Hodnocení hráčů Arsenal : West Brom 4:1

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

právě skončila derniéra letošního ročníku Premier League, ve které se na Emirates Stadium představil West Brom. Skvěle se nám povedl začátek a celý první poločas, kdy jsme soupeři nedali žádnou šanci a předváděli jednu hezčí akci než druhou. Ve druhém poločase jsme mírně ubrali plyn, abychom pošetřili síly na příští týden, přesto jsme soupeři téměř nic nedovolili a zaslouženě jsme získali tři body. Pojďme se podívat na výkony naši hráčů.

David Ospina (5)

V prvním poločase si mohl nechat donést židličku, dobrou kávu a noviny. Neměl totiž vůbec žádnou práci, až ve 45. minutě si míč osahal po střele ze standartní situace. Ve druhém poločase měl již více práce. V 56. minutě skvěle vytěsnil střelu na roh, bohužel při rohu špatně vyběhl a připravil se o čisté konto. V průběhu zápasu měl ještě pár pohodových zákroků, ten nejsložitější asi v 76. minutě, kdy boxoval střelu z úhlu. V nastavení při velmi podivném zákroku pomohlo Davidovi břevno. Pohodový zápas pro něj, ale myslím, že i vlivem nedostatečné koncentrace se nevyvaroval několika chyb.

Kieran Gibbs (5)

Při bránění se dnes opravdu nezapotil. V prvním poločase neměl žádnou práci, v tom druhém se nám představil ve velmi těžkopádném zákroku, při kterém si pochroumal rameno. V pozdější fázi zápasu musel podstoupit pár soubojů, ale vše zvládl se vztyčenou hlavou. Velmi slabý byl při podporování útoku, jeho aktivita byla téměř nulová, první pořádný náběh měl až v 41. minutě. Pro mě relativně slabý výkon.

Gabriel Paulista (6)

Po nějaké době se objevil opět na hřišti a ukázal, že je dobrým obráncem. Nechyběl mu důraz v osobních soubojích, a proto se mu tyto souboje dařilo vyhrávat. Připsal si i gólovou přihrávku, kdy přiťukl míč Jackovi. Celý zápas byl soustředěný, nezmatkoval při rozehrávce a nedělal chyby.

Per Mertesacker (6)

Stejně jako Gabriel i Per měl dnes minimum práce. V úvodu měl společně s Gabrielem lehké zaváhání, kdy nechali nabíhajícího hráče přímo mezi sebou. Po půl hodině hry ohrozil brankáře West Bromu zakončením z nacvičeného signálu. Jinak po zbytek zápasu bez práce, rozehrávka byla jednoduchá a přesná.

Héctor Bellerin (5,5)

Ani on se v obraně dnes dvakrát nezapotil. Jediné zaváhání měl krátce po změně stran, kdy byl pozdě v souboji a místo míče podťal nohy Morrisonovi. Jinak po zbytek zápasu bez problému, dobře komunikoval s Jackem a spolehlivě si přebírali hráče. Směrem dopředu to bylo také slabší. Měl několik náběhů, jeden centr a jedno hezké vyvezení míče. Celkově po ofenzivní stránce slabší výkon od Héctora.

Francis Coquelin (7)

Několikrát se hezky předvedl ve své dominantní činnosti, kdy zastavil pár protiútoků nebo odebral míč a založil naši útočnou akci. Ve 34. minutě předvedl lahůdku v podobě skluzu. Často se dnes zapojoval do kombinace a ukázal, že je velmi kombinačně vyspělý. Situace řešil nápaditě, pod tlakem nezmatkoval a dokázal si vyhovět se spoluhráči. Ve druhém poločase hezky vysunul Bellerina. Po hodině hry vyslal hezký a přesný pas na Thea. Celkově mám dojem, že dobře dokáže střídat rytmus své hry. Ve chvíli, kdy je potřeba bránit hru neotvírá a soustředí se pouze na bránění. Pokud vycítí, že soupeř není výrazně nebezpečný, zapojuje se velmi úspěšně i do kombinace.

Santi Cazorla (7,5)

Po několika zápasovém herním výpadku se vrací zpět do své formy. Dnes byl opravdu velmi aktivní a hodně nebezpečný. Hned v úvodu uvolnil Thea, který otevřel skóre. Několikrát se pokusil o dlouhý pas. Hýřil aktivitou, měnil pozice a svým pohybem vytvářel prostory pro další hráče. Měl jednu zblokovanou střelu a jeden nádherný obstřel, který Myhill vytěsnil konečky prstů. Jeho střela se nakonec stala gólovou přihrávkou na hatrick Thea. Ocením i jeho nebojácné vyběhnutí proti míči, při standartce na konci prvního poločasu. V nastavení stihl ještě velice pěkně potáhnout míč a ve vhodné chvíli ho posunout na Wilshera. V poslední třetině zápasu se držel již více zpátky a tvořit z hloubky pole nechával hlavně Aarona.

Alexis Sanchéz (7)

Dle mého názoru měl hodně dobrý první poločas. Vyprodukoval několik zakončení, střely byly bohužel nepřesné nebo příliš slabé, aby překonali Myhilla. Velice dobře se zapojoval do kombinace, velmi pěkně přiťukl míč jak Wilsherovi, tak Cazorlovi. Ve 34. minutě mu stoper West Bromu sebral gól, kdy zblokoval jeho střelu po krásné zpětné přihrávce Thea. Ve druhém poločase zkusil pár průnikových přihrávek a bylo vidět, že moc touží zapsat se nějakým způsobem do historie tohoto zápasu. Pěkně zakombinoval s Mesutem, poslal krásnou přihrávku na rozběhnutého Aarona. K tomu všemu přidal několik hezkých návratů.

Mesut Özil (8)

Mesut dnes po celý průběh zápasu prokazoval svoji extra třídu. Před druhým gólem společně s Jackem odvedli skvělou práci. Po celý první poločas zásoboval Thea velmi kvalitními přihrávkami, ke konci prvního poločasu vyšvihl lahůdku v podobě pasu na Santiho. Dvakrát se pokusil propustit míč mezi nohama, vyšlo to, bohužel v prvním případě to Theo nečekal, v tom druhém nestihl míč doběhnout. Další lahůdkou bylo poslání do vzduchoprázdna pravého obránce West Brom a následný krásný centr na Thea, kterému chyběl krok. Svou genialitu prokázal i při pěkné nahrávce na Aarona, který orazítkoval tyč. Prostě ho bylo plné hřiště, nejen, že obránci West Bromu z něj šedivěli, dokázal vypomoci i dozadu, odebrat míč, zrychlit hru, roztáhnout hru. Udělat přesně to, co bylo právě potřeba. Prostě světová extra třída.

Jack Wilshere (8,5)

Na cokoliv v prvním poločase sáhnul, proměnil ve zlato. Společně s Mesutem vyprodukovali druhý gól do sítě WB. O tři minuty později vyslal asi nejlepší střelu v jeho životě, kdy fantastickým half volejem vymetl šibenici Myhillovi brány. Skvěle řešil protiútoky a byl pro West Brom opravdu nebezpečný. Velmi se mi na něm líbila jeho schopnost pohotového zakončení, kterou několikrát předvedl. Skvělou práci předvedl před čtvrtým gólem. Jednou vyzkoušel dlouhý pas. Ve druhém poločase trochu ubral a nedostával už tolik prostoru od hráčů West Bromu. Hru vzadu zvládal s přehledem, dobře přebíral s Héctorem hráče. Výborný výkon Jacka, měl jsem trochu strach, aby se dokázal dostat zpátky do sestavy. Svými výkony ale ukazuje, že do našeho týmu rozhodně patří.

Theo Walcott (9)

Konečně dostal příležitost od začátku utkání a Arsénovi se odvděčil parádním výkonem. Pro obranu West Bromu zejména v prvním poločase představoval permanentní nebezpečí. Výborně využil schopnosti rychle převzít míč a přesně vystřelit, z čehož vznikl první krásně umístěný gól. Při druhém gólu ukázal zase skvělou orientaci, výběr místa a důraz. Byl šíleně aktivní a vycházelo mu téměř vše, na co šáhl. Gólový byl i jeho obstřel z 23. minuty. Dokázal se soupeře zbavit prvním dotekem, skvěle kombinoval. Ve 34. minutě opět po jeho skvělé práci naservíroval míč krásně pod sebe na volného Alexise. V 37. minutě dopravil Cazorlovu střelu za brankovou čáru a připsal si hatrick. Ke konci poločasu opět po přiťuknutí Mesuta vylekal Myhilla. Ve druhém poločase měl jednu velmi těžkou dorážku po Cazorlově střele. Poté se snažil několikrát individuálně prosadit, ale přece jen si na něj obránci dali již větší pozor. Dokázal, že rozhodně může být hrotovým útočníkem. Dnešní zápas i ten minulý ukázal, že se dokáže dostat do příležitostí a některé z nich chladnokrevně zakončit. Věřím, že pekelně zamotal Arsénovi hlavu a dle mého názoru by při současné formě Olieho měl ve finále nastoupit právě on. Pro mě dnes mužem utkání, hatrick se nedává každý týden.

 

Střídání

Aaron Ramsey (7)

Přišel místo Francise, ale nezaujal úplně jeho místo. Chvíli se pohyboval zprava, chvíli zase ve středu hřiště. Defenzivní činnost si vzal na starost hlavně Santi, a tak Aaron mohl tvořit. Byl hodně aktivní, nabízel se, nahrával a v rozmezí 81. a 84. minuty dvakrát orazítkoval tyč a jednou ve slibné pozici minul bránu. První velmi tvrdá střela rozezněla levou tyčku Myhillovi brány. O dvě minuty později skvělou technickou střelu vytáhl Myhill na břevno a za minutu ho ve výborném náběhu našel Alexis, bohužel střela chytla špatnou faleš a vykroutila se asi metr od levé tyče.

Olivier Giroud (5)

Přišel do rozhodnutého zápasu, naši hráči chtěli dávat góly přesto se Olie nedokázal téměř do zápasu dostat. Nejlepší moment měl při sklepnutí výkopu Ospiny. Nedařilo se mu kombinačně. Nedokázal ustát souboje, a když na něj směřovala nahrávka, byl lehce předskočen.

Alex Oxlade-Chamberlain (5)

Po dlouhé době jsme mohli vidět Oxe opět v akci. Byla na něm znát velké herní absence. Jednou předržel míč a přišel o něj. Několikrát nepřesně nahrál. Připsal si jedno zastavení útoku West Bromu. Pro mě se docela nečekaně pohyboval spíš ve středu hřiště. Samozřejmě z jeho výkonu nelze vyvozovat žádné závěry, kromě jednoho – jsem rád, že je zpět.

 

Za týden nás čeká vyvrcholení sezóny. Naši hráči po zranění se ukazují v parádním světle. Někteří hráči, kteří v posledních zápasech úplně nedominovali, se začínají vracet do své formy. Dnešní zápas mi vlil optimismus do žil. Věřím, že příští týden, prosím letos již s menšími nervy, vyhrajeme a obhájíme vítězství v FA Cupu.

Komentáře

 1. WoX (karma: 0) #1

  Jakcie rozhodně ukazuje, že má nastupovat místo Aarona. Dnes se mi líbila ta spolupráce v záloze Jackie – Mesut – Santi….a Francis je výbornej bulldog. Tahle sestava se mi moc líbila. Rosa by zasloužil hrát finále místo Santiho, ale to by byl asi risk. Každopádně doufám, že bude alespoň na pár minut v sobotu.

 2. Peet Low (karma: 0) #1

  Dnes tu proběhla trochu kritika na Ospinu díky tomu gólu z rohu. Chtěl bych ho trochu obhájit, i kdyby nevyběhl a zůstal v bráně – stejně by to neměl. Chyba podle mě byla, že nikdo nebyl u zadní tyče a tam by někdo měl být – dle mého Bellerin, ten stál na špatném místě ještě k tomu bez hráče a poskakoval tam jak pako, škoda toho gólu, ale moc hezkej match!

 3. Japanas (karma: 0) #1

  [quote name=“Ludvajz“]Theo odehrál dobrý zápas, ale finále hrát nebude. Nebudeme hrát tak ofenzivní fotbal jako dnes a Ville půjde o pohár ne jak west bromu, kterému nešlo o nic. Do takového zápasu se daleko více hodí Giroud[/quote]
  No, já bych to tak jednoznačně neviděl. Oli ve formě, ano, bez diskuze. Oli posledních zápasů, včetně dneška….?? Jo, vždy to může trefit hlavou a to i bez formy, ale přínos pro hru a mezihru teď ideální není. já bych to s Theem risknul, dnes se taky hrálo do plných a on to technicky zvládal i na malém prostoru famózně…..

 4. Bangbang (karma: 0) #1

  to WoX
  ale o tom to přeci není, jestli Jackie jo a Aaron ne. každý z nich, ať už tihle dva, nebo santi, nebo ozil, TW14 nebo ox a olie – každý je jiný a každý dává týmu něco speciálního.
  někdy se někomu daří víc, někdy míň, a od toho je jich na hřišti 11, aby si pomohli…
  mně se strašně moc ten náš tým líbí, fakt bych nenašla asi jiný, který je mi tak sympatický. arsenal je prostě speciální.
  a já chci a doufám, že next season budou za arsenal hrát všichni, vojta, david, hector i matthieu, per i kos, nacho i gibbs, jack, aaron, theo, santi, ozil, alexis, olie, i francis a flamem a artetou, s dannym… a moc bych to přála i diabymu…
  a jedna nejmenovaná bývalá ikona arsenalu na konci příští sezony řekne, před rokem jsem se mýlil, neměl jsem pravdu… protože se plete a tu pravdu nemá!!!

 5. killerhammer (karma: 0) #1

  Dnes sme podali vynikajúci výkon v prvej polke.
  Prvý (Theov) a tretí (Jackov) gól boli úžasné.

  Ale ostatné góly a akcie nám boli dovolené laxne brániacimi hráčmi WBA.
  Hlavne teda Lescott bol úplne tragický 8)

  Predpokladám, že hráči hostí už boli myslou na dovolenkách, takže nepreceňujme tento výsledok.

  Toto sa týka aj Thea.
  Dnes ukázal, že ak mu súper dá trochu priestoru a času, tak je zabijak.

  Ale koľko súperov v dôležitých zápasoch nám nechá toľko priestoru a času ?

  Keď nás súper tesne bráni, Thea si často v zápase ani nevšimnene 🙁

  Každopádne, je to náš najefektívnejší útočník a treba rozumne uvažovať do ktorých zápasov ísť s ním a do ktorých s Olim.

 6. killerhammer (karma: 0) #1

  Gabriel:
  Dnes hral po dlhom čase.
  Odohral za nás dokopy len cca 350 minút.
  Napr. Mertesacker odohral skoro 10x toľko !

  Ale aj za týchto pár minút, podľa mňa ukázal, že je vynikajúci stopér.

  Je veľmi rýchly, je fyzicky silný v súbojoch, dobre predvída situácie a vie vyviezť loptu a má dobrú rozohrávku (dnes aj asistencia na gól)

  Dovolím si tvrdiť, že Gabriel má lepšie futbalové vlastnosti ako všetci naši ostatní strední obrancovia.
  Je typologicky ako Laurent ale podľa mňa má navyše lepšiu rozohrávku.
  (Však on nebol vôbec lacný hráč !)

  Možno sú to odvážne tvrdenia, dobre, ale minimálne by ho mal Wenger začať zapracovávať do zostavy s Laurentom, čo sa nedeje.

  Opäť zabúdame, aké úbohé výkony Per Mertesacker predviedol v dôležitých zápasoch tejto sezóny ! :-*

  Dovolím si tvrdiť, že ak Wenger (Bould) nezačne budovať novú stopérsku dvojicu Gabriel + Laurent, nikam sa v budúcnosti nepohneme.

 7. Japanas (karma: 0) #1

  to killerhammer : mluvíš mi z duše, co se týká Pera. Pořád se řeší, jestli má přijít nový golman, DM, top útočník atd., ale myslím si, že největší slabina Arsenalu je v současné době Per. Přece není možné, abychom se stále spoléhali, že se Laurent nezraní, protože bez něj je Per nulový. Je to stoper, který hraje pozičně většinu zápasu dobře…ale při rychlém a nečekaném protiútoku soupeře… :-* . Můj názor je, že vyhrát dlouhodobou a top soutěž (LM, PL) je s Perem nemožné. Vsadil bych tedy stejně na Gabriela, pokud nepřijde nikdo nový. Přece není možné riskovat to, že při zranění Laurenta odpískáme sezónu….zajímal by mě názor ostatních gunnerů…

 8. killerhammer (karma: 0) #1

  Ospina a brankári všeobecne:

  Tento rok sme sa dočkali veľkej zmeny.
  Ako sa hovorí, pohár trpezlivosti pretiekol a Wojciech bol posadený na lavičku po sérii slabších výkonov a iných udalostí.

  Podľa mňa to bolo správne rozhodnutie a bolo tiež správne dať šancu Ospinovi.

  Ospina mal vynikajúce MS. Aj v zápasoch za nás ukázal niektoré famózne výkony a world class zákroky na čiare.
  Má výborný reflex a je vynikajúci na čiare.

  Žiaľbohu, dopustil sa aj pár chýb a ukázal aj svoje slabšie stránky.

  Jeho slabiny podľa mňa sú: výška, z toho vyplývajú problémy s centrovanými loptami a tiež je to stará brankárska škola (častokrát mešká s rýchlou rozohrávkou).

  Brankárska špička dnes okrem tých vlastností čo má Ospina pridáva aj:
  – rýchlu rozohrávku (po akomkoľvek závare sa snažia ihneď hrať loptu dopredu)
  – dobrú hru nohou

 9. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“Japanas“]to killerhammer : mluvíš mi z duše, co se týká Pera. Pořád se řeší, jestli má přijít nový golman, DM, top útočník atd., ale myslím si, že největší slabina Arsenalu je v současné době Per. Přece není možné, abychom se stále spoléhali, že se Laurent nezraní, protože bez něj je Per nulový. Je to stoper, který hraje pozičně většinu zápasu dobře…ale při rychlém a nečekaném protiútoku soupeře… :-* . Můj názor je, že vyhrát dlouhodobou a top soutěž (LM, PL) je s Perem nemožné. Vsadil bych tedy stejně na Gabriela, pokud nepřijde nikdo nový. Přece není možné riskovat to, že při zranění Laurenta odpískáme sezónu….zajímal by mě názor ostatních gunnerů…[/quote]
  Ja sa pridam, ale vidim Pera v pohode buducu sezonu ako 3-4 stopera s Calumom, zahraju si vsetci dost.
  CB by som nekupoval, len by som switchol Pera s Gabom.

 10. Leito CZ (karma: 0) #1

  Docela zajímává diskuze, která má úroveň. Ač jsem pera kritizoval za jeho dosavadní výkony, tak musím říci, že poslední dobou se mi zdá vice chybující Kos. Začalo to zápasem s Chelsea, kdy byl Per ta jistota a ani dále to nebylo lepší. Arsenal nikdy neměl pevnou obranu jako třeba Chelsea, vždy jsme měli v obraně okénka, ale vepředu nám to střílelo lepe než poslední 2, 3 roky.
  Gabriela zatím hodnotit nelze pořádně , jsem ho neviděl hrát, ale souhlasím, že by se měl více nasazovat, protože potenciál má.
  Co se týká golmana, myslím, že ospina není špatný, ale pokud chce AW bojovat o titul, tak určitě potřebujem kvalitnějšího golmana. Třeba proti Swans, ten gol se dal chytit, kdyby tam byl větší golman neprohrajem. Určitě to byla i chyba obrany kdy nechali stopeři jediného hráče swans. dobrého hlavičkáře Nachovi.Ten neměl šanci
  .

 11. radas (karma: 0) #1

  [quote name=“killerhammer“]Ospina a brankári všeobecne:

  Žiaľbohu, dopustil sa aj pár chýb a ukázal aj svoje slabšie stránky.

  Jeho slabiny podľa mňa sú: výška, z toho vyplývajú problémy s centrovanými loptami a tiež je to stará brankárska škola (častokrát mešká s rýchlou rozohrávkou).

  [/quote]
  Co se týče Ospiny, tak si nemyslím, že by měl slabiny ve hře nohou nebo pomalé rozehrávce. Určitě je jeho slabina vzdušné souboje, kde mu ty centimetry a kila chybí, každopádně já si všiml ještě něčeho jiného. A to jsou střely z dálky.
  Když jsem viděl dnes tu nejistotu, z které naštěstí gol nepadl, tak jsem si zároveň vzpoměl na tečovanou střelu Monaka, která dle mě byla chytatelná nebo třeba gol Southamptonu v Capital One Cupu. Težko posuzovat, co se dalo nebo nedalo chytat, každopádně třeba u takového Wojty, který chytá už několik roků, si nepamatuju žádnou nechycenou dělovku z dálky (aspoň u které by se tedy dalo polemizovat, zda byla chytatelná)

 12. yen56 (karma: 0) #1

  K Mertesackerovi: Rozhodně bychom měli adresovat skutečnost, že centr do našeho vápna = problém. Rád bych viděl přehled inkasovaných branek a zjistil, jaké procento z nich letos přišlo právě po podobných situacích.

  Jednak je Merte slabý hlavičkář – poměr „výška/výkon“ v tomto případě pro něj vychází nelichotivě, neb je schopen prohrát hlavičkový souboj s daleko menším soupeřem; jednak komunikace v naší obraně při centrovaném míči do vápna vazne – často nastane situace, že se naši hráči nesmyslně sbíhají ke stejnému soupeři a následně je tam jeden úplně volný.

  Per je fantastický pozičně. Obrovskou nevýhodou ale je, že kolem něj musí všechno perfektně fungovat, aby vynikal. Pokud selže krajní obránce, jsme často namazaní, protože pak jde na něj hráč sám a rychlostně ho udělá.

 13. yen56 (karma: 0) #1

  [quote name=“radas“]každopádně já si všiml ještě něčeho jiného. A to jsou střely z dálky.
  Když jsem viděl dnes tu nejistotu, z které naštěstí gol nepadl, tak jsem si zároveň vzpoměl na tečovanou střelu Monaka, která dle mě byla chytatelná nebo třeba gol Southamptonu v Capital One Cupu. Težko posuzovat, co se dalo nebo nedalo chytat, každopádně třeba u takového Wojty, který chytá už několik roků, si nepamatuju žádnou nechycenou dělovku z dálky (aspoň u které by se tedy dalo polemizovat, zda byla chytatelná)[/quote]

  Myslím, že ani jeden ze zmíněných míčů chytatelný nebyl. Jednak proti Sotonu ten míč slušně zaplaval, jednak to snad byl Davidův první zápas u nás (?), byl po delším zranění, pričítal bych to i lehké nerozchytanosti.

  A to Monako, ono to v televizi vypadá, že ten míč letí dlouho, ale v reálu je to zlomek vteřiny a když už to letí, brankář nemá šanci na jakékoliv zaškobrtnutí reagovat. To už je pak jen o haluzi.

 14. nenasyta (karma: 0) #1

  2009-72-18, 2010-11-11, 2011-68-12, 2012-70-19, 2013-73-16, 2014-79-7, 2015-75-12, u každého roku je počet získaných bodů, další číslo je bodový rozdíl mezi mistrem a arsenalem. Pokud v premier league nezískáme alespoň 85 bodů tak nemůžeme o titulu vůbec uvažovat. Je jasně vidět, že na elitu ztrácíme dost v každé sezoně bez vyjímky,přestože kádr byl vždy silný dost. Vše je to zásluhou pana Wengera, trenér s nějakym kouzlem nebo štěstičkem by měl alespoň jednu z posledních šesti sezon dobrou a aspoň jednou by těch 85 bodů udělal, ale na tech statistikách je jasně vidět,že Arsen žádnou přidanou hodnotu nedává. Naopak zabírá místo někomu kdo by přidanou hodnotu týmu dával. Pod ním už titul nebude Nikdy, jak dlouho se ještě budem dívat na jeho marnost?

 15. Feri (karma: 0) #1

  Theo opravu perfektni, priznam se, ze to bych od nej v tuto chvili necekal….
  Jack to stejne, taky parada, v FAcupu to bude tezke vybrat 11ku 😉
  Musim jeste pochvalit Mesuta, bojoval na jeho pomery velice dobre, vracel se a byl obcas i tvrdy, myslim, ze po letni priprave bude jeste o dost silnejsi..

  Celkove mam z tymu dobry pocit, vyhrat Fa cup, v lete mozna posilit o 2-3 hrace, DM, stoper a brankach, mozna utocnik….

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.