Hill-Wood : Fabregas zůstane v Arsenalu

 

Prezident Arsenalu Peter Hill-Wood v rozhovoru pro ESPN Soccernet potvrdil, že vedení FC Barcelony ujistilo Arsenal, že v průběhu letního transferového období se nepokusí přivést na Camp Nou Cesca Fabregase.

 

Již dlouhou dobu se v médiích objevují spekulace, ve kterých se tvrdí, že kapitán Arsenalu v nejbližší době opustí Emirates Stadium a přejde do klubu, ve kterém začínal se svou fotbalovou kariérou. Spekulace se objevují přesto, že Fabregas pokaždé všechny tyto informace odmítá a ujišťuje o věrnosti klubu.

 

V jednom dnešním rozhovoru se k tématu vyjádřil Lionel Messi tvrdíc, že Fabregas má Barcelonu v krvi a že se dříve nebo později vrátí na Camp Nou. Fanoušci kanonýrů ani nemuseli dlouho čekat na reakci Arsenalu.

 

Peter Hill-Wood ujistil, že během nedávného zápasu mezi Barcelonou a Arsenalem se uskutečnilo jednání vedení obou klubů. Obě strany při jednání došly k porozumění, podle kterého katalánský gigant nebude během léta činit žádné nabídky na Cesca Fabregase.

 

„Před týdnem při zápase na Camp Nou jsme hovořili s prezidentem Barcelony a došli do shody ve věci Fabregase. Neočekáváme, že by ta dohoda byla vypovězená nebo porušená“, řekl Hill-Wood.

 

„Vedení Barcelony nám sdělilo, že v průběhu letních transferů nebude Fabregas jejich cílem. Důsledkem toho rozhovoru je fakt, že Barcelona bude prvním klubem, se kterým budeme v budoucnu jednat ve věci případného přestupu. Nejsem si ale jistý, jestli k takovému jednání vůbec kdy dojde, protože jsme byli současně ujištěni, že Barcelona je spokojená se svými hráči a úrovní celého týmu.“

 

/Sky Sports/