Hleb : Odchod z Arsenalu byla chyba

 

Aliaxandr Hleb, čerstvá posila Birmingham City, lituje odchodu z Arsenalu do Barcelony.

 

Běloruský záložník přestoupil do Arsenalu v roce 2005 a rychle se stal jedním z nejlepších hráčů týmu. V roce 2008 se však rozhodl odejít do Barcelony. Jak se však později ukázalo, toto rozhodnutí bylo největší chybou v kariéře odchovance Dynama Minsk.

 

Hleb se vlastně na hřišti Blaugrany neobjevil, tým se proto rozhodl jej poslat na hostování. Hleb strávil minulý rok na hostování ve Stuttgartu a letos tedy v Birmingham City.

 

„Mohu vinit pouze sebe. Odchod z Arsenalu bylo špatné rozhodnutí, ale minulost se už změnit nedá“.

 

„Málo hráčů dokáže odmítnout Barcelonu, ale kdybych věděl, jak se bude vyvíjet má kariéra na Camp Nou, nikdy bych z Ashburton Grove neodcházel. Dosáhl jsem, pravda, na nejvyšší evropský klubový titul, ale můj přínos byl nicotný“.


Záložník je v nominaci na zítřejší zápas The Blues s Liverpoolem a přiznal, že stále udržuje kontakt s Cescem Fabregasem. Vlastně Fabregas je nyní hlavním transferovým cílem Barcelony.

 

„Cesc hraje v Arsenalu fantasticky a je lídrem týmu. Rozhodnutí zda zůstat nebo odejít je výlučně za ním“.


O Hleba měl toto léto zájem rovněž Tot*enham a také The Reds. Hleb se však rozhodl pro St Andrew´s.

 

„Díky přestupu do Birminghamu City se mohu alespoň na rok vrátit do Premier League, na kterou mám dobré vzpomínky a ve které si chci opět vyzkoušet své schopnosti“.

 

 


/Mirrorfootball.co.uk/