Hodnocení hráčů: Arsenal 2:0 Neapol

 

Tak dobře odehraný zápas jako jsme včera předvedli, se mi nehodnotil vůbec lehce, všichni hráči by z fleku mohli dostat o půl bodu či bod více. V závorce uvádím srovnání se servery: (DailyMail.co.uk, ArseBlog,com a football-talk.co.uk)

 

Wojciech Szczęsny – 6 (6; 7; 6,5) – Prakticky není co hodnotit, sebral ze vzduchu nějaký ten balón, statistika střel na bránu ze strany Neapole mluví za vše: „1“. Ale pořád se nemůžu zbavit nepříjemného pocitu, když zahrává na krajního beka po zemi za situace, kdy soupeř pressuje v několika hráčích. Jinak bez výtky.

 

Bacary Sagna – 7 (7; 8; 7) – Celá obrana fungovala téměř bezchybně, běhavý a poctivý výkon

 

Per Meresacker – 7,5 (7; 8; 7,5) – Vyřešil za Laurenta situaci někdy z období kolem 55. min, když boss nedoklouzal k balónu, přestože měl na hranici šestnáctky 2metry k dobru. Soupeř sice moc nehrozil, ale i tak jsem u Pera viděl jeho typickou velmi dobrou poziční hru.

 

Laurent Koscielny – 7 (7; 8; 7,5) – Tak k jeho momentům v zápasu jde zmínit snad jen tu 55. minutu a to jak se dobře prodral k zakončení, Reina ho ovšem vychytal. Naše stoperská dvojce funguje skvěle, tohle sice nebyl zápas, ve kterém by byli dostatečně prověřeni, ale Thomas to bude mít s návratem na stopera více než těžké, když navíc přihlédnu k tomu, že Sagna hraje na stoperu nečekaně dobře, tak po delší době se nemusíme bát jakékoli rotace na těchto postech.

 

Kieran Gibbs – 6,5 (7; 8; 7,5) – Dnes pocitově o chlup horší krajní bek, přesto dobrý výkon.

 

Mathieu Flamini – 7,5 (8; 8; 7,5) – bojovník, nevím co víc říct, kdybych na něho neměl lehce zaujatý názor tak mu hned vlepím pásku. Ocenil bych velmi dobrou spolupráci s Artetou. Měl úspěšnost přihrávek 96%, jeho španělský kolega jen o 1% nižší. V závěru trochu odcházel fyzicky, ale nic zásadního.

 

Mikel Arteta – 7,5 (7; 8; 7)  – jeden z hlavních důvodů, proč jsme v tomto zápase dominovali, skvěle společně s Flaminim zvládali poziční hru a zkazili minimum přihrávek, zprvu jsem se na to díval jako na laciné ztráty Neapole, ale později jsem to vyhodnotil jako skvělou defenzivní činnost naší záložní řady.

 

Aaron Ramsey  7,5 (7; 8; 8) – Skvělý výkon, zahrál svůj velmi velmi kvalitní standart, nejběhavější hráč na hřišti. Několikrát se rozhodl šetřit soupeře i všechny celebrity a střelecké pokusy si nechal do dalších zápasů.

Mesut Özil – 8,5 (9; 9; 9) – MotM, především za první poločas a premiérový gól. Jinak skvělý výkon, jeho technika je brilantní, což dokázal několikrát hlavně pak u gólu. Tady jasně vidíme, proč je dobré přivést hotového hráče, který skvěle zapadne hned v prvním zápase do teamu a pozvedne ho na další úroveň. Arsenova další trefa do černého.

 

Tomáš Rosický – 6 (6; 7; 6) – Tato známka bude ostatním asi připadat nízká, ale nebyl to Rosův zápas, často ztrácel, žlutou podle mě nedostal jen zázrakem  +  byl zastíněn hráči jako Özil, Ramsey a Giroud. Ale neviděl bych to černě, první zápas po zranění a je srovnáván s hráči, kteří teď hrají top v celé PL. Hlava by chtěla a uměla dát krásnou přihrávku, ale ve finále nic, přesto jasně šli vidět náznaky, že naše záloha bude pořádat celoroční matějskou, po Santiho návratu o tom nepochybuji už vůbec.

 

Olivier Giroud – 8,4 (7; 8; 8,5) – Hromada černé práce, skvělé pokrytí balónu, brilantní v narážečkách, byl u obou gólů, hvězdička mu unikla jen o chlup.

 

Střídající hráči:

Jack Wilshere – 7 (6; 7; 7) – Jack se velmi snažil, byl na hřišti kratší dobu, ale stihl za tu dobu docela hodně, byl vidět.

Nacho Monreal – nehodnocen, přál bych mu více času na hřišti, podobně jako Carlovi a Thomasovi, všichni jsou velmi dobří obránci, ale po dlouhé době máme v obraně dostatek kvality a dostatek hráčů na rotaci.