Hodnocení hráčů: Arsenal 3:1 Olympiakos

Mannone 6,5 – Kromě zmatku s rozehrávkou na začátku dneska nic nepokazil, za gól nemohl a vychytal jednu gólovku. Slušný výkon.

Jenkinson 7 – Carl opravdu zápas od zápasu roste a Bacary to bude mít ještě hodně těžké. Jednou kvůli němu vznikla nebezpečná situace, ale jinak opět Carlův skvělý standard dopředu i dozadu. Jeho centry začínají být pěkně jedovaté.

Koscielny 5,5 – Laurent je bohužel bez formy. Dostal naprosto zbytečnou žlutou a gól bych svedl na něho a jeho stoperského kolegu, protože měli toho hráče jednoznačně pokrýt. Laurent byl ale před hráčem, takže bych dal větší vinu na něj. Jinak nic výrazně nepokazil, měl i nějakou šanci hlavou na gól.

Vermaelen 6 – Jak jsem již zmínil výše, Thomas s Laurentem mohli lépe pohlídat útočníka Olympiacosu při gólu. Taky při rozehrávce s Mannonem na začátku vznikly komplikace a bylo z toho nebezpečí. Jinak se tlačil hodně dopředu, hlavně v 2. poločase. Mohl dát i gól.

Gibbs 7 – Opět vysoký standard Kierana. Vzadu spolehlivý, dobrý při kombinaci a skvělé průniky dopředu. Dnes měl hodně šancí na zahýbání se skórem, jeho centry ale většinou nenašly adresáta. Byla také vidět velká bojovnost a získal hodně míčů.

Arteta 7,5 – Jako každý zápas. Je to dirigent, hraje neskutečně spolehlivě. Lehce tak dá zapomenout na Songa, který ztrácel tuny balónů. Přesné přihrávky a kvalitní držení míče. Dneska mu jen rozhodčí pískal hodně faulů a očividně z toho byl velmi frustrovaný.

Coquelin 7 – Opět solidní. Vybojuje toho dost, je velmi dravý. Nebyl ale tolik vidět. Každopádně se Francis prokousává do základní sestavy.

Cazorla 7 – Malý španěl ukázal svoje magické nožičky při střele z přímého kopu z velkého úhlu, která pěkně protáhla hostujícího gólmana. Potom předvedl nádhernou kličku a od té doby se postupně malinko vytrácel – nebylo ho plné hřiště jako ze začátku. Celou dobu ale zásoboval celý tým krásnými přihrávkami. Měl šanci dát gól po přihrávce Gervinha, ale vystřelil mimo.

Oxlade-Chamberlain 6 – Ox jakoby postrádal tu bojovnost z minulé sezóny. Možná si tak nějak zvykl na své místo v Arsenalu, no doufejme, že tomu tak není. Měl pár hezkých přihrávek, ale jinak celkem průměrný výkon. Ze začátku vybojoval několik balónů po výstavním pressingu, potom už ale nic významného nepředvedl a v druhém poločase se naprosto vytratil.

Podolski 6,5 – Lukas nebyl celý zápas skoro vidět, ale opět ukázal, že dokáže dát góla opravdu z čehokoliv. Po kombinaci s Gervinhem prostřelil s dávkou štěstí gólmana a splnil si tak alespoň gól, když už ne moc atraktivní hru. Možná by se mu hodil odpočinek.

Gervinho 8 MOTM – Jak Gervinhova hra minulou sezónu moc gólová nebyla, tak teď se stejnou hrou góly dává. Střela byla krásná a asistoval i Lukasovi. Připravil také gólovku Santimu. Škoda, že pořád občas zbytečně kličkuje a mozek používá jen někdy. Ale pokud bude dávat góly, tak proč ne?

Střídající hráči :

Walcott 6,5 – Theo hru docela oživil po „mrtvém“ Oxovi a poslal do vápna pár hezkých centrů.

Giroud 7 – Olivier vyhraje neskutečné množství hlavičkových soubojů a dnes to pocítil Aaron, který po jeho hlavičce skóroval. Mohl dát i gól, ale jeho smůla mu do střely postavila hlavu obránce. Běhá, snaží se, bojuje. Alespoň krásná asistence, když už ne gól.

Ramsey 7 – Pokud Aaron střídá, hraje jako vyměněný. Dobrý pohyb, skvělá kombinace a i jeho patičky mu vycházejí. Gól byl parádní, zakončení snad nemusíme ani komentovat – prostě jako mazák.

 

Dnes měl Arsenal dost štěstí, protože první poločas měl ve svých rukách spíš Olympiakos. Druhý to naštěstí trochu napravil a Aaron zatloukl poslední hřebíček do rakve. Základní skupinu LM tedy Arsenal vede se 6 body, druzí jsou borci z Schalke 04 se 4 body.