Hodnocení hráčů: Arsenal – Sunderland 4:1

Předem upozorňuji, že i přes jednoznačnou výhru nebudu naše hráče vynášet do nebes, protože dnes náš soupeř předvedl, že je opravdu jedním z nejslabších týmů v soutěži a 3 branky nám prakticky daroval. A to si tam málem ještě jednu práskl sám Vergini. Nicméně i tak výborně splněná povinnost.

 

Wojciech Szczesny – 6,5 – Další velice kvalitní výkon letošního TOP golmána celé Premier League. Jediná kaňka na jeho výkoně je obdržená branka, i když jej u ní naprosto nemůžeme vinit. Giaccherini to trefil parádně a hlavně jeho střelu Wojta viděl až pár metrů před sebou. Tam byla chyba spíše v tom, že Poldi a Jack měli rychleji vystartovat proti střílejícímu hráči. Jinak si připsal několik výborných zákroků, dva z nich proti Borinimu a taktéž ho pochválím za výborné přečtení hry z 28. minuty, u kterého zboural Pera. Nebýt toho, hráč by balón v Perově prostoru dostal a bůh ví, jak by to dopadlo.

 

Bacary Sagna – 6,5 – Kvalitní výkon od Baca. Během 90ti minut si zahrál na všech možných pozicích v obraně a všude si vedl dobře. Směrem dopředu víme, že od něj nemůžeme čekat zázraky, ale vzadu byl takřka bezchybný.

 

Per Mertesacker – 6,5 – Krom malé výtky, kterou jsem již rozebíral výše u Wojty taktéž zahrál velice solidně. Bez chyb, dobrá poziční hra i přesný tackling.

 

Laurent Koscielny – 7,5 – Znovu výborný. V obranné činnosti naprosto dominantní a ke svému dnešnímu výkonu přidal i gól. Nicméně by měl poslat dárkový balíček hráčům Sunderlandu, protože takhle bránit roh je opravdu tristní.

 

Nacho Monreal – 6 – Tohle jsou zápasy, kde Nacha lze v pohodě využít. Je aktivní, snaží se, svoje si odehraje. Bohužel to je letos podstatně horší v zápasech, kde na něj hraje opravdu kvalitní křídlo a tempo hry vyžaduje neustálou soustředěnost. O poločase střídán za Carla.

 

Mikel Arteta – 6 – Tady je to obdobné jako u jeho španělského kolegy. Úroveň takového zápasu zvládá. Prakticky z jeho strany není třeba nějaký více akční pohyb. I tak ale některé jeho nahrávky do stran postrádaly přesnost, několikrát poslal spoluhráčům míč na stojnou nohu nebo je zahnal do nepříjemné pozice, jedno přenesení skončilo v autu. Naopak některá přenesení se mu povedla a zaznamenal i několik odebrání míčů. Ale ještě více než u Nacha u něj platí, že na top soupeře už to zdaleka není a pokud příští sezonu půjdeme po trofejích, měl by odehrát podstatně menší počet utkání v základní sestavě. Pokud Arséne nepočítá s Couquelinem, což by mě osobně velice mrzelo, doufám, že se v létě podívá po jeho náhradě, která se bude vhodně doplňovat s Flaminim. Jeho nevhodnost pro DM lehce demnostroval Sccoco, který se ho v závěru druhého poločasu zbavil opravdu velice jednoduše celkem naivní kličkou, naštěstí poté mířil nepřesně.

 

Jack Wilshere – 7 – Dnes to byl motor naší zálohy, hodně akcí rozjel, nabízel se, dřel a měl velký podíl na naší první brance. Ale znovu musím poukázat na absurditu bránění Sunderlandu, když okolo Jacka byli 4!!!!! hráči a Oliho nehlídal naprosto nikdo. Nepochopitelný úkaz.

 

Tomáš Rosický – 8 – MOTM – Pro někoho možná překvapivě, ale přidělím mu titul MOTM. Vytvořil naši první branku, kdy parádně, z prvního doteku uvolnil Jacka a hlavně načal, zrežíroval a brilantně dokončil náš třetí gól, suverénně nejhezčí akce zápasu. Po celou dobu jeho pobytu převyšoval soupeře jak kvalitou hry s míčem, tak pohybem, což je v jeho 33 letech opravdu neskutečný. V 73. minutě byl za aplausu střídán.

 

Santi Cazorla – 6,5 – Santimu taktéž nemám moc, co vytknout. Kvalitně kombinoval, snažil se vymýšlet nečekané pasy, ale nezaznamenal jsem u něj nějaký výraznější, rozdílový moment. Připsal si asistenci na gól Koscielnyho, na který mu nacentroval přímo z rohu.

 

Lukas Podolski – 6 – Dnes jsem od Poldiho čekal trochu více. Šlo na něm vidět, že se chtěl předvést, ale bohužel jeho driblérské schopnosti nejsou na takové úrovni, aby se zvládl častěji dostat přes hráče v soubojích 1 na 1 a nedostal dnes žádný ideální pas za obranu, aby mohl uplatnit své pověstné zakončení. Je mi trochu záhadou, proč ho Arséne nezkusí dát někdy na druhé křídlo, kde by se mohl lehce uvolnit potáhnutím míče do středu a zakončovat. Obvlášť v těchto zápasech je k tomu ideální příležitost. Škoda.

 

Olivier Giroud – 7,5 – Giroud si sice dnes připsal v kanadském bodování 2+1, ale nalijme si čistého vína. Oba jeho góly nebyly ani tak moc jeho zásluha jako spíše znovu bídné obrany hostí. První branku jsem již rozebíral u Jacka a kdyby tohle Oli nedal, tak už je to vážně na pováženou, protože lepší střelecká pozice asi už být nemůže a to s míčem jdoucím ideálně proti noze. Druhý gól už byl opravdu ryzí amatérismus, když hráči Sunderlandu vytvořili neuvěřitelnou chybu a to nebyli ani nikterak pod tlakem. Tady měl Oli zase trochu štěstí, protože zakončení nebylo zdaleka nejlepší, ale Vito by si měl koupit sukni. Naopak jej vyzdvihnu za jeho asistenci, která byla výborná. Udělal si tělem prostor a parádně posunul míč do pohybu Rozzovi, který se nemýlil. Vydařené okamžiky se odrazily na jeho celkovém výkonu, zvedlo se mu sebevědomí a dovolil si i potáhnout míč. Jinak jsem u něj zaznamenal několik ztrát, ale nic fatálního. Myslím, že po posledních dnech jeho sportovního i osobního života, je tohle přesně to, co potřeboval.

 

Střídající hráči:

 

Carl Jenkinson – 5,5 – Žádné výraznější zaváhní, ale ani nic moc pozitivního. Na jěho výkoně byla mocně podepsaná herní absence. Pokud s ním Arséne do budoucna počítá, musí hrát víc.

 

Mathieu Flamini – 6 – V pohodě si odehrál to, co měl a to i na levém bekovi.

 

Serge Gnabry – 5,5 – Znovu velice aktivní a nebezpečný, ale povedlo se mu zazdít obrovskou šanci, když se po Jackově parádním vysunutí řítil sám na Mannoneho, ale zakončení nezvládl a ještě u něj podklouzl. Dále se mi úplně nezdálo řešení finální fáze některých akcí, ale i tak znovu potvrdil svůj potenciál.

 

 Enjoy. 

 

Áda

 

 

 

Komentáře

 1. mc1897 (karma: 0) #1

  Take divne hodnotenie – autor hodnoti vsetko mozne ale nie vykon jednotlivych hracov AFC, Arteta nezvlada tazke zapasy, super branil smiesne, riesime prestup DM a hostovanie Coquelina, a neviem co este mimo misu som sa docital, a na hodnotenie Pera a Baca potom vysla len jedna hola veta… takisto znevazenie Oliho golov sa mi nepaci, vyzera to tak, ako keby snad ani nebol Ada rad ze padli…

  Ale k veci: hrali sme paradne 45 minut za co som fakt rad, a potom sme to uz iba kontrolovali, co je podla mna absolutne v poriadku. Par chyb ktore sa vyskytli sa tu vobec neobjavuju v hodnoteni, napr. Wojtove vyboxovanie cistej lopty pred golom, Perove obligatne zrusenie ofsajdovej linie a z toho plynuci Boriniho projektil…

 2. cabe (karma: 0) #1

  [quote name=“VevercaRos7″]Naprostou souhlasím 🙂 Bayern se má na co těšit 🙂 COYG !! A titul ještě hrajeme s takovou :)[/quote]
  O titulu se bude rozhodovat od 16 do 29.března (Slepice away,Chelsea away,City home) Pokud z tohohle trojlístku budem schopni vytěžit aspon 6 bodů můžem se začít bavit o titulu.

 3. stavinoha (karma: 0) #1

  Hodnocení velmi dobré akorát nevím proč hodnotící říká že titul MOTM pro Rosu bude pro někoho možná překvapivé. Nevím kdo jiný by si MOTM zasloužil (pro mně by bylo překvapivé kdyby MOTM dostal někdo jiný). Rosa převyšoval všechny účastníky o třídu a vše korunoval svou geniální gólovou akcí. Jen tak dál Tome a titul je náš.

 4. Áda (karma: 0) #1

  [quote name=“mc1897″]Take divne hodnotenie – autor hodnoti vsetko mozne ale nie vykon jednotlivych hracov AFC, Arteta nezvlada tazke zapasy, super branil smiesne, riesime prestup DM a hostovanie Coquelina, a neviem co este mimo misu som sa docital, a na hodnotenie Pera a Baca potom vysla len jedna hola veta…

  Ale k veci: hrali sme paradne 45 minut za co som fakt rad, a potom sme to uz iba kontrolovali, co je podla mna absolutne v poriadku. Par chyb ktore sa vyskytli sa tu vobec neobjavuju v hodnoteni, napr. Wojtove vyboxovanie cistej lopty pred golom, Perove obligatne zrusenie ofsajdovej linie a z toho plynuci Boriniho projektil…[/quote]

  Reaguješ, jak kdybych někde uvedl, že se u každého budu rozepisovat. Někdo hodnotí všechny hráče jen jednou, dvěmi větami. Co se Wojtového vyboxování týče, nemám s ním problém, vyrazil ji relativně daleko mimo vápno, tam už se z toho stává problém hráčů, kteří se mají v tomto území za vápnem nacházet. S Perem souhlasím, to mohlo být zmíněno, nicméně to nemělo nikterak fatální následky.

 5. Áda (karma: 0) #1

  [quote name=“stavinoha“]Hodnocení velmi dobré akorát nevím proč hodnotící říká že titul MOTM pro Rosu bude pro někoho možná překvapivé. Nevím kdo jiný by si MOTM zasloužil (pro mně by bylo překvapivé kdyby MOTM dostal někdo jiný). Rosa převyšoval všechny účastníky o třídu a vše korunoval svou geniální gólovou akcí. Jen tak dál Tome a titul je náš.[/quote]

  Jak zmínil mc1897, Oliho 2+1 bude hodně lidem připadat na MOTM ocenění a dost možná ho i vyhraje v hlasování na ofic webu. Ale svoje důvody, proč zvolit Rosu jsem udal a jsem jen rád, že je sdílíš.

 6. Nasri8 (karma: 0) #1

  [quote name=“Áda“][quote name=“mc1897″][/quote]

  Reaguješ, jak kdybych někde uvedl, že se u každého budu rozepisovat. Někdo hodnotí všechny hráče jen jednou, dvěmi větami. Co se Wojtového vyboxování týče, nemám s ním problém, vyrazil ji relativně daleko mimo vápno, tam už se z toho stává problém hráčů, kteří se mají v tomto území za vápnem nacházet. S Perem souhlasím, to mohlo být zmíněno, nicméně to nemělo nikterak fatální následky.[/quote]
  Si pamätám ako sa tu kritizovalo Almuniu za vyboxovanie mimo šestnástku v zápase proti Spurs ktorý skončil 3:3

 7. jannes (karma: 0) #1

  Tak ja neviem ja si myslím, že keď sa bavíme o MOTM tak by si ho zaslúžilo viacej hráčov, podľa mňa tam nebol niekto fakt kto by prevyšoval svojim výkonom tých druhých lebo všetci hrali super a komplexne. Giroud 2+1, Rosický hral super dal gól, ale tak občas sa mi stratil na pár minút viackrát, Sagna vystriedal tri posty, Wojto mal pár super zákrokov, Laurent perfektný výkon.. Keby píšem hodnotenie tak neviem či by som dal jednému hráčovi MOTM. Ale Rosický ok, no problem. Pekné góly super futbal a pohodové tri body.

 8. Neri17 (karma: 0) #1

  cabe:
  Dovolím si malinko nesouhlasit, o titulu se bude rozhodovat mezi 30. a 33. kolem, musím do trojice slepice, chelsea a city přidat ještě venku Everton. Píšeš o 6 bodech z utkání ze slepicema, chelsea a city, já si myslím, že budeš mít pravdu pouze tehdy, přidáme li k těm 6 bodům ještě výhru nad Evertonem, ale musím také dodat, že si nemůžeme dovolit těch 6 bodů získat libovolně, musíme je získat tak, že porazíme Chelsea a City, jinak to bude s titulem hodně těžké. Lépe řečeno bych to napsal následovně – podle mého názoru bude titul viset hodně vysoko, můžeme si dovolit prohrát zápas s chelsea pouze v případě, že neprohrajeme se city a vyhrajeme úplně všechny ostatní zápasy v PL, to samé platí o porážce se city, ta může přijít jen za předpokladu, že neprohrajeme s chelsea a vyhrajeme všechny ostatní zápasy, na titul bude podle mě „stačit“ také neprohrát s chelsea a city a vyhrát všechny ostatní zápasy. Nelze prohrát s chelsea a city a ještě chtít titul.

 9. jannes (karma: 0) #1

  [quote name=“Nasri8″][quote name=“Áda“][quote name=“mc1897″][/quote]

  Reaguješ, jak kdybych někde uvedl, že se u každého budu rozepisovat. Někdo hodnotí všechny hráče jen jednou, dvěmi větami. Co se Wojtového vyboxování týče, nemám s ním problém, vyrazil ji relativně daleko mimo vápno, tam už se z toho stává problém hráčů, kteří se mají v tomto území za vápnem nacházet. S Perem souhlasím, to mohlo být zmíněno, nicméně to nemělo nikterak fatální následky.[/quote]
  Si pamätám ako sa tu kritizovalo Almuniu za vyboxovanie mimo šestnástku v zápase proti Spurs ktorý skončil 3:3[/quote]
  Ja by som to vyboxovanie zaradil do nešťastných, lebo na jednej strane to vyboxoval super, v ťažkom súboji a dosť ďaleko, na druhej strane rovno na kopačku protihráčovi.. 😉 Ale bolo tam viac faktorov tam hráč musí automaticky vystúpiť proti a hlavne musí tam niekto byť a to tam nikto nebol

 10. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“Áda“]
  Reaguješ….[/quote]

  Najviac som sa pristavil pri Giroudovi, si ten uvod po sebe este raz precitaj.. Inak ten druhy gol bol po perfektnom pressingu, nie je absolutne pravda ze neboli pod tlakom, boli, a chcel by som to vidiet castejsie. Takyto press totiz AFC robi oproti inym top klubom malo, a preto sa to malo naopak [b]vyzdvihnut[/b], napriklad zaznavamy goal.com to hodnotil ako [i]smart anticipation.[/i]

 11. Pulec (karma: 0) #1

  Premyslel sem nad tim golem co jsme dostali a jsem za nej rad. Preci jen uz to zase byla dlouha serie, kdy jsme doma nedostali gol od zacatku prosince. Pak by se o tom zas zacalo moc mluvit a cely by se to pokazilo jako minule. Byla by to zase takova serie jako mel Kos a Merte, kdy dva roky neprohrali, kdyz hrali spolu. Cela serie skoncila naklepem od Liverpoolu. Ale asi je tezky to srovnavat. Ke konci zapasu uz se nikomu moc nechtelo hrat, i v prubehu zapasu to slaby, ale Sunderland byl dnes nulovej. (Chapu, ze tym proti nam zahraje jen to co mu dovolime, ale dnes byl Sunderland bez stavy.)

 12. Neri17 (karma: 0) #1

  Ještě k hodnocení, radši bych se nechtěl k jednotlivým hráčům vyjadřovat, jelikož jsem se provinil proti nepsaným pravidlům fanouška – při sledování jsem místy usínal až usnul, takže těžko můžu hodnotit. Nesouhlasím však s úvodním odstavcem, kde se nachází tvrzení, že Sunderland je jedním z nejslabších celků v PL, s tím bych si dovolil trochu polemizovat, myslím, že se zachrání, jejich výkony mají stoupající tendenci, jsou ve finále ligového poháru a ve čtvrtfinále FA cupu, takže bych úplně nesouhlasil s tím, že jsou nejslabší, dneska to dost odflákli, řekl bych především kvůli příštímu zápasu – finále poháru, trochu se na to vydlábli, ale prohráli by tak jako tak, ale dneska do toho nedali všechno, to je nutno zmínit. Když můžete získat trofej po x letech, tak už asi stojí za to obětovat zápas proti aspirantovi na titul, kde stejně šance na body není příliš vysoká.
  Jinak dodávám k tomu usnutí, že to nebylo kvůli nezáživnosti zápasu, prostě jsem to nedal dneska…

 13. Japanas (karma: 0) #1

  To Áda : Vesměs se s Tebou shoduji komplexně, dnes mám přece jen na pár věcí jiný názor.
  Arteta – neřešil bych obecně, jak už na to nestačí. Dnes to zvládl velmi dobře a věřím (na rozdíl od spousty komentářů poslední dobou), že kvalitní období má ještě před sebou.
  Cazorla – nevím, jaký rozdílový moment máš na mysli. Bojoval, rychle přihrával, běhal po celém hřišti, bránil. Nevím, co mu chybělo….
  Giroud – nesouhlasím, že góly nepadly jeho zásluhou, ale mizernou obranou hostí. Padly jednoznačně jeho zásluhou, jeho pohotovostí a předvídavostí. Viděl jsem stovky neproměněných mnohem větších gólovek….
  Arsenal měl zápasy vhodné ke kritice, ale dnes prostě zahrál jako favorit přesně to, co měl….proč ho nepochválit

 14. EVi (karma: 0) #1

  Jako beru, že Olina k těm gólům přišel snadno, ale napsat: [i]Tady měl Oli zase trochu štěstí, protože zakončení nebylo zdaleka nejlepší, ale Vito by si měl koupit sukni.[/i] Vito vyběhl proti němu, a šel by hned na zem kdyby se snažil o jakoukoliv kličku. Jiné řešení prostě nebylo možné.

  Nevím no, podle mě si „titul“ Muž zápasu zasloužil, měl podíl na všech 4 brankách. Při poslední odtáhl pohybem dva obránce a zařídil Kosovi prostor. Nemluvě, že byl u všeho důležitého a kazil nejméně. Ale tvůj názor beru. Nejvíc mě jen zarazila ta věta, kterou už jsem zmínil, proto ta reakce. 😉

 15. 14titi (karma: 0) #1

  Bohužel jsem neviděl první půli, ale jak píše nezbedník, tak já jsem Rosu taky neviděl. Za druhou půli bych dal MOTM našemu brankáři. Předvedl jeden world class zákrok a pár těch normálních. Na gól se mohl koukat z tribuny a vyšlo by to nastejno. A taky si nemyslím, že by sunderland byl nejslabší soupeř. Nemít před sebou to finále, tak věřím, že by nás potrápili víc. Navíc výsledek tak úplně neodpovídá tomu, co jsem za druhou půli viděl. Pokud jsme je v první půli nějak drtili, tak potom by ten výsledek odpovídal. Sunederland byl potrestán za 2 obrovské hrubky ale jinak byl celkem důstojný soupeř.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.