyče.

Mikel Arteta

Kolik tady bylo na něj napliváno, přesto každému musela slza ukápnout při jeho loučení. To on nás tahal z velké bídy, kdysi dávno, co už jsem raději zapomněl. Každopádně jeho „gól“ byl krásnou tečkou za jeho bohatou kariérou. Věřím, že zůstane v Arsenalu, jeho charisma je veliké, zkušenosti obrovské. Za pár let to může být méně emotivní Simione.

Joel Campbell

Joelovi se zlomová sezóna podařila. Povedlo se mu uchytit v prvním týmu, dostat se do sestavy. Dlouhodobě prokazuje fotbalové kvality na vysoké úrovni. K dnešnímu výkonu asi nemám co napsat.

 

Co na závěr?

It’s happened again,
It’s happened again,
T*ttenham Hotspurs,
It’s happend again.

Na úplný závěr bych chtěl poděkovat za naše hodnotitelské trio. Díky, že si sem tam našich pár slov přečtete, díky i za Vaše komentáře, ať už dobré či zlé. Aneb, jak by řekl Tenista…See ya

Brbci