Hodnocení hráčů: Chelsea 6:0 Arsenal

Zdravím, mám tu čest dnes provést svoje první oficiální HH a myslím, že lepší zápas jsem si nemohl přát 😀 . Tak si pojďme shrnout jubilejní 1000. zápas Arsena Wengera, který přepsal naši historii vzájemných zápasů na Stamford Bridge.

Wojciech Szczesny  (4,5) –  Wojta dnes neměl zrovna příjemnou směnu v bráně. Už v 5. minutě lovil jeden z mnoha obdržených kousků ze své svatyně. Nutno dodat, že Eto’o ho obstřelil parádně.  O dvě minuty později se prakticky do stejnýho fleku trefil Schurrle. Z obou případů bych naši polskou jedničku neobviňoval. V 17. minutě musel čelit penaltě, kterou podle mého, vychytat mohl. Hazard to plácnul v podstatě do středu brány. Ale bohužel si Wojta usmyslel pravou stranu (z jeho pohledu). Za zmínku stojí zákrok z 30. minuty, kdy si poradil s Luizovou střelou. Do poločasu stihnul inkasovat ještě jednou, Oscarovi stačilo nastavit pravačku na prudkou přihrávku těsně před Wojtou. Ve druhé půli už se mi zdál poněkud nekoncentrovaný. V 66. minutě si ho vychutnal opět Oscar a o pět minut později se proti němu prosadil střídající Sallah, pro něhož to byl první gól v dresu Blues. V souboji 1v1 mu míč prošel pod rukou. Když si připomeneme jeho další úspěšné zákroky, mohlo to skončit i 9:0. Ovšem minimálně tři z šesti gólů jdou na jeho triko, proto i taková známka.

Bacary Sagna  (5) – Bacovi, jako celé obranné linii, to vzadu skřípalo. U šestého gólu absolutně nevyšla offsidová past, i když podle jeho gestikulace to offside byl. V mezihře nebyl tak špatný, dopředu prakticky nulový. Pokud plánuje letní odchod z klubu, snad nás potěší ve zbytku sezony nějakým kvalitním centrem, jako vzpomínku.

Per Mertesacker (5) – Lepší ze stoperské dvojice. Měl podíl na gólu Sallaha. Nepohlídal si postavení u první inkasované branky. Jinak pozičně ok. Ve 23. minutě prokázal respekt Torresovi a raději spadl, aby mu nezacláněl při výhledu na bránu. Ve 47. minutě si připsal výborný, ač riskantní skluz ve vápně.

Laurent Koscielny (4) – Tohle nebyl výkon „Bosscielnyho“, na jaký jsme zvyklí. Není tomu tak poprvé a obávám se, že ani naposled, kdy v takových zápasech je jaksi mimo. Už ve 3. minutě se mu vytratil z dohledu Eto’o, z čehož ještě gól nepadl. U gólu Schurrleho na můj vkus až moc dlouho ustupoval před německým záložníkem a všichni víme, jak to dopadlo. U čtvrté branky byl pozičně absolutně mimo. V poločase střídán Jenkinsonem.

Kieran Gibbs (N) – Poněkud bizarní zápas pro našeho levého beka. Pokud bych měl hodnotit jeho patnáct minut hry, moc toho nepovím. V 15. minutě poslán do sprch za červenou kartu, kterou měl ovšem dostat Ox.

Mikel Arteta (4) – Myslím, že se všichni shodneme na tom, že Mikel v takto náročných zápasech nemůže hrát základ. Dnes byl opět špatný. Pomalý, nepřesný, nejistý. Mladičký Oscar by ho mohl vyučovat v rychlosti a v nasazení. Mohli jsme se o tom přesvědčit u čtvrté inkasované branky, kdy španěl dostupoval Oscara asi jako Denilson v jeho nejlepších letech. Před druhým zásahem brazilce nedosáhl na přihrávku od Rosického, za což mu taky dávám částečnou vinu. Víc k němu nemám co dodat.

Tomáš Rosický (5,5) – Ani „Rosa“ se dnes nevyhnul chybám. Opět připomínám situaci z 66. minuty, kdy lehce nepřesným pasem v podstatě asistoval u gólu Oscara. Ale u něj alespoň můžu vyzdvihnout pozitiva. Jak u něj bývá zvykem, snažil se tvořit. Hned z první ofenzivní akce vybídnul kolmicí Girouda a Čech musel zasahovat. Připsal si i další povedené pasy, registroval jsem u něj i skluzy. Za jeden oceněn žlutou kartou. Celkově měl první poločas lepší, než ten druhý. Dávám mu o něco vyšší známku za tvořivost a snahu něco udělat s výsledkem.

Santi Cazorla (5) – Spoluviníkem druhé obdržené branky. Po jeho ztrátě šli domácí do brejku, který potrestali. Jinak na mě působil dojmem „hračičkáře“. Ukázal, že kličkovat umí, ale u toho také většinou zkončil. Zaznamenal jsem u něj jednu nebezpečnou střelu z kraje vápna v 60. minutě, která šla těsně vedle tyče. Ostatní jeho pokusy byly úspěšně blokovány. Podle mého mu scházela větší dravost, domácí ho rychle dostupovali a neměl tolik příležitostí prokázat svou techniku.

Alex Oxlade-Chamberlain (3) – Nepamatuji si horší zápas našeho „buldoka“.  Na to, že hrál 45 minut, toho stihl hodně. Hned z kraje zápasu po ztrátě ve středu pole sice dohnal Eto’a, řítícího se do brejku, ale ten si z něj vzápětí udělal dobrý den, zbavil se ho kličkou, a zavěsil. V 15. minutě zavinil penaltu, když rukou zasáhl do míče, který pravděpodobně nesměřoval mezi tři tyče. Byl odměněn červenou kartou, ale do sprch šel Gibbs. Tleskám sudímu J. Dravost mu jako vždy nechyběla, ale dnes zkrátka neměl den. Svou „střeleckou“ formu potvrdil v 36. minutě, kdy po dobrém naběhu ani netrefil míč při nápřahu. V poločase pro jistotu střídán Flaminim.

Lukas Podolski (N) – U Lukase není co hodnotit. Viděl jsem ho u míče snad jednou, když poslal nepřesnou přihrávku. V rámci změny taktiky střídán ve 24. minutě Verminátorem.

Olivier Giroud (5,5) – Možná Vás překvapím mým osobním ohodnocením Olího, ale oproti zápasu na WHL na mě dnes působil mnohem lepším dojmem. Jako vždy, to měl dnes velmi složité. Záloha nepracovala tak jak měla a on z toho neměl jak těžit. Při vzdušných soubojích to bylo většinou na hranici faulu, no většinou se na něj nepískalo. V mezihře se mi velmi líbil. Jako útočník zklamal, jelikož nevstřelil gól, ale kolik na to měl šancí? V 5. minutě ho po úniku vychytal Čech, další střelu ve 45. minutě namířil z úhlu do boční sítě. Jsem toho názoru, že Giroud má kvalitu na to, hrát za Arsenal. Ale potřebuje k sobě někoho, kdo by ho značněji podporoval, pro koho by měl zklepávat balony atd. Hraje v útoku věčně sám a na jeho formě a výsledcích týmu se to pak odráží.

Střídající hráči

Thomas Vermaelen (5) – Přišel v průběhu první půle jako náhrada za Lukase. Zařadil se na levý kraj obrany. V druhé půli tvořil stoperskou dvojici s Mertesackerem. Spolu se mi zamlouvali více než LK & PM, ale je třeba jim vytknout šestý gól domácích, když jim unikl Sallah.

Mathieu Flamini (5) – Naskočil do druhé půle za Oxe, aby vystužil záložní linii a pokusil se zabránit další pohromě. Nijak výrazný nebyl, svoje si odehrál.

Carl Jenkinson (5) – Nahradil Koscielnyho a přesunul se na kraj obrany. Nic podstatného k němu nemám, snažil se uhrát si svůj standard.

Suma sumárum, dnes jsme opravdu narazili. Je k zamyšlení, že se jedná o třetí výprask na půdě největších rivalů v této sezoně. Chelsea nás jasně přehrála v záloze a z našich chyb vytěžila 3 body během 15. minut zápasu. Pokud by se dnes dokázal prosadit Olivier Giroud, MOTM by patřilo jemu. Těžko říci, jak by se hra vyvíjela, kdybychom měli k dispozici Walcotta, Ramseyho, Özila, Diabyho nebo třeba Lorda Bendtnera J.  Ze hry o titul jsme na 99 % venku, tudíž jak s oblibou praví Arsene Wenger, pojďme se soustředit na další zápas. J

Komentáře

 1. kudla (karma: 0) #1

  Udělat hodnocení je velice složité a to ani nemluvím o hodnocení po takovémto výsledku. Nicméně v zápase se spurs (0:1) dostal Wojciech známku zde na webu 5 bodů. Za včerejšek si vysloužil bodů 4.5 a stopeři po 5 (4). Když si u každého odečteme 2-3 body, známky budou vcelku fajn. 🙂 A doufám, že po úterku budou v hodnocení zase osmičky apod.

 2. kozel (karma: 0) #1

  Nezlob se, sám vím, jak je těžké hodnocení napsat, nikdo se netrefí do úplně správného hodnocení, ale jestliže standardně používáme 10-ti bodovou stupnici, na které tedy známka 5 znamená průměr, tak aby za tento zápas mělo 8 hráčů průměrnou a lehce nadprůměrnou známku, tak to je obrovský ústřel. Za včerejší výkon by měly být známky kolem 2 bez vyjímky u všech krom Rosy. Ale je to jen můj názor, tak si to neber osobně.

 3. Fabregas03 (karma: 0) #1

  [quote name=“kozel“]Nezlob se, sám vím, jak je těžké hodnocení napsat, nikdo se netrefí do úplně správného hodnocení, ale jestliže standardně používáme 10-ti bodovou stupnici, na které tedy známka 5 znamená průměr, tak aby za tento zápas mělo 8 hráčů průměrnou a lehce nadprůměrnou známku, tak to je obrovský ústřel. Za včerejší výkon by měly být známky kolem 2 bez vyjímky u všech krom Rosy. Ale je to jen můj názor, tak si to neber osobně.[/quote]

  Jasně, já to hodnocení bral po svém 🙂

 4. spirki (karma: 0) #1

  Je to věc názoru ale Oliver Giroud na mě dojedm už dlouho neudělal a pro mě to bylo velmi podobné jak na WHL, vyhrané míče nic, pozičně opět špatně. Nechci aby to vypadalo že se snažím kritizovat jen jej ale ta známka mě překvapila. Včera nebyl nikfdo kdo by se činil, byla to katastrofa! Známky jsoum celkem vysoké. přesto ocenuji napsat hodnocení zvláště po takovém zápase 🙂

 5. stiba (karma: 0) #1

  1. gol
  Když pominu vznik situace, tak to je klasická situace 2 na 2. Mertesacker místo toho, aby vyjel proti Shurrlemu, tak ustupuje nevím kam a hlídá si pravou stranu, kde není ani jeden hráč. Koscielnymu už nezbývá nic jiného než atakovat Shurrleho sám (jinak by došel až do brány) a tím musí nechat prostor Etoovi, který to provedl výborně.
  Největší část viny za gól je rozhodně na straně Mertesackera.

  2. gol
  Koscielny ustupuje zbytečně dlouho, i přesto že byl slušně zajištěn Mertesackerem. Plus Szczesny by se měl alespoň pokusit o zákrok při střele z hranice vápna.

  3. gol
  Szczesny si vybral stranu, nevyšlo to. Známku bych mu za to nesnižoval.

 6. stiba (karma: 0) #1

  4. gol
  Prvně se Koscielny nemůže nechat takto vyřadit ze hry, aby za ním najednou byli tři hráči soupeře a čtvrtý hráč ho ještě přesprintuje. Arteta rychlostně Oscara nedá. Szczesny možná také mohl vystartovat trochu rychleji, ale musel si hlídat i přední tyč, takže tam by to musel být super zákrok. Kde byl během celé akce náš levý obránce opravdu netuším.

  5. gol
  Rosický naprosto zbytečná ztráta. Nicméně střela za vápnem a docela šmudla, tohle musí mít brankář i na nižší úrovni než je top4 v PL. Jednoznačně gól Szczesnyho.

  6. gol
  Špatně zahraná offside past. Sagna nejprve zachytí pohyb Salaha, ale po 2 metrech se zastaví a spoléhá na offside, což bylo v tom okamžiku při nejmenším velké riziko.

 7. stiba (karma: 0) #1

  Celkově obrana extrémně hořela a nepřesnosti vytvářené záložní řadou ji to rozhodně neulehčovaly.

  Argument, že Giroud nemá podporu už je spíše pro usmání. Opravdu top útočník (kterým bohužel Giroud není) dokáže sem tam dát gól nebo alespoň něco vytvořit i bez podpory. Ale jako náhradník by to byl slušný hráč.

  U známek bych každému hráči snížil o dva až tři body a pak je to ok, ale to už je jen detail.

 8. numero10 (karma: 0) #1

  [quote name=“kozel“]Nezlob se, sám vím, jak je těžké hodnocení napsat, nikdo se netrefí do úplně správného hodnocení, ale jestliže standardně používáme 10-ti bodovou stupnici, na které tedy známka 5 znamená průměr, tak aby za tento zápas mělo 8 hráčů průměrnou a lehce nadprůměrnou známku, tak to je obrovský ústřel. Za včerejší výkon by měly být známky kolem 2 bez vyjímky u všech krom Rosy. Ale je to jen můj názor, tak si to neber osobně.[/quote]
  suhlas..rosa mal mat minimalne 20 😆

 9. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“numero10″][quote name=“kozel“]Nezlob se, sám vím, jak je těžké hodnocení napsat, nikdo se netrefí do úplně správného hodnocení, ale jestliže standardně používáme 10-ti bodovou stupnici, na které tedy známka 5 znamená průměr, tak aby za tento zápas mělo 8 hráčů průměrnou a lehce nadprůměrnou známku, tak to je obrovský ústřel. Za včerejší výkon by měly být známky kolem 2 bez vyjímky u všech krom Rosy. Ale je to jen můj názor, tak si to neber osobně.[/quote]
  suhlas..rosa mal mat minimalne 20 :lol:[/quote]
  Tak zasa budme objektivni – 9 je tak OK za vcerajsi vykon, predsa len tesne sme prehrali a bol pri tom 90 minut, nemoze mat 10 😆

 10. zajo69 (karma: 0) #1

  Gibssa si mohol kludne hodnotiť obrovskou 0,lebo prve dva goly padli po jeho strane a doteraz mi je záhadou kde bol.Ten mal ísť v 6min.dole!Ale aspom verím že sa vedenie spametá a konečne kúpia kvalitných útočníkov.Naša lavička pred zápasom ak som dobre počítal tak tých šesť hračov malo spoločnú bilanciu 2goly.Takže už pred zápasom bolo jasné že z lavičky posila nepríde.

 11. Mary (karma: 0) #1

  [quote name=“numero10″]
  suhlas..rosa mal mat minimalne 20 :lol:[/quote]

  A Škrtel v zápase s náma 150 vid, troubo. Měli jsme 3 akce dopředu, u všech byl on. Kolmice na Girouda, příhrávka Santimu, střela ke konci. U inkasovaných golů byl u jednoho, což je oproti ostatním záložníkům mega výkon. Asi měl mít taky dvojku jako Arteta, Santi nebo Ox, kteří byli u většiny inkasovaných golů ? Ty si dobře nevidíš do huby.

 12. Áda (karma: 0) #1

  Dobře a trefně napsané hodnocení, ale hrozně mile obodovaný. Dle známek to vypadá, že prakticky celý tým odehrál tak nějak průměrný zápas, ale bohužel to byla opravdu tragédie. Arteta nemůže dostat 4,5 bodu za to, že neplnil ani jednu věc, kterou by DM plnit mělo a takových příkladů by se tam našlo víc. Nicméně všechno zlé je na něco dobré. Snad to Arsénovi otevře oči a tyhle výsledky z velkých zápasů mu ukáží, že na top level někteří hráči prostě nemají, což je otázka na letní přestupový trh.

 13. numero10 (karma: 0) #1

  [quote name=“Mary“][quote name=“numero10″]
  suhlas..rosa mal mat minimalne 20 :lol:[/quote]

  A Škrtel v zápase s náma 150 vid, troubo. Měli jsme 3 akce dopředu, u všech byl on. Kolmice na Girouda, příhrávka Santimu, střela ke konci. U inkasovaných golů byl u jednoho, což je oproti ostatním záložníkům mega výkon. Asi měl mít taky dvojku jako Arteta, Santi nebo Ox, kteří byli u většiny inkasovaných golů ? Ty si dobře nevidíš do huby.[/quote]
  tebe ten Skrtel neda spat „troubo“ 😆 co ho tu pleties? nadavat mozes doma ked ti to toleruju 😉

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.