Hleb a Gilberto vysvětlují, proč se rozhodli opustit Arsenal

Zatímco Alexandr Hleb se svým vysvětlením pokoušel aspoň trošku urovnat vztah s Arsenalem, Gilberto se po odchodu z Londýna těší na nové výzvy v řeckém Panathinaikosu.

Zdálo se, že běloruský internacionál za sebou svou snahou opustit mužstvo Kanonýrů spálil všechny mosty, ale Hleb se teď snaží napravit to, co svými řečmi po přestupu zkazil.

 

Bylo překvapující, že Hleb sváděl svoji touhu opustit Arsenal na Londýn. Tvrdil, že je to příliš hektické město, město jehož životní styl nemůže tolerovat.

 

Hleb nyní řekl: „Pocházím z Běloruska a vždy jsem trávil Vánoce a Nový rok se svoji rodinou, je to pro mě totiž velmi podstatné.

 

Londýn byl příliš hektický, jediné co mi tam pomáhalo, byl fotbal.

 

Potřeboval jsem změnu, a Barcelona je pro mě nejlepším klubem. Hrát za Barcu je mým snem, a jsem teď velmi šťastný. Teď mě čekají zápasy v naprosto odlišné lize, a já doufám, že se adaptuji co nejdříve.

 

Nikdy jsem nepronesl nic špatného o Arsenem či Cescovi.

 

To byly jenom výmysly britských novin. Pro mě je Fabregas nejlepším přítelem, a na hřišti jsme si velmi dobře rozuměli.

 

Arsene Wenger je pro mě jako otec. Spoustu jsem se od něj naučil, a chci mu poděkovat za to, že díky němu teď můžu hrát za Barcu.

 

Pokud bude Wenger trénovat Arsenal, budou hrát vždycky skvěle. Myslím, že právě díky němu je Arsenal tam, kde je.“

 

Gilberto Silva, který minulý týden opustil Arsenal a zamířil do Panathinaikosu, prohlásil: „Nevěděl jsem, jestli dostanu šanci hrávat za Arsenal v této sezóně pravidelně, a potom přišla nabídka od Panathinaikosu.

 

Je to skvělá příležitost co se týká možnosti hrát zápasy a podmínek smlouvy.

 

Mám tu smlouvu na tři roky, a když jsem o této nabídce uvažoval, věděl jsem, že v Arsenalu mi smlouva vyprší za rok.“

 

/arsenal-mania, arsenal-mania/