Hodnocení hráčů: Arsenal FC vs West Bromwich Albion

K hodnocení zápasu se nikdo neměl, tak jsem se ho nakonec ujal já, přestože jsem s tím nepočítal. Už takhle je s hodnocením pozdě, ale snad je něco lepší, než nic. Nepsal jsem si při sledování poznámky, takže hodnotím z paměti a z (možná už trošku zkreslených) dojmů, které mi zůstaly. Omluvte tedy kvalitu článku, který jsem „spíchnul“ horkou jehlou ve značné rychlosti. Veškeré výtky v diskuzi jsou vítané 🙂

Wojciech Szczesny 6.0

Wojciech toho neměl ve včerejším zápase příliš na práci, připsal si několik rutinních zákroků, ale jinak se toho před naší brankou, snad kromě krátkého závěrečného tlaku WBA, moc nedělo. Občas mi zatrne, když otálí s výkopem a rozehrává na poslední chvíli.

Bacary Sagna 7

Co se týče hry dozadu, tak lze Bacovi máloco vytknout. Celá obrana včera působila kompaktně a hráčům WBA nedala příliš šancí. A co se týče hry dopředu, nemůžeme Bacarymu upřít snahu a aktivitu, ale jeho centry byly jako vždy nepřesné, navíc si mnohokrát počínal zbrkle v rozehrávce a odevzdal několik zbytečných míčů na vlastní polovině. Nejsem si jistý, jaký vliv by měl jeho odchod. Sagna je vynikající obránce, ale od novodobého typu beka bych rád viděl i větší ofenzivní kvalitu.

Per Mertesacker  7.5

Per působil v obraně jistě, jak jsme u něj zvyklí. Ve vzduchu nedal soupeři šanci a díky dobré poziční hře mu nedal moc příležitostí ani ve hře po zemi.

Laurent Koscielny  8

Kos the Boss. Koscielny je podle mě jeden z nejlepších nákupů Arséna Wengera za posledních pár sezón. Přicházel jako nepříliš známý hráč za nízkou cenu a teď patří mezi nejlepší obránce EPL. Na jeho včerejší  hře lze těžko hledat nějaké chyby.   Laurentovi nechybí rychlost, obratnost, síla, předvídavost, vlastně mu chybí máloco. Dávám o půl bodu více než jeho stoperskému kolegovi, za občasnou aktivitu směrem k bráně soupeře.

Nacho Monreal  6.5

Celkem nenápadný výkon ze strany Nachomana. Obrannou hru zvládal tak jak bylo třeba, ale směrem dopředu o sobě nedal příliš vědět.

Mathieu Flamini  6.5

Flamini si počínal dobře, korigoval defenzivní hru, byl často slyšet, ale ne vždy byl vidět. Jeho hlavním úkolem je každopádně odvádět černou práci, což se mu dařilo. Několikrát se odhodlal i k ofenzivní aktivitě, ale tady od něj nemůžeme čekat zázraky.  Jediným jeho zázrakem tak zůstává odehraný zápas bez žluté karty.

Mikel Arteta 6.5

Klasický výkon zn. Arteta.  Mikel nekazil, rozdával míče do všech stran, ale hrál většinou na jistotu a příliš toho nevymyslel. Často pokulhává v defenzivní činnosti, i díky nedostatečné rychlosti, ale včera toho zase tolik na práci neměl.

Santi Cazorla 6.0

Většinu hry byl míčový kouzelník zahalen do neviditelného pláště. Sem tam se mu podařilo rozehrát akci, párkrát se pokusil i vystřelit, ale všechny jeho pokusy byly zablokované.  Velice nevýrazný výkon.

Lukas Podolski  6.5

Budu se s číslováním trošku opakovat, ale nedá se nic dělat, na hřišti byla výrazně vidět jen hrstka našich hráčů a Lukas mezi ně nepatřil. Občas se z nenadání objevil před bránou a několikrát z křídla zahrozil, ale jinak jsem od něj neviděl nic zázračného. Kdyby ve druhém poločase proměnil šanci, tak by hodnocení vypadalo asi jinak, ale bohužel jeho střela pouze označkovala tyč. Smůla, snad to vyjde příště.

Mesut Özil 8 MOTM

Vybíral jsemz tria Koscielny, Giroud a Özil, nakonec jsem se rozhodl udělit MOTM naší nejdražší posile.  Özil byl aktivní celý zápas, líbila se mi jeho hra jeden na jednoho a o jeho geniálních přihrávkách se snad nemusím ani zmiňovat. Vykulené oči mu zřejmě kromě vzhledu mimozemšťana propůjčují i schopnost nadpřirozeného vidění a tak občas dokáže přihrát i ve zdánlivě neřešitelné situaci. Jinak se mu jako jednomu z mála dařilo rozhýbat naší hru a snad jedinou výtku mám k jedné situaci ve vápně, kdy mohl vystřelit, ale nakonec volil krkolomnou přihrávku, která sice prošla na hráče před bránou, ale ten z ní nakonec nic nevytěžil. Zkus jednou za čas vystřelit Mesute 😉

Olivier Giroud 7.5

Olivier hrál dnes velmi dobře.  Svedl spoustu vítězných soubojů, dělal vepředu místo záložníkům a především se mu podařilo dát jediný a tudíž rozhodující gól. Sebevědomí mu snad jde opět nahoru, škoda jen, že sezóna už pomalu končí. Kaňkou na výkonu je žlutá karta za strkanici s Dorransem.

 

Källström, Rosický, Vermaelen: Nehodnoceni

Ke střídajícím hráčům asi není co dodat. Källström sice strávil na hřišti třicet minut, ale do hry se příliš nedostal, stejně jako kolegové ze střídačky.

 

Máme za sebou nevýrazné vítězství, to nám ale v důsledku nemusí vadit. I díky prohře Evertonu máme čtvrté místo jisté a teď je třeba se soustředit především na finále FA Capu.

COYG!