Hleb na odchodu z Barcelony

Všechno ukazuje na to, že bývalý kanonýr Alexander Hleb ukončí své působení v Barceloně. 28 letý Bělorus odehrál za katalánský velkoklub za rok 31 utkání a nedal ani jeden gól. O Sašu má zájem údajně řada klubů především z Anglie a Německa.

Hleb se aktuálně vyjádřil v rozhovoru pro německý deník Bild : Jsem nyní v nejlepších letech své kariéry a nehodlám strávit další sezonu na lavičce.

Anglické „zdroje“ uvádějí, že se o Sašu zajímá hned několik anglických klubů. Prý je mezi nimi i Arsenal, což je ale po přestupech AA23 a Samira dost nepravděpodobné. Pravděpodobnější je zájem Chelsea, Liverpoolu, Manchester City, Evertonu nebo Aston Villy.

Vyjádření Saši pro Bild je v rozporu s jeho stanoviskem ze začátku června, které prezentoval i na svých stránkách. Zde se vyjádřil, že po krátkých pochybnostech o své budoucnosti v Barceloně se rozhodl setrvat, vrhnout se po dovolené do tréninku a porvat se o místo v základní sestavě. Vzorem mu je prý bývalý spoluhráč z Arsenalu, Thierry Henry, který měl v Barceloně první rok také problémy dostat se do základu. „U mně to bude doufám podobné“, věří Hleb.

Poznámka Patricka : Saša hrál u nás 3 sezóny, měl stálé místo v základu a jeho forma byla stabilní. Ale měl asi vyšší ambice, chtěl více peněz ( v Barce bere Ł 66 tis. netto ) a přecenil se. Myslet si, že na lávce místo něj bude sedět třeba Iniesta, bylo prostě bláhové. Myslím, že z Barcelony nakonec odejde ( i Barca musí šetřit ), Anglii asi odmítne a vrátí se tam, kde se mu dařilo, tedy do Bundesligy.

zdroj : Bild, spox.com