Hodnocení hráčů Arsenal : Swansea 0:1

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

po týdenní pauze jsme se opět představili v pondělní dohrávce, kdy jsme přivítali na našem hřišti hráče Swansea. Ta přijela na Emirates Stadium hlavně bránit, přesto si nakonec odváží tři body.

David Ospina (6)

Celý zápas v pohodě, připsal si několik pohodových zákroků. V prvním poločase jednou pohotově vyběhl a míč vyhlavičkoval z dosahu hráče Swansea. Několikrát se pokusil o dlouhý rychlý výkop. Ve druhém poločase byl ještě méně zaměstnáván než v tom prvním, kdy si jednou šáhl na míč při nepříjemném pozemním centru. Podruhé vytáhl hezký zákrok, bohužel míč překročil brankovou čáru. Co bychom chtěli? 35 minut neměl v ruce míč a pak má kouzlit? Chyba byla úplně někde jinde, ale to rozebereme níže.

Héctor Bellerin (5)

Přestává se mi líbit, že musí vyplňovat celý kraj hřiště jen on sám. Vzhledem k tomu, že Swansea hrála velmi defenzivně, nebyl tak často prověřován Monterem, jako v minulém zápase Calum. Přesto ho Montero několikrát poslal tzv. na párek, jednou i s velkou dávkou štěstí. Těžko říct, kde se nacházel při Monterově gólovém centru. Směrem dopředu poměrně aktivní, ale málo efektivní. Připsal si několik centrů, ten nepovedenější byl na přední tyčku, kam se tlačil Ollie. Celkově mě jeho výkon neoslnil.

Per Mertesacker (6)

Co k němu napsat? Celý zápas absolutně bez práce. Staral se o rozehrávku stoperů. Jednou dobře uhrál míč. Jinak neměl žádné potíže ani přemíru práce. Pohodový zápas pro našeho stopera.

Laurent Koscielny (6)

Tady se musím opakovat. Naprosto pohodový zápas pro Laurenta, který měl minimum práce. Pokud se nějaký souboj objevil, vybavuju si souboj s Gomisem v závěru, bez problému ho vyhrál. Připsal si dvě odvážná vyvezení míče. Jednou si připsal šíleně nepřesnou přihrávku.

Nacho Monreal (5,5)

Nacho dnes mohl skórovat, kdy se dostal do velké šance po pěkném pasu Alexise. Na druhou stranu jeho prohraný souboj nakonec vyústil v gól a naši prohru. Měl pár centrů, několikrát zkazil přihrávku.

Francis Coquelin (6)

Při taktice, kterou Swansea zvolila, měl opravdu minimum práce. Několikrát zastoupil krajní obránce. Ustál pár soubojů, jednou hezky zavřel lajnu. Připsal si několik odebrání míče. Pokusil se o pár průnikových přihrávek, bohužel byly nepřesné. Pár nahrávek měl nepřesných, jinak dnes opravdu málo potřebný hráč.

Santi Cazorla (5,5)

Ze začátku nebyl příliš viditelný, plnil si zodpovědně svoji práci spíš v zadních pozicích. Postupně se dostával do ofenzivnějších akcí. Několikrát zkusil dlouhou přihrávku. Pěkná byla jeho standartní situace, kdy téměř našel Sanchéze. Ve druhém poločase si připsal až nechutně velké číslo zblokovaných střel, napočítal jsem 6 zblokovaných střel, dále jeden volej přímo na Fabianskiho a jednu slabší střelu. Nebyl to úplně jeho zápas, stejně jako všech ofenzivních hráčů v základní jedenáctce.

Aaron Ramsey (5,5)

Hýřil aktivitou, ale v prvním poločase až příliš kazil. Sem tam se pokusil o zrychlení hry, udělat něco jinak, vzápětí dokázal hru výrazně zpomalit. Měl i několik vyloženě nepřesných přihrávek. Hned v úvodu poslal hezký centr na Ollieho. Ve druhém poločase svoji hru zpřesnil, ale nedokázal vytvořit nic překvapivého, čím bychom překonali obranu Swansea. Dále měl ještě několik střel, bohužel Fabianski ty míče dnes vyloženě přitahoval.

Mesut Özil (5,5)

Myslím, že dnes bylo na něm, aby svojí překvapivou přihrávkou prorazil obranu Swansea. Bohužel se to nepovedlo. Měl pár světlých momentů, hlavně několik hezkých dlouhých pasů. Několikrát předvedl svoji bojovnost, když vybojoval míč. Ani jeho kopačkám se dnes nevyhnula nepřesnost. Několikrát zkazil jednoduché míče. V poslední třetině zápasu se víceméně vytratil, kdy taktovku převzal Wilshere.

Alexis Sanchéz (6)

Jeden z mála, kteří se v prvním poločase pokusili vystoupit z ubíjející nekoukatelné kombinace. Svou technikou a překvapivým řešením se snažil přečíslit soupeře a rozhodit jeho blok. Bohužel se mu to nedařilo. Dnes to byl právě on, kdo plnil roli hlavního přihrávače, kdy hezky vysunoval Ramseyho a do velké šance poslal Nacha. Ve druhém poločase mohl rozvlnit síť, kdy nejprve ustál těžký souboj, ale jeho střela byla zblokována. Deset minut před koncem se z ničeho nic ocitl tváří v tvář Fabianskému, ale asi byl tak překvapen, že se k němu míč dostal, že nedokázal přesně zakončit. Nelze mu upřít snahu a bojovnost, byl jeden z těch lepších, kteří dnes na hřišti pobíhali.

Olivier Giroud (5)

V posledních zápasech se nemůže prosadit. Trošku ztratil ze své oslnivé formy. Dnes se dostával do hry jen sporadicky, ve 3. minutě při hlavičce těsně nad. Poté se uvedl nepřesnou střelou. Z kraje druhého poločasu se tlačil k centru Bellerina a v 60. minutě zkusil pohotovou střelu po nahrávce Özila, bohužel opět doprostřed brány přímo do rukou Fabianského. Dnes nebyl tolik platný ani v kombinaci a myslím, že byl po zásluze střídán.

 

Střídání

Jack Wilshere (7)

Do zápasu vlétl s velkou chutí a okamžitě převzal dirigentskou hůlku naší středové řady. Byl velmi průbojný, dokázal se prosadit jeden na jednoho a poslat do vápna centr. Nikdo ovšem nedokázal jeho relativně kvalitních centrů využít. Předvedl nám i dva velmi ostré nebojácné zákroky. Celkově naši hru oživil a na mě za těch 20 minut zanechal nejlepší dojem ze všech hráčů. Volím Jacka hráčem zápasu.

Theo Walcott (5)

Opět se veze ve své špatné formě. Je na něm vidět, že ztrácí důvěru v sebe a opravdu se mu nedaří. Dnes při větší agresivitě mohl dotlačit do brány centr Bellerina, o šest minut později se ocitl v 1000% šanci, kdy střelu Sanchéze vyrazil Lukasz přesně na jeho kopačku, bohužel Fabianski ty míče dnes opravdu přitahoval. V další fázi zápasu se pokusil o pár náběhů.

 

Co k tomu dodat? Nikdo z nás nečekal, že Arsenal dnes zaváhá. Přistoupili jsme k zápasu dosti neodhodlaně a unaveně. Se soupeřovou taktikou jsme si nedokázali poradit a nakonec inkasovali hloupý gól z důvodu naší nesoustředěnosti v zadních řadách. Zkomplikovali jsme si cestu za přímým postupem do Ligy Mistrů, navíc v příštím zápase jedeme na Old Trafford, kde bude podruhé v sezóně velmi těžké vyhrát. Dnes si o místo v základu řekl Jack. Uvidíme, jak to Arséne poskládá, ale tento velice nepodařený výkon by měl být impulsem v týmu opět něco změnit.