Hill-Wood: Wenger knows!

Chairman Peter Hill-Wood přesvědčuje fanoušky Arsenalu, aby i nadále měli důvěru ve schopnosti manažera Arsene Wengera.Hill-Wood je přesvědčený o tom, že Wenger je člověk na správném místě, a že právě on dovede londýnský klub k zisku další trofeje.

 

Hill-Wood je také nadšený posilami, které se Wengerovi zatím podařilo přivést. Na toto téma prohlásil: „Nakupování velkého množství hvězdných jmen a snaha poskládat z nich skvělý tým je jeden způsob, jak tvořit kádr, ale není to způsob Arseneho.

 

On preferuje stavět tým do budoucnosti, jak nejlépe dokáže, a také rozvíjet hráčovy schopnosti, aby z něj jednou vyrostl hráč, který bude schopný hrát na pozici, kterou pro něj Wenger vybral. Já osobně jsem velkým příznivcem tohoto způsobu.

 

O fotbalu toho sice nevím tolik, jako Arsene, ale nikoho nezajímá, co si myslím já. Ten, na kom záleží, je především Wenger, který nemá nejmenší pochybnosti ani o jednom z hráčů, které letos zatím do kádru přivedl.

 

Oba dva jsou poměrně mladí, a Arsene věří, že z obou vyrostou hráči světové kvality. Nasri je asi v tuto chvíli o něco lepším hráčem, než Ramsey, kterému je teprve 17 let.

 

Samir už nějakou dobu hraje na „top levelu“ a myslím si, že už je hotovým hráčem. Oba dva jsou velkým příslibem do budoucnosti a myslím si, že velmi posílí náš kádr.

 

Možná by někteří lide měli začít vnímat reálný svět a pochopit, že dny, kdy bylo snadné vydělávat peníze, už dávno skončily.

 

V anglických médiích se objevuje spousta ubohých spekulací o velkých přestupech hráčů, ale musíte pochopit, že už není tak snadné získávat peníze na stále větší částky, které kluby za své hráče požadují.

 

Mnoho spekulací ohledně příchodů hráčů do našeho klubu nám nedává příliš velký smysl. To je to, co mě zklámavá, lidé po nás očekávají, že budeme podnikat kroky, které by se daly označit za velmi hloupé.“

 

Hill-Wood je také přesvědčen o tom, že Wenger minimálně ještě jednoho hráče na Emirates Stadium v průběhu přestupního období přivede: „Já jsem na toto téma řekl, že jsem o tom přesvědčený. Wenger si přestupy dlouze rozvažuje a já to respektuji. Je to koneckonců pokaždé důležité rozhodnutí.

 

Oznámil mi, že by rád podepsal ještě jednoho hráče, ale napřed chce všechno předjednat, než o tom bude někoho informovat.

 

On je tím typem trenéra, který, až o tom bude někoho informovat, neucukne, a přestup dotáhne do konce.“

 

/arsenal-mania/