Hodnocení hráčů: Arsenal – Norwich 4:1

Another three points…

Szczęsny Wojciech – 7 – V momentech, kdy Norwich začal být nebezpečný, tedy začátkem druhého poločasu nás několikrát podržel. Gólová střela zřejmě nebyla úplně nechytatelná, ale měl zakrytý výhled a byla dobře umístěna, tohle se chytá opravdu velice těžko. V celkovým součtu další velice kvalitní výkon naší jedničky.

Sagna Bacary – 7 – Bac byl dnes hodně aktivní, brousil lajnu,  několikrát centroval, někdy do konce i kvalitně. Směrem dozadu prakticky bez problému, jen jednou nepěkně zatopil Wojtovi riskantní malou domů. Taktéž nezvládl zablokovat gólový centr, ale podstatnější problém byl jinde.

Per Mertesacker – 6,5 –  byl by to parádní výkon, bohužel si pak připsal nechtěnou asistenci u gólu Norwiche. Takhle odvrátit centr ve vápně stoper prostě nemůže, tohle bylo třeba urvat. Jinak si odehrál svoje a v závěru zápasu mohl navýšit naše vedení, jeho hlavičce však scházelo několik centimetrů.

Laurent Koscielny – 8 – Tady není moc o čem. Top Class výkon od Top Class stopera. Opravdu není prakticky, co vytknout. Díky jeho tacklingu započala akce u našeho druhého gólu. Jen tak dál.

Kieran Gibbs – 8 – Taktéž zde mám téměř pouze slova chvály. Ukázkový výkon Full-Backa. Velice aktivní směrem dopředu, platný v kombinaci a výborně bránící. Lze ho osočit, že měl být víc nalepený na Howsonovi u naší inkasované branky, nic víc negativního k němu nemám. A jak jsem psal již v minulém hodnocení doufám a věřím, že Bainse vytlačí v reprezentaci a World Cup 2014 si užije v základu.

Mathieu Flamini – 7 – Znovu začal velice dobře, přerušil několik akcí hostujícího celku. Bohužel pak utrpěl úraz hlavy, kvůli kterému musel být střídán. Teď nezbývá než se modlit, aby se dal do úterý do pořádku, protože proti Borussii ho budeme nutně potřebovat.

Mikel Arteta – 6,5 – Odehrál si svůj standart, směrem dopředu o něco více aktivní, než proti WBA. Kvalitně kombinoval, i když by se našlo pár nepřesností a ztrát. I přes ně hodnotím jeho výkon vcelku kladně, ale vyčnívali dnes jiní.

Santi Cazorla – 7 – Parádní výkon. Obzvlášť, když budeme brát v potaz, že to byl Santiho první zápas po zranění. Byl u zrodu prvních dvou gólových akcí, s míčem je na něj opravdu velice pěkný pohled. Talent od boha, určitě pro nás bude ve zbytku sezony přínosem.

Mesut Ozil – 9 – MOTM – Prakticky bych se opakoval. Famózní výkon, 2 branky, neskutečný passing. O jeho útočných kvalitách bych mohl básnit dlouho a vidíme je všichni. Ale co osobně beru za velký posun je i Mesutova obranná hra. Stále se líp a líp adaptuje na styl Premier League. Po jeho příchodu by se dalo říct, že to byla jeho slabina, což již neplatí. Velice dobře napadá, připsal si dnes i jeden parádní skluz. Mimo jiné na něj byl v závěru utkání jasně penaltový zákrok, je mi záhadou, proč nám letos ty penalty jaksi nechtějí pískat..Co ještě musím vypíchnout, je jeho 50ti metrový sprint, po kterém vstřelil svůj první gól.

Jack Wilshere – 8,5 – V prvním poločase naprosto famózní, skvěle napadal, kombinoval, dřel i směrem dozadu a byl na konci snové akce, kterou spolu s Olim a Santim udělali z obranců Norwiche bezmocné kužely. V druhém poločase už nebyl tak výrazný, ale stále hrál velice solidně. Ten gól proti WBA strašně potřeboval a jsem moc rád, že na něj gólově navázal. Taktéž si připsal asistenci u Ramseyho gólu. Nicméně se těším, až jej uvidím znovu ve středu zálohy.

Olivier Giroud – 7,5 – Olieho taky můžu prakticky jen chválit. Je světový Top Class ve hře zády k bráně. V téhle činnosti za ten rok, co je u nás udělal neskutečný posun. Výborně kombinoval a připsal si 2 asistence. Bohužel Oli stále není Top Class zakončovatelem. Dnes znovu solidní šance na vstřelení gólu měl, ale bohužel se znovu nepoštěstilo. Ve všech ostatních činnostech výborný.

Střídající hráči:

Aaron Ramsey – 8,5 – Těžko hledat slov. Další úchvatný výkon. Jeho gól byl pro obranu Norwiche už snad i lehce ponižující. A asistence na Mesutův gól výborná a nesobecká. Sypu si popel na hlavu, protože jsem nevěřil, že ještě někdy bude schopen hrát na téhle úrovni. Pokud mám porovnat jeho progres za poslední rok, tak je to dost možná nejvýraznější zlepšení, co jsem za svůj život ve fotbalovém světě viděl. A za to patří Arsénovi obrovské díky, protože jsem toho názoru, že kdyby do něj znovu a znovu nevkládal důvěru, tak Aaronova kariéra mohla pokračovat úplně jinak.

Tomáš Rosický – 7 – Tomáš nahradil Santiho a prezentoval se parádním výkonem. Špičkový v kombinaci, neustále v pohybu. Pochvalu taktéž zaslouží za milimetrový centr, kterým našel Aarona u naší poslední branky.

Nicklas Bendtner – 6,5 – Nicklas šel do hry na závěrečné minuty a taktéž nezklamal. Jeho nejvýraznější moment byla razantní střela, kterou bohužel Ruddy výborně vyrazil. Jde na něm vidět, že chce hrát a bude zajímavé sledovat jeho další zápasy.

 

Áda