Hodnocení hráčů: Arsenal 2:0 Liverpool

 

 

Wojciech Szczesny  (6,5) Wojta předvedl pár slušných zákroků, klíčový byl ten z druhé půle za stavu 2:0, kdy se tuším Coutinho dostal za obranu a střílel mezi nohy Wojtovi, ten ale nepustil míč za svoje záda. Jeho výkopy nacházeli hráče a i pod tlakem nezakopával míče do autu (ne jako kolega Mignolet). Wojta kraloval i ve vzduchu, všechny míče sbíral s naprostým přehledem. Co ovšem Wojtovi nevyšlo byla rozehrávka na Pera, kterou vystihl Sturidge. Ten mu ovšem míč rychle vrátil zpátky.

Bacary Sagna (7,5) Bac dnes výborný, dozadu to šlo skvěle, nikdo přes něj neprošel. Bac měl samozřejmě i štěstí, když šel do souboje 1 na 1, často se mu míč po neúspěšné kličce vrátil zpět na kopačku, ale who cares. Bac přispěl k prvnímu gólu, slušným centrem do ohně. Kde si to vzal Santi a ten už věděl. Celých 90 minut brousil lajnu. Dnes velmi dobrý výkon.

Per Mertesacker (7,5) Per opět dnes šéfoval ofsajdovou past a organizoval hráče při standartkách. Jsem rád, že Pera máme, někteří lidé ho kritizují za jeho neobratnost, ale dnes bylo hezky vidět jak dobře čte hru. Na Suareze šel míč a ještě než ho stihl zpracovat, byl už tam Per a už mu stihl vypíchnout. Sice tam bylo pár momentů, kde trochu obrana hořela i s Perem, ale to je v každým zápase, ale i přesto good job Per.

Laurent Kosscielny (7,5) Oběma stoperům jsem dal stejně, ale kdyby Laurent neudělal tu chybičku v prvním poločase, kde tuším že Aaron ztratil míč a Suarez si to už hasil na kasu a Laurent se na to vybodl a nechtěl se už vracet a hasil to tam Per a Mikel. Nicméně dnes zase dobrý výkon. Být já Sturidge, tak bych asi šel někam na párek, protože proti Laurentovi se souboje moc nevyhrávají. Jakmile Laurent vidí přihrávku, která míří na útočníka a ten útočník je zády k bráně, tak útočník má asi 5% šanci že míč udrží. Laurent má rychlost, přehled , výskok a další potřebný atributy se kterými pohlídá jakékoli útočníky. Jen občas udělá nějaký kiks v 16. Ale dnes zase dominoval – super.

 

Kierran Gibbs (7) Kierran v prvním poločase nebyl tak aktivní směrem dopředu jako Bac, ale vzadu nechyboval.Asi to měl taky nakázané kvůli dvojici Suarez a Sturidge. V druhém poločase, se daleko více pouštěl do ofenzivy. A když se dostal do blízkosti 16, tak byl zase vidět. Několikrát vlétnul do vápna a vždy tam poslal nějakej centřík. Gibbo patří v tuto chvíli mezi top 3 nejlepší LB v Anglii a jsem rád, že je naší součástí.

Mikel Arteta (8) Dnes se mi velmi líbil Mikel, trochu jsem se bál, že nám bude dost chybět Flamstr, prostě nějaký čístý DMF. Jenomže Mikel nám dnes ukázal, že to má pod palcem. Dispečer Mikel dnes zvládl skoro vše. Zdvojoval hráče, skluzoval, napadal, vracel se kam bylo potřeba. Sbíral míče jako borůvky v lese. Vždy, když se odrazil někam míč, věděl jsem, že ho bude mít Mikel. Dnes nám velmi pomohl ke třem bodům.

Aaron Ramsey (7,5) Aaron v první půli ztratil pár míčů. Sice toho zase hodně naběhal a pomáhal obraně, ale jeho první poločas zas tak výborný nebyl. Jenomže přišel druhý poločas a Aaron si asi řekl to prostě narve. Dostal skákavý míč od Mesuta, pěkně si počkal až mu míč skočí a potom vypustil svoji raketu. Krásně se trefil pod břevno a našim borcům a hlavně nám se začalo daleko lépe dýchat. K tomu gólu ještě přidal spoustu vybojovaných míčů. Aaron mi připomíná Lamparda (z mladších let) hodně toho odběhá, vynikající střela, slušně odvedená práce dozadu. Rambo je hráč, který budí respekt u všech. Kdo by si to v roce 2011 či 2012 ještě pomyslel.

Mesut Ozil (7) Dal jsem mu 7 a to jsem podle mě na něj ještě hodný. Dnes to nebyl nejlepší výkon. V první půli šel kopat standartku a kopnul ji tak mizerně, že z následujícího brejku mohl padnout gól. V ofenzivě ho zastínil Rosa i Santi. Nebyl moc vidět, nic moc nevymyslel. Sice má za dnešek další asistenci, ale Mesut bude muset přidat. Jasně Mesut měl v zapase nějaké velmi zajímavé momenty, ale mě to dnes nestačilo. Poslední zápasy nebyli od Mesuta žádná sláva. Já ale věřím že se zase rychle vrátí do své ničitelské formy.

Santi Cazorla (8) Santi dnes podal skvělý výkon. Jeho narážečky, zasekávačky, otočky, střely dnes celé obraně Liverpoolu naháněly strach. Dal pěkný gól, nebylo to nic lehkého to trefit dobře. Santi dnes výborně spolupracoval s Tomášem. Po zranění se vrací do své staré formy a to je jedině dobře. Já si myslím, že jak přišel Mesut, tak všichni zapomněli na Santiho, on byl v té době zraněný a ted se vrátil a chce taky pozornost. 

Tomáš Rosický (8) Tomáš dnes byl prostě skvělý. Jeho timing je geniální. To jak někdo ztratí míč a on hodí zpátečku a tím skluzem mu ho vždy vypíchne, no to je pohled, který vás nikdy neomrzí. Velmi se mi líbí jeho zrychlení a přímočarost (to je věc co někdy chybí naším borcům), on přebere míč a hned s tím míří na branku. Velmi se mi líbila jeho akce, když vybojoval míč a řítil se do brejku, kde mu nabíhali Oli a Santi. Celou dobu se Rosa díval na Oliho a v poslední možnou chvíli nahrál Santimu. To bylo super, škoda že z této akce branka nepadla. Narážečky fungovali skvěle. Několikrát duo Santi + Rosa rozjel kolotoč kolem 16 Poolu. Dnes byl Tomíno báječný.

Olivier Giroud (8) Oli tebe musí mít každý rád. Možná budete namítat, že jak může dostat ST 8, když nedal gól. Jasně pokud by zápas skončil 0:0, tak by ji asi neměl dostat, ale Oli dnes vyhrál 90% soubojů. Vyhrával i hlavičky a to měl věčně za prd*lí Škrtěla nebo Sahka. Oli má nějakých 193 cm a to jak ovládá míč a dokáže se dostat ze situací, kde potřebujete mít techniku jak Santi nebo Mesut a on to přesto dokáže, je něco nepopsatelného. Na první brance má velký podíl právě i Oli, který dokázal udělat prostor Santimu, tím že na sebe natáhl Škrtěla i Sahka. Jeho sklepávačky nachází naše borce, kteří potom můžou tvořit hru, málokdo ho odstrčí. Sice nedal velkou šanci, ale chybělo velmi málo. Olivier je našim klíčovým hráčem a radši ani nechci myslet na to, co by se stalo kdyby se zranil. V našich zápasech centrují naši hráči do vápna tak 5-8 za utkáni, pokud by borci ty centry více sázeli, tak je podle mě ještě Oli úspěšnější.

 

 

Nacho Monreal (6,5) Nacho si téměř v každém zápase těch 15-20 minut odehraje. Já bych mu těch šancí dával více. Klidně i na křídle. On má na krajního obránce vynikající techniku. Do zápasu přišel s tím aby vypomáhal hodně Kierranovi. To splnil, gól jsme neinkasovali, takže střídání vyšlo.

 

Thomas Vermaelen– nehodnocen

 

Carl Jenkinson – nehodnocen. K těmto dvěma nic nemám, akorát mě pobavil jeden komentář, kde někdo podotkl, že v tuto chvíli hrajeme rozestavení 6,3,1.

Určitě jste si všimli, že jsem nedal nikomu MOTM. Motm dnes totiž patří celému týmu. Dnes všichni odjezdili po prd*li celé utkání. Hráči si navzájem pomáhali, jakmile byl Bac na výletě (Aaron nebo Mikel ho hned zastoupili). Dnes se bojovalo, nedělali se zbytečné chyby, vyhráli jsme boj o střed pole a naše záloha je prostě zničila. Proto jsme dnes urvali důležité 3 body.

V následujícím programu na nás čeká BVB a UTD. To nebude nic lehkého, potom repre pauza a hráči jako Poldi, Theo a Flamini budou zpátky. Což nám zase trochu uleví. Ted rozhodně nesmíme v Dortmundu prohrát a doufám, že na Old Trafford dostanou čertíci nálož.