Hodnocení hráčů po zápase s Chelsea

Připadla mi „příjemná“ povinnost podělit se s vámi o své názory na hráče po prohraném utkání, ach jo … nezávidím hráčům ani Bossovi, nezasloužili jsme si to.

Co říci k dnešnímu výkonu, tak jako s United nám dvě individální chyby zničily úsilí celého týmu.  Možná by se dalo s nadsázkou napsat : Clichy vs Arsenal 2-0.

Nebýt těch dvou gólů, hráli jsme více než vyrovnanou partii a při troše štěstí si mohli z Fulham Road odvést klidně 3 body.  Ale k čemu nám je, že držíme míč, zamkneme soupeře ve vápně, když ze střední vzdálenosti nikdo nevystřelí a výsledný efekt té územní převahy je zcela platonický. Když je B52 na lavičce, tak centrujeme, když je Jump na greenu, tak jedeme na jeden dotek. Nestřílíme, když se to podaří, tak do brankáře, nebo z nepochopitelných situací a vzdáleností a tím pádem logicky zcela neškodně.

Dřeme, běháme, bojujeme, ale pak přijde selhání jedince, s United Denilsona a dnes Gaela. Pokaždé se k nim bohužel přidá Manuel. Byly doby, kdy Almunia chytal alespoň předvídatelně, nikdy sice nepřidal nic navíc, ale nekazil. Kdeže však ty loňské sněhy jsou. Píše se mi to velice těžko, ale Gael a Almunia na základ s aktuální formou prostě nemají a měli by sedět vedle Denilsona na lavičce.

Away sektor : 10

Všichni to slyšeli, nemá cenu rozvádět. Vynikající práce a plný obdiv, i za nepříznivého stavu hnali hráče do útoku.

Arsenal : 6

Almunia – 5: K nejistotě z předchozích zápasů přidal špatnou organizaci obrany, to co mu předvedl při prvním gólu Gael, to si nesmí obránce nikdy dovolit, a vina padá na hlavu Manuela. Druhý gól byla dělovka ze tří metrů, neměl štěstí, i když, možná mohl udělat alespoň jeden krok dopředu. A břevno z 84. minuty, nechápu, on vůbec nereagoval. Myslím, že by Boss měl s ohledem na to, co pro nás Almunia udělal, mu dát na pár zápasů volno, aby se náš brankář sebral a dál si svou krizi neprohluboval.

Sagna – 6 :Standardní výkon, nic víc, ničím nezaujal, nedostatečné centry. 65 přihrávek, z toho 15 chybných a většinou ve finální fázi. To dříve nebývalo.

Gallas – 6: Starý dobrý Gallas, bez zjevné chyby, snažil se dopředu, bylo vidět, že hodně chce. Bezchybný v přihrávkách, úspěšný v osobních soubojích.

Vermaelen – 8: Vynikající výkon, bojoval, jezdil, byl všude. Za celý zápas jen dvě nepřesné přihrávky

Clichy – 3: Po návratu ze zranění to už není ten Gael, kterého známe. Nejistý pozičně, nečte hru, nedůrazný. Něco podobného jsem viděl už v půlce minulé sezóny, ale to se z toho dostal. Po zbytečném faulu přišel rohový kop a jeho „pouť“ od tyčky, kde pak chyběl. Drogba by neměl šanci, stačilo stát tam, kde byla jeho povinnost. Při druhém nechal JT převzít v klidu míč, pak chvíli běžel za ním, pak do středu aby následně chyběl na svém místě.  Drogbova klička byla čitelná, Traore by ji podle mého měl. Ve druhém poločase bylo vidět, že mu „někdo“ promluvil do duše, přesto mu to nezabránilo nechat v 64.minutě Drogbu za sebou snad 15 metrů.

Song – 7: Stále to není ten Alex z vánoc. Něco mi chybí, běhá, brousí, ale ta rozehrávka nemá ty oči jako dříve. Vinit ho z prvního gólu může jen ignorant a nebo Mikolanda. Úžasný fyzický fond. Byl efektivní při odebírání míče soupeři a distribuci směrem dopředu a jednou i ohrozil Čechovu bránu.

Diaby – 7: Po zranění výborný návrat, jednoznačná volba v záloze místo Denilsona. Jeden z mála, co se nenechal odstrkávat, platil na silové pojetí Chelsea. Před střídáním bylo vidět, že v důsledku zranění mu chybí fyzička. Málo aktivní dopředu, s ohledem na taktické záměry.

Nasri – 6: Velmi nevyrovnaný výkon, úvod mu patřil, běhal, nabízel se, ale postupně vadl. Špatná až žádná střelba, možná kdyby mu vyšla ta pravou k tyči, co měl být roh hned v úvodu, ale na kdyby se nehraje. Ve druhém poločase bez zásadního vlivu na hru.  Dvě střely mimo, 15 chybných  přihrávek a většina v pravé části vápna a v posledních 20 minutách.

Fabregas – 8: MOTM. Správný kapitán, on a Vermaelen nás dnes hnali dopředu. Úžasný akční rádius. Bohužel už ale neplatí, že když se daří Cescovi, Arsenal vyhrává. Vytknul bych mu střelbu, vyjma přímého kopu, několikrát byla vidět přemíra motivace. 71 přihrávka, nejvíc herně vytížený hráč. Rohy by ale měl kopat asi někdo jiný, ani jeden roh nenašel útočníka. Dnes snesl faulů tak na tři zápasy dopředu.

Arshavin – 7: Dřel, běhal, je vidět, že na fyzičce tvrdě pracuje, kde jsou doby, kdy v 70. minutě už nemohl.  Fyzicky na obránce Chelsea nestačil, prohrával osobní souboje i vinou rozhodčího, který pískal jen když hráč padl na zem. Byl přesný v přihrávkách. Chybí mu štěstí, v gólové šanci z první stačilo mířit jen vedle nohy Čecha a vše dnes bylo jiné. V minulé sezóně se tak neutápěl ve vápně v kličkách, ale raději střílel.

Walcott – 5: Běhal, nabízel se, pomáhal obraně. Jeho herní absence se projevila spíše v tom, že spoluhráči na něj nejsou zvyklí. Cole byl na něj však příliš velké sousto. Jeho rychlost a útočné ladění mělo za úkol držet Ashleyho Colea u vlastní šestnáctky, ovšem to se nepovedlo.Měl pár dobrých obraných zákroků, ale celkově neznamenal směrem dopředu velkou hrozbu.

Střídání :

Bendtner – 5: Nahradil Walcotta, fyzická síla poskytla více možností v útoku kanonýrů, s jeho přítomností měla vzrůst šance dát gól. Dnes opět potvrdil, že nemá cit pro pozici. Jeho výběr místa vždy za stoperem mne irituje. Měl několik dobrých momentů, ale nevystřelil ani jednou. K míči se dostal 4x !!, z toho dvě přihrávky zkazil. Tři osobní souboje, dva prohrál. Dost málo za těch 25 minut.

Rosický – 6: Tomáš jako vždy vběhl na hřiště jako velká voda, běhal, ale hrál příliš ze středu, jen mezi půlkou a vápnem soupeře. Nevystřelil, tak jako ostatní. Překvapivě úspěšný v osobních soubojích. Arsenal sotva potřeboval více nápadu a myšlenky ve středu hřiště, takže diskutabilní střídání bez většího dopadu na hru.

Eboue – 6: Nahradil Sagnu, párkrát uplatnil své čerstvé nohy a rychlost. Platnější než Walcott.