Hill-Wood: Nemůžeme konkurovat na přestupovém trhu

Peter Hill-Wood uznal, že Arsenal nemůže utrácet tolik za hráče jako ostatní rivalové v Premier League, Manchester City a Chelsea.

Arsenalu se nepodařilo získat trofej už sedm let a někteří fanoušci začínají být frustrováni z aktivity na přestupovém trhu.

Hill-Wood tvrdí, že klub bude pokračovat a bude zacházet se svými financemi opatrně. Je ale přesvědčený, že tým Arsene Wengera může být letos vážným kandidátem na titul. Kritika na manažera z minulé sezóny mu přijde nechutná.

“Arsene má peníze, které může utratit, ale je tady určitý limit. Nemůžeme utratit 50 milionů za jednoho hráče, řekl Hill-Wood pro Evening Standatd.

“Na určité úrovni prostě nemůžeme konkurovat. Nemyslím si, že by Stan Kroenke vložil do klubu takové peníze, jako třeba vkládá Roman Abramovich a šejk Mansour do Chelsea respektive do Manchesteru City. To není způsob, jakým by měl být klub veden.“

“Arsene tomu naštěstí rozumí. On má ekonomický titul z univerzity ve Strasbourgu, takže to není žádný hlupák. Ví, jak by měl být klub veden. Mnoho lidí je roztrpčeno, ale klub musí být soběstačný. Nechceme zbankrotovat, jako se to jednomu nebo dvěma známým týmům povedlo.“

“Příklad Glasgow Rangers je jedním z těch, proti kterému se chceme bránit. Oni utratili mnohem více peněz, než si mohli dovolit. Jsme dosti ambiciózní, ale rozhodně nechceme skončit ve stejné situaci jako Rangers. Je to prostě životní fakt. Moje rada tedy je, nebuďte z toho nešťastní.“

Minulou sezónu se Arsene Wenger dostal pod největší tlak za posledních šestnáct let. Od některých fanoušků se dokonce dočkal názorů, že neví, co dělá.

Hill-Wood řekl: “To, co fanoušci křičeli, mě vůbec nijak neovlivnilo. Bylo nechutné, když jsem je slyšel, protože Arsene Wenger byl absolutně výjimečný. Stále je absolutně výjimečný.

Posledním velkým jménem, které odešlo z klubu, byl Robin van Persie, protože se jeho ambice neshodovali s těmi klubovými.

Hill-Wood řekl: “Máme velmi dobrou šanci, abychom bojovali o titul v Premiership. Nevidím důvod, proč bychom nemohli letos vyhrát.“

 

/Skysports.com/