Hodnocení hráčů: Arsenal 3:1 Stoke City

Wojciech Szczesny – 6


Opět neudržel čisté konto. V utkání moc práce neměl, ale hned první velký „požár“ před jeho brankou skončil totálním vypálením naší šestnáctky. Jistý ve výskocích, jemné zlepšení v rozehrávce. Všichni máme rádi jeho zdržovaní ke konci zápasu. Takhle by to i možná šlo, Wojciechu. 

Bacary Sagna – 6.5


Podal dnes slušný výkon. Po dlouhé době dnes před ním neoperoval Theo a změná bývá i ku pomoci.  Rád se zapojil do útočných hrátek a vyvrcholení přišlo ke konci utkání, kdy poslal Stoku do kolen skvělou hlavičkou ze záklonu a míč krásně zapadl za zadní tyč. Pokud bude v podobných výkonech pokračovat dál, mohli by jsme se dočkat jeho nové smlouvy. Oslava branky s Flamstrem jako za starých časů, omlouvám se za trochu nostalgie. 

 Laurent Koscielny – 6


Horší ze stoperské dvojice. V utkání ukázal několik výborných zákroků, vystoupení z obranné linie, ale ideální to dnes nebylo. Vidím ho jako viníka inkasované branky u které selhal i jeho partner do obrany, ale právě Laurentovo trestuhodné neobsazení dobíhajícího Camerona nás stálo vedení v utkání. V dalším průběhu utkání se podobného selhání nedopustil a obrana fungovala dobře. Lehce nadprůměrný výkon.

Per Mertesacker – 6.5


Velký táta Per to dneska odřídil solidně. Několik „kravin“ si neodpustil, třeba podběhnutí centru, nešikovného zákroku hlavou, nebo špatného obsazování hráčů. Byl u vyrovnávající branky Stoky, ale jeho part’ák mohl vše napravit a dorážce Camerona zabránit, ale nestalo se tak. Měl jednu hezkou šanci hlavou, kdy ještě stačil za Begoviče zaskočit obránce v obejmutí s Gnabrym před brankovou čarou. Přesně o pět minut později, tedy v 36. minutě, se Per už úspěšně trefil a připsal si první branku v sezoně. S Laurentem už žádné velké zaváhání nedopustili a hodnotím celkovou hru stoperů kladně.

Kieran Gibbs – 6


Není to tak dlouho, co jsem při myšlence, že právě Kieran jednoho dne nahradí Clichyho na postu levého beka při jeho „štěstí na zranění“ a trochu neohrabané hře, se klepal rukou po čele. Dnes Gibbo patří k základním kamenům naší defenzivní hry a zírám, jak tenhle hráč vykvetl. Je jistý, nechybí mu sebevědomí na nějakou kličku a rád podpoří útok. Dneska to byl klasický nadprůměrný výkon. Ale abych jen nechválil, byl na počátku vyrovnávající akce Stoke , kdy zbytečně přišel o balón a už se to jen vezlo. Jinak můžeme být s jeho hrou spokojeni a mnout si ruce s luxusním obsazením společně s Nachem na tomto postu. 

Jack Wilshere – 6.5


Tradičně nejvíce okopávaný hráč utkání. Naše srdce týmu dnes tlouklo nepravidelně. Dopouštěl se zbytečných ztrát a zbytečně kazil. Jeden z mála, který vezme balón a namíří si to k bráně. Určité zlepšení na jeho hře je viditelné, ale do starého Jacka je to asi ještě měsíc daleko, bohužel. V 73. minutě přenechal místo Nachovi. 

Aaron Ramsey – 7


Opět se trefil a částečně srovnal jeho účty s nepřítelem. V utkání se překvapivě dopouštěl chyb, které ale nahrazoval bojovností a rád se zapojoval do útočných akcí. Tenhle kluk má obrovskou formu a chut‘ do fotbalu a doufejme, že to Aaronovi vydrží co nejdéle. V závěru utkání mu sebral gól z kopaček Begovič a následné břevno. Pěkný výkon.

Mathieu Flamini – 7.5


Každé křivé slovo beru zpět. V dnešním utkání náš kapitán bez pásky. Jeho důležitost pro nás je až extrémní. Skvěle odvádí černou práci, pěkně se zapojuje do kombinace. Hlavní tepna naší záložní řady a celé hry. Bojovník od první do poslední minuty. Jezdí do trávníku po zadku a jsme jistě rádi, že je to právě na Emirates. Jeho slova o nedokončené práci můžeme zarámovat, i když někteří i se mnou na ně chtěli plivat. Klobouček, Mathieu…Jen těsně unikl označení muže zápasu.

Mesut Özil – 7.5 


To připadlo naší nové posile. Mesut byl dnes u všeho. Při absenci Thea se staral o standartní situace a právě ze třech z nich jsme si mohli u počítačů pořádně zapumpovat rukama od štěstí. Hned z první v 5. minutě pořádně prověřil pevnost rukavic Begoviče, kdy z následné dorážky Aaron Ramsey skóroval. V 36. minutě po jeho zahraném rohovém kopu našel Pera Mertesackera, který skóroval. A konečně v 72. minuta, jeho standartní situace a přesné nalezení hlavy Bacaryho. Kanadské bodování 0+3, těsně u mě porazil Flaminiho a stal se dnešním mužem utkání.

Serge Gnabry – 6


Trvalo, než se pořádně na trávníku otrkal. Poté začal vystrkovat růžky. Několikrát pěkně našel spoluhráče v šanci. Za zmínění stojí přihrávka Giroudovi, který byl blízko brance. Joachim Löw dost možná ani nečekal, že bude mít k pozorování hned tři své ovečky. Ta nejmladši z nich určitě nezklamala a ukázala, že Theo nemusí mít jisté místo v základu na věky věků. Pěkný výkon.

Olivier Giroud – 6

Dnes to nebyl jeho den, ale všichni mu to určitě odpustíme. Měl několik velkých šancí skórovat, to se mu ale i díky skvělému výkonu Begoviče nepodařilo. Po Jackovi druhý obětní beránek kopaček hráčů Stoky. Věřme, že si Olí nechal „vostrý“ na další zápasy. I když se mu nepodařilo skóroval, měl na naší hru velký vliv a byl důležitým článkem naší výhry. 

 

Nacho, Arteta, Ryo – nehodnoceni

 

Arsenal si dnes připsal důležité tři body, které ho posunují do čela Premier League. Za nejlepším startem do ligy za posledních 5 let stojí i dnešní parádní výkon Mesuta Özila a další branka Aarona Ramseyho. Dalším pánem na holení bude WBA v rámci Capital One Capu na jejich půdě a to už za tři dny. COYG!!!

 

/článek je osobní názor autora a nemusíš s ním nutně souhlasit/