Hodnocení hráčů: Arsenal 6-1 Coventry

 

Martinez 6,5 – Očividně se chtěl předvést, bohužel neměl jak. Za gól určitě nemohl, všechny centry pochytal – sice jich nebylo moc, ale působil velmi jistě. S rozehrávkou taky neměl problém.

Angha 6 – Je extrémně rychlý, ale technikou trochu zaostává. Občas se pokoušel o hodně naivní průniky, které mu samozřejmě nevyšly. Jednou nacentroval dobře, podruhé to byla katastrofa – tak se střídala kvalita jeho centrů. Střelecký projev by měl také zlepšit. Dozadu ale problémy neměl, možná proto, že neměl moc práce.

Djourou 5,5 – Občas pokazil nějakou přihrávku, ale nikdy z toho žádné nebezpečí nebylo. Dozadu neměl žádnou práci, až na gól, který bych připsal jemu – naprosto vypustil souboj. Mohl dát gól hlavou po centru Arshavina, gólman to se štěstím zlikvidoval. Bylo vidět, že je nerozehraný.

Miquel 6,5 – Dal pěkný gól hlavou po centru Arshavina, nastřelil břevno a také se pokusil o nůžky a nebyl daleko od gólu, střela minula bránu jen o kousek. Dopředu tedy na jedničku, dozadu už to tak skvělé nebylo. Neměl skoro žádnou práci, ale občas zmatkoval. Na konci zápasu vypustil jeden souboj a byla z toho velká šance pro Coventry, ale útočník přestřelil.

Santos 6 – Andrého nebylo vůbec vidět. Dozadu neměl problém, asi dvakrát odebral míč soupeři, a jednou mu utekl míč do outu. Jinak jakoby nehrál.

Coquelin 8 MOTM – Francis jako jediný dal srdíčko do prvního poločasu. Hasil ztráty od Arshavina a celkově se přes něj skoro nic nedostalo. Perfektně udrží míč a umí v klidu rozehrát. Pokoušel se o nějakou tu kolmou přihrávku, ty mu ale zatím moc nejdou. Krásně postrčil balón Giroudovi, který z toho dal gól. Rozhodně skvělý výkon.

Yennaris 7 – Nico se pěkně zapojoval do kombinace, založil útok, po kterém dal gól Arshavin. Nahrál Theovi na první gól a také kombinoval s Arshavinem, který následně odcentroval a MIquel uklidil hlavou balón do brány. Občas hodně naivně ztratil vepředu, ale na to má ještě věk. Pěkný výkon.

Arshavin 7 – Tady se se mnou asi většina neshodnete. Klasicky velmi rozporuplný výkon Andreye. Až hrůzostrašně moc ztrát, hlavně v prvním poločase, v kontrastu s mnoha geniálními přihrávkami. Arshavin se chtěl jakoby předvést, bohužel ne výkonem jako takovým, jako spíš machrováním, kličkami a to se mu často nevyplácelo. Hodněkrát za něj hasil Coquelin. Na druhou stranu gól a tři asistence – a těch asistencí mohlo být klidně víc, Miquel mohl dát další gól, Walcott taky. Zařídil penaltu Giroudovi. Kdybych ho měl přirovnat k Santimu, tak má o něco víc geniálních přihrávek, ale o hodně míň běhá a víc ztrácí. Musí minimálně dva hráči bránit. V zápasech proti slabším soupeřům by ho mohly pěkně vytrestat protiútoky a proti silnějším je třeba mít 100 % nasazení. Prostě to odchodil. Ale vytěžil ze svojí lenosti maximum.

Walcott 6,5 – V prvním poločase byl Theo velmi průměrný. Pokazil snad všechny akce, které přes něj šly. Plus bylo spíš to, že neustále běhal. V druhém poločase dal dva góly, jeden hezčí jako druhý. Mnoha lidem dal druhým gólem vzpomenout na bývalou 14ku. Potom mohl dát ještě další góly, např. po přihrávce Chamakha, ale spálil. Jeho tragické centry netřeba ani komentovat. Opět hodně rozporuplný výkon.

Oxlade-Chamberlain 6,5 – V prvním poločase to byl snad nejhorší výkon, který u nás Alex předvedl. Nulová bojovnost, kterou asi pochytil od Arshavina, naprosto nevýrazný v útoku, nedůrazný v obraně. Občas ztratil a neobtěžoval se vracet. V druhém poločase dal krásný gól po skvělé střele z dálky a trochu ožil, následovalo pár hezkých přihrávek, další nebezpečná střela vyražená gólmanem a poté byl vystřídán.

Giroud 7 – Hodně pozitivní výkon od Oliviera. Gól byl fantastický a měl ještě jednu hezkou střelu, kdy si balón zkušené zpracoval jedním dotykem. Penaltu kopnul dobře, bohužel ji Murphy ukázkově zneškodnil. Dobře se zatahoval dozadu a zapojoval se do kombinace, vybojoval i nějaké balóny. Bohužel na něj nelétalo moc přesných centrů.

 

Střídající hráči

Frimpong nehodnocen – Emmanuel se po dlouhé pauze vrátil a protože je defenzivní hráč, neměl moc co na práci a proto ho nebylo vidět. Hlavní ale je, že nějak moc nekazil.

Gnabry 7,5 – Pro mě největší překvapení. Přišel na hřiště a měl 3 velké šance, bohužel dvě mu zblokovala obrana a jednou střílel mimo. Přebral od Coquelina roli nejaktivnějšího hráče. Obrovský příslib do budoucna.

Chamakh 6 – Maročan opět skvěle kombinoval a nachystal velké šance Walcottovi a Anghovi, kteří toho bohužel nevyužili. Škoda, že se mu vytratil ten gólový čich, protože kombinačně je na tom velmi dobře, podobně jako Olivier.

 

Možná si říkáte, že by měli dostat všichni lepší známku kvůli výsledku, ale Coventry je tým ze 3. ligy a tak nějak se počítalo s tím, že Arsenal vyhraje. První poločas byl navíc hodně o ničem a pokud se chcete podívat na pořádný fotbal, tak se podívejte až na druhý, protože byste o moc nepřišli.