Hodnocení hráčů Arsenal : Sunderland 0:0

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

po dvou dnech bez fotbalu nás dnes čekala dohrávka 33. kola, kde se představili na Emirates Stadium hráči Sunderlandu. Ti do zápasu přistoupili hodně zodpovědně a šli si za svým cílem získat jeden bod, který jim zaručoval jistotu setrvání v Premier League i v příštím ročníku. Po prvním poločase, kdy byl Sunderland téměř bez aktivity se ve druhém poločase po příchodu Fletchera osmělil k několika výpadům, ale skórovat se jim nepodařilo. I přes chvílemi drtivý tlak nedokázal rozvlnit síť ani Arsenal, a tak si soupeři body rozdělili. Arsenal tudíž musí v posledním zápase uhrát minimálně bod, aby měl jistotu třetího místa. Pojďme se podívat na jednotlivé výkony.

David Ospina (7,5)

Hned v úvodu musel řešit zaváhání svých spoluhráčů opravdu rychlým vyběhnutím. Stejně si počínal i po čtvrt hodině hry. Po zbytek poločasu sledoval marné dobývání Sunderlandského valu. Ve druhém poločase, konkrétně v 50. minutě předvedl super těžké zákroky, kdy se z ničeho nic dostali do gólových situací Flechter a tuším Defoe, ale David svými reflexivními zákroky dokázal zabránit vstřelení gólu. Pak se ještě ukázal při chybě Mertesackera, kdy se na něj ze strany řítil opět Fletcher. David byl v tomto případě opět bezchybný a míč vytlačil na roh. Co si budem povídat, nebýt jeho dobrých zákroků a včasných vyběhnutí mohli jsme být bez bodu. Pro mě hlavně z tohoto důvodu mužem utkání.

Kieran Gibbs (7)

V úvodu se zahříval na provozní teplotu a nakonec se rozehrál do slušného výkonu. Snažil se podporovat svoje spoluhráče, co to šlo. Poslal několik centrů, jednou posílal míč na Jacka pod sebe. Párkrát hezky vyvezl míč. Jednu drobnou chybku jsem zaznamenal ve 39. minutě, kdy velmi špatně vystoupil a odkryl celou svoji stranu. V průběhu zápasu se dostal do několika zakončení, bohužel se mu nepodařilo skórovat. Ve druhém poločase zkusil pěknou průnikovou přihrávku na Mesuta. Co mě zamrzelo, byla situace, kdy měl ve vápně asi 6 spoluhráčů a zrovna v tu chvíli se rozhodl neodcentrovat a poslal míč zpět na Cazorlu. V jiných situacích posílal centry většinou na osamoceného Girouda.

Laurent Koscielny (6)

Zodpovědně a bez problému si plnil svoje povinnosti. V prvním poločase neměl sebemenší problémy, dobře vystupoval a tím pomáhal stupňovat tlak našich hráčů. Ve druhém poločase se i možná vlivem lehké ztráty koncentrace objevilo pár okének, naštěstí zůstala nepotrestána. V 59. minutě společně s Perem totálně zaspali a poslali Fletchera do velké šance.

Per Mertesacker (6)

Dnes opět moc práce neměl. Dobře si rozebírali s Laurentem soupeře a téměř vše, hlavně v prvním poločase, bez problému vyřešili. Mám zapsané jedno hezké vystoupení z 53. minuty. V již zmiňované 59. minutě totálně zaspal a udělal velkou díru na své pravé straně. Stejně jako Laurent měl ve druhém poločase se zlepšenou hrou Sunderlandu drobné problémy.

Héctor Bellerin (7)

Dopředu dnes velmi povedený výkon. Celý zápas se snažil podporovat ofenzívu a vyprodukoval několik opravdu povedených centrů. V jednom případě stejně jako Kieran zkoušel přihrávku pod sebe na nabíhajícího Alexise, ke kterému se přihrávka bohužel nedostala. Vzadu nevyřešil vše úplně 100%. Jednou se nedomluvili s Laurentem a zadarmo darovali soupeři míč. V 50. minutě nechal úplně odkrytou svoji stranu, z čehož pramenila šance Defoa.

Jack Wilshere (7)

Na Jackovi se mi líbí, jak se nebojí chodit do soubojů opravdu důrazně. V prvním poločase byl tím nejkreativnějším hráčem. Po čtvrt hodině hry se dostával do zajímavé šance, bohužel si míč špatně zpracoval a nestačil už udělat nic jiného než míč nahrnout na Pantilimona. O pět minut později dostal nabito od Aarona, ale jeho střela skončila vysoko nad. Nejlepší momenty měl mezi 30. a 35. minutou, kdy nejprve krásně oslovil Mesuta a následně Olieho. Ve druhém poločase se ze hry víceméně vytratil. Až několik minut před střídáním byl opět ve hře. Na mě zanechal svým výkonem pozitivní dojem.

Santi Cazorla (6)

Určitě zlepšení oproti minulému zápasu. Hned v první minutě ale nepřesně přihrál. Dnes se staral o rozehrávku z hloubky pole. Přebíral míče od stoperů a dále posouval na útočící hráče. Líbilo se mi, jak nebojácně několikrát poslal míč středem hřiště. Tímto způsobem se nám dařilo překonávat první obranný val (zálohu) Sunderlandu. Několikrát zkoušel natáhnout ke střele, ale byl dobře pokrytý nebo zblokován. Ve 28. minutě dal vzpomenout na jeho práci s míčem, kdy hezkou kličkou obehrál protihráče. Vzhledem k jeho pozici si takové kouzlení moc nemůže dovolit a je to škoda.

Alexis Sanchéz (6,5)

Naše motorová myš dnes opět dala do svého výkonu maximum, ale opět se výrazněji neprosadila. V úvodu byl poměrně aktivní a snažil se rychle napadat rozehrávku Sundelandu. V 15. minutě poslal hezkým pasem do šance Jacka. Celý zápas posílal velké množství přihrávek hlavně kolem šestnáctky, několikrát se pokusil soupeře překvapit zajímavým řešením, ovšem bez úspěchu. Jeho centry i rohy dnes nenacházeli jeho spoluhráče. Měl i několik střel, nejpovedenější byla asi ze 77. minuty. Celkově si myslím, že ho soupeři velice dobře přečetli a jeho kličky na střed hřiště dokázali eliminovat. Měl několik skvělých návratů a vybojovaných míčů, bohužel ani jemu s jeho obrovskou snahou se nepodařilo s výsledkem nic udělat.

Mesut Özil (6)

Byl viditelnější než v zápasu s United, bohužel nedokázal vyprodukovat žádnou finální přihrávku. Měl i dva nepřesné pokusy na bránu. Snažil se něco vymyslet, ale stejně jako jeho spoluhráči posílal přihrávky většinou po hranici velkého vápna. Jeho rohové kopy dnes opravdu neměli šanci na úspěch a sbírali je první bránící hráči Sunderlandu. Na druhou stranu jsem chvíli před poločasem zaregistroval, jak se příkladně zatáhl při protiútoku. To stejné zopakoval i v poločase druhém. V ofenzivní části to bohužel bylo dnes slabší.

Aaron Ramsey (6,5)

Zejména v prvním poločase byl hodně aktivní. Neustále se nabízel a byl hodně u míče. Většinou ale hrál na jistotu a rozdával míče spíše do stran. V 18. minutě přitvrdil trochu muziku skluzem u lajny. O dvě minuty později hezky oslovil Jacka, který pálil nad. Několikrát předvedl příkladný návrat a bojovnost. Ve druhém poločase se konečně pokusil o zakončení, kdy se snažil skrytou střelou obstřeli Pantilimona. V 72. minutě vykouzlil nádhernou průnikovou přihrávku na Thea a chvíli před koncem prověřil svou druhou střelou pozornost gólmana.

Olivier Giroud (5,5)

Nedostával se do hry. Nevím, jak je to možné, ale poslední zápasy se vůbec nedostane do hry. Jen pobíhá někde na hrotu a čeká na centr. Byli jsme od něj zvyklí, že se velice nápaditě zapojoval do kombinace, sklepával míče a vytvářel svým pohybem prostory pro náběhy z druhé vlny. V současné situaci jeho hra postrádá tyto prvky a pro náš tým se stává téměř nepotřebným hráčem na hřišti. Měl pár světlejších okamžiků, v prvním poločase pohotové zakončení po pase Jacka. V druhém poločase poslal pozdrav slabou hlavičkou. Největší příležitost měl po krásném centru Bellerina, kdy míč tečoval bohužel přímo na Pantilimona. Poslední týdny se docela hledá. Blbé je, že za něj nemáme náhradu a Arséne mu nemůže dopřát trochu oddechu.

 

Střídání

Theo Walcott (7)

Určitě svým pohybem a chutí hrát naši hru oživil. V 72. minutě se po krásné přihrávce Ramseyho ocitl tváří v tvář gólmanovi Sunderlandu, bohužel přihrávka byla o chloupek delší, než potřeboval, a tak stačil Pantilimona jen obhodit a poslat míč někam do malého vápna. Ke konci zápasu se krásně uvolnil a vytvořil si asi největší šanci zápasu, bohužel skvělý zákrok brankáře nás všechny rozesmutněl. Na druhou stranu jsem si všiml jeho chyby, kdy pár minut po příchodu se nevrátil a hráč nabíhající z druhé vlny připravil velkou příležitost Fletcherovi.

Tomáš Rosický (6,5)

Přišel a opět ukázal, že je kvalitním fotbalistou. Šajtlí krásně našel Walcotta ve vápně, ten mu míč přiťukl, bohužel Rosa minul bránu. Poté měl ještě několik kontaktů s míčem, ale za deset minut toho moc nestihl. Přesto ukázal, že dokáže tvořit hru a vymýšlet nečekaná řešení, která jsou pro překonání soustředěné totální defenzívy nezbytná.

 

Co dodat na závěr? Postrádáme kreativitu. Né, že bysme si toho dnes vytvořili málo, ale většinou to byly takové pološance. Když nepočítám nešťastnou teč Blacketta na Old Trafford nedali jsme tři soutěžní zápasy gól. Hlavními důvody považuji úpadek formy jednak Mesuta a Alexise, ale hlavně Olieho. Za druhé jsem si všiml, že naše přihrávky jsou strašně pomalé a předvídatelné. Nedokážeme hrát na jeden dotek. Všichni hráči hrají minimálně na dva doteky a protihráčům se pak stačí jen posouvat ve směru míče. Třetím důvodem, proč si myslím, že jsme v současnosti neúspěšní je nevyužití kraje hřiště. Hlavně v první fázi vše taháme přes střed a v závěru, kdy je soupeř namačkaný ve svém vápně posouváme míč na krajní obránce na centr. Myslím, že efektivnější by bylo roztahovat hřiště a pokoušet se o rychlé náběhy krajních hráčů, kteří by posílali prudké centry, tzv. proti hlavě. Když má útočník absolvovat souboj s obráncem ve stoje, většinou nemá šanci na úspěch.

 

O víkendu nás čeká poslední zápas ligy s West Bromem. 

Komentáře

 1. killerhammer (karma: 0) #1

  Súhlasím s MOTM.

  Aj dnes by to bolo 0:1 ak by sme nemali Ospinu.

  K slovnému hodnoteniu nie je čo dodať, všetko je správne rozanalyzované.

  Teraz už len aby to správne rozanalyzoval aj Wenger, inak nás vo finále FA Cupu čaká ťažká blamáž !

  V obidvoch posledných zápasoch sezóny môžeme očakávať rovnakú hru súpera ako hral dnes Sunderland.

 2. SAMIRNASRI (karma: 0) #1

  MOTM – jacck…určite bez debát, kto pozeral zápas objektívne musí mi dať za pravdu(inak aj santi sa zlepšil)…okrem 6. minúty ked bol pri oute otočeny úúúplne mimo mu ťažko uprieť niečo….strata lopty??? ale snaha a oživenie…jednoducho to k tomu patrí ako stále robiť to isté…a min. prvý polčas min. 3 gólové nahrávky….a fruhý polčas…jednoducho po mesiacoch nehrania(okrem 21) sa to dalo čakať…a alexisovy by som dal pauzu min. do finále…už mu nejde, a verím že budúci zápas bude gabriel…+ theo základ(dnes ukázal čo je v ňom, len potrebuje čas…)

 3. Patrick (karma: 0) #1

  nesouhlasím, třetí flek už máme jistý, že by nás ManWhoo předběhnul by se mohlo stát maximálně v kaprlize.

  Jinak Kieran 7? Po Ospinovi nejvíc? Více než Santi, který měl dnes rekordní počet dotyků s míčem za celou sezónu?

  A co Bellerin? 7?? Více jako Kosťa? HB po poločase třikrát shořel jako papír, no já nevím ….

 4. Český Lev (karma: 0) #1

  [quote name=“Patrick“]nesouhlasím, třetí flek už máme jistý, že by nás ManWhoo předběhnul by se mohlo stát maximálně v kaprlize.

  Jinak Kieran 7? Po Ospinovi nejvíc? Více než Santi, který měl dnes rekordní počet dotyků s míčem za celou sezónu?

  A co Bellerin? 7?? Více jako Kosťa? HB po poločase třikrát shořel jako papír, no já nevím ….[/quote]

  I kdyby měl Cazorla světový rekord v dotekách, tak k čemu? K hovnu. Jack stihl daleko více klíčových nahrávek to samé Ozil, ale, že nebyly využity je věc druhá. Aji bych pochopil, že hrál něco jako Arteta, ale i tak, to hrál hrozně, slaboučký v defensivě a nepřesný při spoustě nahrávek na můj vkus. Takže nesouhlasím, já s tebou.A ano, Gibbs s Bellerinem na pohodu o proti Cazorlovi.

 5. marf (karma: 0) #1

  [quote name=“PakoKun“]Wenger: [i]“We gave a lot on Sunday against Man Utd. Some players looked a bit jaded. The legs weren’t there.“
  [/i]
  Kill me, now!![/quote]

  A kdo si myslím, že se to na neděli změní, je blázen. :-(AW jim dodává takovou sebedůvěru, že vůbec nevidí, jak sou hráči vyšťavení. Včera mi hlavně chyběl Chambo a jeho střelba z hranice 16.

 6. yen56 (karma: 0) #1

  Btw. Santi odehrál na box to box pozici 21 zápasů – 2 branky, 3 asistence; na ACM 10 zápasů – 5 branek, 6 asistencí. Naprosto však rozumím tomu, že důležitost práce box to box záložníka se prakticky nedá ve statistkách moc zohlednit.

  Do příští sezóny se obávám, že se tady tento paskvil v podobě 4 typově poměrně hodně stejných záložníků (Mesut, Santi, Jack, Aaron), na hřišti bude opakovat – a najednou je hřiště, co má do šířky 70 metrů, poloviční.

 7. yen56 (karma: 0) #1

  A jinak myslím, že to, že jsme uvařili Alexise, můžeme vyhlásit za oficiální. Sice stále jezdí jako motorová myš, ale je jen stínem hráče, který nám zachránil podzim.

  Dalo se to čekat – v létě bylo mistrovství, pak přesun do jiného prostředí, nejdelší sezóna v životě bez zimní pauzy – člověk by si řekl, že ta blížící se zasloužená letní pauza mu konečně prospěje. Ale ne, skončí sezóna a valí do Chile na Copa America.

  Pro takového Thea to musí být obrovsky motivující, když vidí, že Alexis, který už několik zápasů snad nepřešel v sobouji 1 na 1, hraje za každého počasí. I kdyby Theo nebyl ještě 100% fit (což věřím, že je), tak ho tam může fláknout aspoň na těch 60 minut.

  Naprosto však chápu, že Alexis, stejně jako každý hráč, bude hrát, dokud je stavěn – od toho tam jsou jiní, aby viděli, že menší pauza by prospěla jak jemu, tak celému týmu.

 8. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“yen56″]Pro takového Thea to musíme být obrovsky motivující, když vidí, že Alexis, který už několik zápasů snad nepřešel v sobouji 1 na 1, hraje za každého počasí.[/quote]
  Nemyslim si ze Alexis berie miesto Theovi, predsa len hraju primarne na opacnej strane. Ale ze by mal Theo viac hrat – a to konkretne na pravom kridle a nikde inde – s tym suhlasim na 100%.

 9. yen56 (karma: 0) #1

  [quote name=“mc1897″]Nemyslim si ze Alexis berie miesto Theovi, predsa len hraju primarne na opacnej strane. Ale ze by mal Theo viac hrat – a to konkretne na pravom kridle a nikde inde – s tym suhlasim na 100%.[/quote]

  No, to máš sice pravdu, ale stejně jako jsme včera v podstatě zavřeli pravé křídlo přítomností středního záložníka (ať už se tam nejvíc pohyboval Jack nebo v minulých zápasech Aaron), tak jsme tam mohli včera fláknout Thea a úplně stejně zavřít stranu levou.

  Ale hlavně, my jsme vůbec žádnou stranu zavírat neměli, měl tam být Alexis (který si měl držet křídlo a ne se neustále stahovat na těch pár metrů čtverečních, kde se shromažďoval zbytek naší zálohy) i Theo zaráz na úkor jednoho z těch 4 středových záložníků.

 10. peters951 (karma: 0) #1

  V dnesnom zapase na velmi potesil Ospina, konecne chytil aj to nieco naviac a ukazal ze vie podrzat tim ked treba. Nehovorim, ze chyta zle, ved v statistikach je jeden z najlepsich v PL, ale konecne chytil aj nieco pri com si povedal: „Vuav, tak toto bol super zakrok“, a take zakroky tam boli snad 2-3.
  Bohuzial v utoku nikto nepsravil nic vynimocne a kedze hraci mali toho v nohach dost, tak sa im nie je co cudovat. Zo zakladu teraz vidiet minimalne 4-5 hracov co by si potrebovali oddychnut tyzden od sutazneho futbalu aby si nielen oddychli, ale aj ziskali motivaciu hrat ho naplno, hlavne ked to bude finale.

 11. kozel (karma: 0) #1

  Jestliže chce mužstvo zdolat takovýto autobus, je nutné praktikovat prioritně dvě věci :
  1. střelbu z dálky, aby byla obrana nucena se vytahovat ke střelcům a uvolňovala tak prostor ke kombinaci v okolí vápna
  2. hra po křídlech

  Z toho jsme praktikovali pouze v omezené míře křídelní hru vpravo. Může se někdo divit, že nedokážeme překonat 9-ti člennou obranu, když jsme gól z 20-ti metrů a víc ze hry dali naposledy někdy v minulém století ?

 12. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“yen56″]měl tam být Alexis (který si měl držet křídlo a ne se neustále stahovat na těch pár metrů čtverečních, kde se shromažďoval zbytek naší zálohy) i Theo zaráz na úkor jednoho z těch 4 středových záložníků.[/quote]
  suhlas, bolo tam zbytocne vela tvorcov v strede a malo dravosti na kridlach, este ked k tomu priratame dost pasivneho Gibba.

 13. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“kozel“]Jestliže chce mužstvo zdolat takovýto autobus, je nutné praktikovat prioritně dvě věci :
  1. střelbu z dálky, aby byla obrana nucena se vytahovat ke střelcům a uvolňovala tak prostor ke kombinaci v okolí vápna
  2. hra po křídlech

  Z toho jsme praktikovali pouze v omezené míře křídelní hru vpravo. Může se někdo divit, že nedokážeme překonat 9-ti člennou obranu, když jsme gól z 20-ti metrů a víc ze hry dali naposledy někdy v minulém století ?[/quote]
  Istanbul bol aj z 30+. 😉 Ale s tymi dvoma bodmi mas 100% pravdu. Este podla mna existuje jedna alternativa 4-4-2 resp. 3-5-2, ale na tu sme nemali vcera ludi na lavicke.

 14. kozel (karma: 0) #1

  [quote name=“mc1897″][quote name=“kozel“]Jestliže chce mužstvo zdolat takovýto autobus, je nutné praktikovat prioritně dvě věci :
  1. střelbu z dálky, aby byla obrana nucena se vytahovat ke střelcům a uvolňovala tak prostor ke kombinaci v okolí vápna
  2. hra po křídlech

  Z toho jsme praktikovali pouze v omezené míře křídelní hru vpravo. Může se někdo divit, že nedokážeme překonat 9-ti člennou obranu, když jsme gól z 20-ti metrů a víc ze hry dali naposledy někdy v minulém století ?[/quote]
  Istanbul bol aj z 30+. 😉 Ale s tymi dvoma bodmi mas 100% pravdu. Este podla mna existuje jedna alternativa 4-4-2 resp. 3-5-2, ale na tu sme nemali vcera ludi na lavicke.[/quote]

  Jsem už starší, nepamatuju si tolik, Istanbul kdy ?

 15. Patrick (karma: 0) #1

  [quote name=“yen56″]
  No, to máš sice pravdu, ale stejně jako jsme včera v podstatě zavřeli pravé křídlo přítomností středního záložníka (ať už se tam nejvíc pohyboval Jack nebo v minulých zápasech Aaron), tak jsme tam mohli včera fláknout Thea a úplně stejně zavřít stranu levou.

  Ale hlavně, my jsme vůbec žádnou stranu zavírat neměli, měl tam být Alexis (který si měl držet křídlo a ne se neustále stahovat na těch pár metrů čtverečních, kde se shromažďoval zbytek naší zálohy) i Theo zaráz na úkor jednoho z těch 4 středových záložníků.[/quote]

  asi často hraješ za nebo koučuješ tým na třetím fleku EPL proti takovým jako je Sunderland, který hrál včera o 36 milionů liber, tedy o holou existenci, prostě o život. Tedy aspoň soudím podle tvých komentů.

 16. Patrick (karma: 0) #1

  [quote name=“kozel“]Jestliže chce mužstvo zdolat takovýto autobus, je nutné praktikovat prioritně dvě věci ….
  Z toho jsme praktikovali pouze v omezené míře křídelní hru vpravo. Může se někdo divit, že nedokážeme překonat 9-ti člennou obranu, když jsme gól z 20-ti metrů a víc ze hry dali naposledy někdy v minulém století ?[/quote]

  já ty pokusy o střelbu z dálky viděl, bohužel šlo vše většinou nad nebo vedle, tipuju 5-7 střel. Kdyby se aspoň jen jednou Panti nevytáhl, nemuselo se to tady vůbec řešit. Šance jsme měli, kdo je neviděl, tomu není pomoci. Problém byl podle mého spíše v efektivitě jejich proměňování, ale to není novinka posledního kola.

  Btw Pantilimon je nejlepší brankář EPL http://www.whoscored.com/Articles/gmpdpfndpk2frajnlu1nig/Show/Player-Focus-Pantilimon-the-Premier-Leagues-Goalkeeping-MVP-Over-De-Gea-Co

 17. kozel (karma: 0) #1

  [quote name=“Patrick“][quote name=“kozel“]Jestliže chce mužstvo zdolat takovýto autobus, je nutné praktikovat prioritně dvě věci ….

  Abychom si sjednotili uvažování, střela z dálky je pro mě střela z 20+ metrů, spíš ještě dál. Takový pokus tam nebyl ani jeden, ty netrefené byly těsně za vápnem, tak do 20-ti metrů. Chtěl bych, aby se to někdo nebál zkusit třeba z 25-ti metrů, to by mělo smysl.

 18. yen56 (karma: 0) #1

  [quote name=“Patrick“]asi často hraješ za nebo koučuješ tým na třetím fleku EPL proti takovým jako je Sunderland, který hrál včera o 36 milionů liber, tedy o holou existenci, prostě o život. Tedy aspoň soudím podle tvých komentů.[/quote]

  Ne, ale jsem fanouškem týmu, který aspiruje na to patřit mezi nejužší špičku světa; který hrál na domácí půdě a bojoval o potenciální 2. místo v nejlepší lize světa. Chápu, že Sunderland se rval jako nikdy, ale nerozumím, proč bychom se na to měli ohlížet. Včera tam zdroje na to, abychom to prolomili, byly – nevyužili jsme jich, resp. využili, ale pozdě.

  A vím, že to jsou jenom moje rozumy, ale tohle je místo, kde si je, stejně jako každý, můžu psát. Jestli ne, tak pak tady nemusíme vůbec mít koment sekci.

 19. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“kozel“][quote name=“mc1897″][quote name=“kozel“]Jestliže chce mužstvo zdolat takovýto autobus, je nutné praktikovat prioritně dvě věci :
  1. střelbu z dálky, aby byla obrana nucena se vytahovat ke střelcům a uvolňovala tak prostor ke kombinaci v okolí vápna
  2. hra po křídlech

  Z toho jsme praktikovali pouze v omezené míře křídelní hru vpravo. Může se někdo divit, že nedokážeme překonat 9-ti člennou obranu, když jsme gól z 20-ti metrů a víc ze hry dali naposledy někdy v minulém století ?[/quote]
  Istanbul bol aj z 30+. 😉 Ale s tymi dvoma bodmi mas 100% pravdu. Este podla mna existuje jedna alternativa 4-4-2 resp. 3-5-2, ale na tu sme nemali vcera ludi na lavicke.[/quote]

  Jsem už starší, nepamatuju si tolik, Istanbul kdy ?[/quote]
  09.12.2014

  https://vimeo.com/114065750

 20. NorthGooner (karma: 0) #1

  Osobně bych klukům nic moc nevyčítal, myslím, že udělali vše pro to, aby tři body získali. Snahu jim opravdu nelze upřít. Myslím, že Theo nám včera jasně ukázal, co nám chybělo celý zápas a v čem prostě tkví jeho síla. Díky tomu, že on není žádná hračička ani fotbalový myslitel a hraje prostě jednoduše, tak byl hned nebezpečný. Samozřejmě po válce je každý generál, ale myslím, že by fakt nebylo na škodu nechat Thea hrát už od začátku a nechat Alexise odpočinout na finále. V záloze jsme často včera doplatili až na moc tvořivých typů. Santi střílel většinou ve špatný moment, Aaron začal střílet trošku později, Mesut vždy vidí někoho lépe postaveného a Alexis vypadá fakt už utaveně a ty kličky do středu mu už prostě nevychází. Chce to asi fakt oživení.

 21. kozel (karma: 0) #1

  [quote name=“mc1897″][quote name=“kozel“][quote name=“mc1897″][quote name=“kozel“]Jestliže chce mužstvo zdolat takovýto autobus, je nutné praktikovat prioritně dvě věci :
  1. střelbu z dálky, aby byla obrana nucena se vytahovat ke střelcům a uvolňovala tak prostor ke kombinaci v okolí vápna
  2. hra po křídlech

  /quote]
  Istanbul bol aj z 30+. 😉 Ale s tymi dvoma bodmi mas 100% pravdu. Este podla mna existuje jedna alternativa 4-4-2 resp. 3-5-2, ale na tu sme nemali vcera ludi na lavicke.[/quote]

  Jsem už starší, nepamatuju si tolik, Istanbul kdy ?[/quote]
  09.12.2014

  https://vimeo.com/114065750%5B/quote%5D

  To je přesně ono, bylo to tak 23-24 m, proč to proboha nezkusíme za zápas pětkrát ? I kdyby to měli trefit jenom jednou za 5 zápasů, tak si tím vytvoří prostor pro kombinaci. Přijde mi to, jakoby to měli zakázané a mohli dávat góly jen z prostoru velkého vápna …

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.