Hodnocení hráčů Arsenal : West Ham 3:0

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

svěřenci Arséna Wengera dnes přivítali na Emirates stadium West Ham. V posledních týdnech nás zdobí velká forma na domácím hřišti, kterou Arsenal potvrdil a svými góly v závěru pohodově dokráčel za třemi body. Pro Arsenal to byla již osmá výhra na domácí půdě v řadě, což je údajně nejlepší série za poslední dekádu. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé hráče detailněji.

David Ospina (7)

David dneska prakticky bez práce, největší práci měl při jediné střele West Hamu na bránu, a to ve 22. minutě, kdy u lajny zahořel Calum. Centr, který směřoval na velké vápno, velmi pěkně trefil Nolan, ovšem na skvělého Davida si nepřišel. Poté jsem zaregistroval docela těžké vyboxování míče ke konci prvního poločasu. Ve druhém poločase byl už totálně bez práce, několikrát si zahrál se stopery, dobře odkopával. Další pohodová nula.

Calum Chambers (6,5)

Trošku rozporuplný výkon od Caluma. Byl dnes poměrně dost aktivní směrem dopředu a hlavně v prvním poločase posílal parádní centry do vápna. Ke konci poločasu předvedl po rohu soupeře ukázkový sprint a podporu útoku. Naopak v prvním poločase dozadu dost chyboval a ve třech případech bylo jeho bránění přímo katastrofální, kdy zůstala celá jeho strana úplně odkrytá. Z jedné jeho chyby pramenila jediná střela West Hamu na bránu. V druhém poločase již bránil obstojně, ale jeho podpora už nebyla tak výrazná. Několikrát zaútočil, ovšem bez většího efektu. Jeho nastoupení hodnotím jako velmi dobrý tah od Arséna a pošetření Héctora na Monaco.

Per Mertesacker (7)

Dneska naši stopeři příliš práce neměli. Per několikrát hezky v tísni odhlavičkoval míč. Ve druhém poločase zblokoval nebezpečnou střelu. Jinak kombinoval docela slušně, většinou na jistotu, směrem na Kose nebo Caluma. V prvním poločase poslal jednu velmi slabou rozehrávku na Francise, to bylo ovšem jeho jediné menší zaváhání. Ke konci zápasu se osměloval již ke složitějším přihrávkám.

Laurent Koscielny (7,5)

Stejně jako Per měl dnes docela volnou směnu. Hned v úvodu předvedl hezké odebrání míče Sakhovi. O pár minut později napravoval nepřesnou rozehrávku Francise. Mimo to nám v zápase předvedl několik kvalitních vystoupení, vyhraných hlaviček, několikrát zakřižoval protihráče a zblokoval jednu střelu. Rozehrávka z jeho strany byla kvalitní, většinou taktéž na jistotu.

Nacho Monreal (7)

Dnes to nebyla úplně útočná smršť od Nacha, na kterou jsme si za jeho několik posledních vystoupení stačili zvyknout. Jeho podpora útoku byla menší než u Caluma, ovšem své obranné povinnosti si plnil na výbornou. Z jeho strany dnes do vápna putovalo minimum centrů. Jediné menší zaváhání jsem viděl ve 29. minutě, kdy se při zdvojení nechal snadno oklamat, ovšem z této akce West Ham nijak nezahrozil.

Francis Coquelin (7,5)

Další výkon z kategorie „par excellence“. V úvodu se prezentoval kvalitní nápaditou rozehrávkou. V 6. minutě zastavil rodící se protiútok, o minutu později si vybral slabší chvilku, kdy velice špatně rozehrál. Vyhrál několik hlaviček a v 16. minutě skvěle zastoupil výletujícího Caluma. V prvním poločase nám stihl předvést agresivní napadání soupeře, kterého snadno donutil k chybám. V druhém poločasu byl prakticky bez práce, několikrát pohodově odebral míč a spíše podporoval ofenzívu svou dobrou kombinací. V nastavení zápasu vystřihl ukázkový skluz, kdy vletěl pod nohy Collinsovi.

Aaron Ramsey (8,5)

Aaron se nám vrátil ve velkém stylu. Dneska byl prakticky u všeho podstatného a bylo ho po téměř celý zápas plné hřiště. Hned v úvodu se pokusil vysunout Thea. V prvním poločase se o stejnou věc pokusil ještě několikrát a hlavně přihrávka do čisté šance ve 33. minutě byla ukázková. Skvěle kombinoval v prvním poločase i s Mesutem. Předvedl nám i skvělý první dotek, kterým se zbavil protihráče. Má prsty v prvním gólu, kdy přenechal míč Giroudovi. Ve druhém poločase se prezentoval pěknou načasovanou přihrávkou na Caluma a v 81. minutě nádhernou kombinací s Oliem zakončenou gólem. K tomu všemu přidal neskutečnou běhavost, poctivě bránil, vyvážel míče, útočil. Brilantní výkon od Aarona, který oceňuji titulem MOTM.

Alexis Sanchez (6,5)

Alexis pokračuje ve svých na jeho poměry průměrných výkonech. V úvodu celkem zazdil rozvíjející se protiútok. V 15. minutě si připsal po centru Caluma hlavičku, která měla velmi dobré parametry. Po zbytek prvního poločasu se spíše než do zakončování snažil o vysunutí některého ze svých spoluhráčů dlouhými míči. Ve 35. minutě vystřelil a o minutu později předvedl za žlutou kartu výskok alá Maradona. V druhém poločase již nebyl u ničeho podstatného a v 65. minutě byl vystřídán a pošetřen na Monaco.

Mesut Özil (7)

Mesut byl dnes aktivní hlavně v prvním poločase. Hned v úvodu zkoušel přihrávku na Olieho. Líbil se mi jeho skvěle kopnutý centr ze standartní situace z pravé strany hřiště. Několikrát dobře zakombinoval se spoluhráči, nejvýrazněji asi ve 24. minutě s Aaronem. Ve 35. minutě předvedl pěkný dotek z první, kdy posouval míč opět na fantastického Aarona. Má velký podíl na prvním gólu, kdy skvěle uvolnil Aarona. Ve druhém poločase už příliš vidět nebyl. V 68. minutě poslal hezký pas na volného Welbecka, později, když se k němu míč vrátil, volil slabý centr místo zakončení. Jeho výkon hodnotím pozitivně.

Theo Walcott (5,5)

Theo dnes po několika zápasovém půstu dostal příležitost. Předvedl jeho, po zranění, typický výkon. Hned v úvodu se ocitl osamocený před brankářem, ovšem než se stačil rozmyslet, kam míč pošle, ocitl se na trávníku po zákroku Collinse. V druhé poměrně velké šanci se ocitl ve 33. minutě. Tady měl míň času, protože ho opět křižoval Collins, přesto svoji střelu umístil velmi bídně. Před koncem poločasu měl ještě jednu šanci, kdy z dorážky výrazně minul. Ve druhém poločase jsem ho zaregistroval při šílené rozehře v 68. minutě. Theo dnes opět potvrdil svoji parádní disciplínu a to nabíhání si za obranu a schopnost dostávat se do šancí. Bohužel opět selhal v zakončení. Celkem se tomu divím, protože pokud se podíváte na start jeho kariéry, byl to právě klid v zakončení a rychlé nohy to, co ho zdobilo. Vzpomínám si na mnoho jeho gólů, které nekompromisně a nechytatelně umisťoval k tyčkám.

Olivier Giroud (8)

Fantazie, tak bych hodnotil Olieho dnešní výkon. Hned v úvodu vyslal krásným přiťuknutím Thea do loženky. Po zbytek poločasu vyhrával vzdušné souboje, sklepával míče a zapojoval se velmi aktivně do kombinace. Ve 24. minutě po kombinaci Özil a Ramsey vyzkoušel střelu z velkého úhlu. V nastavení prvního poločasu si připsal další gól po skvělé kombinaci a jeho parádním zakončení. Ve druhém poločase se mi líbilo jeho sklepnutí dlouhého míče na Aarona do druhé vlny. V 75. minutě hlavičkoval vedle. V 81. minutě předvedl parádní práci, kdy nejprve krásně pustil míč na Aarona, s kterým si následovně vyměnil míč a Aaron pohotovým zakončením zvýšil na 2:0. Má prsty i ve třetím gólu Arsenalu, kdy opět skvěle narazil Santimu. V nastavení se ukázal ještě netradičně na levém okraji hřiště, kdy velmi dobrým centrem našel hlavu Dannyho. Parádní výkon od Olieho.

Střídání

Danny Welbeck (6,5)

Danny zanechal poměrně pozitivní výkon na hřišti. Byl hodně aktivní a často byl u míče. Bohužel mám pocit, že často řeší situace naopak. Ve chvílích, kdy by se měl drát do zakončení, přihrává, ve chvíli, kdy by naopak přihrávka byla lepší řešení, se snaží zakončit. V 71. minutě při protiútoku prováhal vhodnou chvíli na přihrávku, v nastavení předvedl dobře umístěnou hlavičku.

Santi Cazorla (7,5)

Odehrál jen několik minut, ale stihnul toho poměrně dost. Dobře kombinoval, až vykombinoval přihrávku na gól Mathieua.

Mathieu Flamini (7)

Přišel na posledních pár minut pomoci v poklidu dohrát dnešní zápas. V defenzivní činnosti neměl žádnou práci a v ofenzivní si pěkně naběhl na přihrávku Santiho a uklidil míč do brány.

Dneska jsme si připsali pohodové vítězství a další tři doby. Tabulka se nám začíná zajímavě vyvíjet a uvidíme, jak se bude dařit našim soupeřům. V týdnu nás čeká zápas na Monacu, kde se pokusíme napravit blamáž z domácího stadionu. Při současné formě si myslím, že pokud se nám podaří vstřelit rychlý gól, mohli bychom ještě pomýšlet na postup. Bude to nesmírně těžké, ale věřím, že nás čeká minimálně krásný ofenzivní fotbal ze strany Arsenalu.