Hill-Wood: Arsenal not for sale

 Předseda Arsenalu Peter Hill-Wood opět striktně odmít prodej Arsenalu nějakému movitému zahraničnímu investorovi.

Zájem o koupi klubu mají Stan Kroenke a Alisher Usmanov, který odkoupil podíl viceprezidenta Davida Deina. Hill-Wood tak prakticky odmítl možnost, že se Arsenal vydá ve stopách Chelsea, ManWhoo, Liverpoolu nebo Aston Villy, které už vlastní cizinci.

" Majoritní akcionáři nemají v úmyslu nic prodávat a nechtějí nic slyšet o možnách nabídkách. Budeme jednat s některými ředitely a hlavními investory. Pokud budou mít zajímavé nárvhy, radi si je vyslechneme."

" Nemám nic proti vstupu zahraničních investoru do Premierleague, je to prospěšné. "

" Většina těchto investoru nekupuje kluby, protože konkretnímu klubu fandili od dětství. Oni si myslí, že fotbal a Premierleague je atraktivní investice, která jim přinese obrovský zisk."

" Bude to jenom v náš prospěch.Znamenalo by to ještě účelnější řešení debat, ve kterých je vyžadována nesmyslná přestupová částka a podobným nadhodnoceným věcem."

" Vždycky jsme se snažili řídit Arsenal jako bysnys a nepřekročit určitě meze. Celý tento nesmysl o potřebě milionáře, který může do klubu napumpovat spousty peněz, aby pomohl zaručit každoroční rozpočet se v našem případě neuskuteční – je to šílenství."

/ BBC/