Hodnocení hráčů: Arsenal 1-1 Everton

Psáno na anglickém notebooku, kde není diakritika – háčky, čárky (V rychlosti jsem opravil co šlo, Ludvajz). Předem se omlouvám, pokud to bude při čtení někoho rušit. Report přímo z našeho chrámu na Highbury. První poločas viděn z našich Gunners míst na Clock Endu a druhý poločas z první rady North Banku, odkud už přeci jen není takový přehled o děni na trávníku.

V případě vítezství jsme si mohli vybudovat sedmibodový náskok v čele tabulky, krásna to představa. Nečekal nás vsak žádný slabý soupeř – Everton prohrál v tomto ročníku ze 14 zápasů pouhý jeden a aktuální formu má také dobrou, ale kdo dnes nevyhrává na Old Trafford, že, smajlik.

K zápasu: prvních 40 minut jsme hráli strašně pasivně. Za tu dobu jsme neměli ani jednu střelu na bránu Evertonu. Takže směrem dopředu nula a dozadu jsme si koledovali. Jaký rozdíl oproti zápasu s Hullem, do kterého jsme nastoupili nažhaveni. Jakoby nás sobotní výsledky, kdy většina soupeřů ztratila body, ukolébaly a chlapci si řekli, že i remíza bude z tohoto matche dobrá. Žádný velký presink a tlak na míč. Everton jsme nechali hrát. Bud to byla taktika naordinovaná Wengerem nebo ji doteď nechápu. Od 40. minuty jsme zvýšili obrátky a náš výkon již snesl přísnější meřítko.

Szcsesny – 6 – Měl dva těžší zákroky po střelách zpoza vápna, které mířily pod břevno. Golmana jeho kvalit však nemohly překvapit. Za gól asi nemohl. Tvrdá střela z blízkosti, i když umístěna k tyči úplně nebyla..

Jenkinson – 5 – Na pravé straně dnes bylo na můj vkus hodně volného prostoru. Není to jen jeho chyba, musí pomáhat hráči ze zálohy. Přišlo mi, že ofenzivně ožil po příchodu Walcotta.

Mertesacker – 6 – Tradiční jistota obrany. Pan Spolehlivý. I v soubojích proti Lukakovi potvrdili s parťákem Koscielnym, že jsou pevnou stoperskou dvojici.

Koscielny – 8 – Pro mě Muž zapasu. Výkon bez jediné chyby. Dnes zachránil mnoho nebezpečných situací. Výborně předskakoval protihráče. Chodil do soubojů se správnou mírou agresivity.

Gibbs – 5 – V první naši výraznější šanci se kupodivu objevil on, ale na střílený centr na přední tyči nedosáhl, i když to vypadalo, ze má míč na noze. Při obdrženém gólu čisté svědomí zřejmě nemá. Nedala se střela zablokovat? Deulofeu od něj dostal příliš prostoru. Španělský talent to každopádně provedl výborně a rychle.

Wilshere – 5 – Klasicky Jack. Dřel, nic nevypustil, ale nadstavba tomu dnes chyběla.

Arteta – 3 – Nejslabší článek. Na pozici, kterou hraje, musí vyhledávat osobni souboje a ne být od protihráčů 5 metrů daleko a nechat je hrát. Pak vystoupí pozdě, a proto jsme ve středu hřiště několikrát propadli. V 90. minutě ztratil zbytečně míč a Lukaku mohl vystřelit Evertonu výhru.

Ramsey – 6 – Na konci 1. poločasu výborně narazil míč na hranici šestnáctky do šance Giroudovi. Za chvíli si role prohodili a tentokrát se před golmanem objevil Aaron, ale mel málo prostoru pro zakončení. V 2. půli střílel pohotově z voleje na bližší tyč, ale Howard se stihl přemístit.

Ozil – 7 – Naše ofenzivní jednička, která dnes opět ukázala záblesky geniality. Několik složitých míčů výborně zpracoval a rychle dostal na zem pod kontrolu, kde si je umí výborně pokrýt. Plus výborně vedení míče a hlava nahoře. Třešinkou na dortu byl gól.

Cazorla – 4 – Pro mě zklamaní a dnes pan neviditelny. Za 70 minut na hřišti nic nevymyslel. Ve středu proti Hullu mu šla na naši levé straně španělská kombinace s Monrealem mnohem lépe. Dnes však hrál Gibbs.

Giroud – 5 – Mohl být hrdinou. Škoda, že jeho krásná pumelice orazítkovala jen spojnici brány. Měl výborné momenty, ale řekl bych, že toho i spoustu zbytečně zkazil v jednoduchých situacích. Gól mohl dat i na konci prvního poločasu, ale už byl blízko golmana a nestačil ho přehodit. Při našem gólu trestuhodně promáchl. Ještě, že ho zastoupil Ozil. Otřepané klišé říká, že útočník je hodnocen podle vstřelených gólů a Oliemu se dnes skórovat nepodařilo.

Střídaní – Rosický, Flamini a Walcott – všichni za 7, protože hru oživili. Flamini je naše nové srdce tymu a po pár minutách na hřišti mohl dokonce vstřelit gól, ale jeho křižná střela mela bohužel vnější rotaci. Rosa s Theem připravili gól pro Mesuta na zlatém podnose. Řekl bych, že Rosa na zadní tyči nasel Thea chtěně, dobře věděl, jakou laskominu na hřišti vytváří a nebyl to centr na náhodu.

Série těžkých zápasů pokračuje v Neapoli, na Manchesteru City a doma s Chelsea. Věřím, že ukážeme sílu. Jsme Gunners.

 

/MiraM/