Hodnocení hráčů: Manchester United 1:0 Arsenal

Nejočekávanější fotbalový zápas víkendu, na který se těšili příznivci kulatého nesmyslu od Kamčatky až po Hornův mys je za námi. Co nám přinesl ? Zjištění, že :

1. Když potřebujeme před důležitým utkáním plnou sestavu, tak nás kromě zranění skolí i nemoci
  2. Prokletí jménem Old Trafford pokračuje
  3. Ať trénuje MUtd. kdokoliv, Arsenal prostě doma porazí
  4. Rooney proti Arsenalu nezahraje byť jen průměrný zápas
  5. Nenávist proti RvP se zvyšuje úměrně s jeho vstřelenými a oslavovanými góly (zvlášť do sítě AFC)
  6. Bez rotace mistrem nebudeme
  7. La liga není Premier league

Protrápili jsme se zápasem až do 93.minuty, bez jediné vypracované gólové šance (na obou stranách), bez ničeho, co bychom na našem výkonu měli chválit. Prohráli jsme jasný remízový zápas. Jediné, co je potřeba udělat, je v repre přestávce na všechno zapomenout, nabrat síly a uvědomit si, že bez obrovské dřiny se na vrchol nedostaneme. Nikdo nám v tom nepomůže, každý nám bude chtít znepříjemnit život a o to víc bude potřeba kromě fotbalového umu  v každém zápase bojovat, bojovat a znovu bojovat. Spousta zápasů se nevyhrává fotbalovým uměním, ale silou vůle a dnes nám to United ukázali v celé své kráse. Rozhodující první poločas byli lepší, důraznější, rychlejší, odolnější. Naši hvězdnou zálohu přehrála parta bojovníků, kteří do každého souboje jdou na doraz a vědí, že bez bolesti to nepůjde. Bohužel máme spoustu kreativních hráčů, ale málo bojovníků, kteří jsou ochotni se na hřišti i porvat.

Nicméně stále vedeme tabulku Premier league a může nás těšit, že takovýchto specifických zápasů moc nebude. Takže hlavu vzhůru, věřím, že nás tato prohra nepoloží, anýbrž nakopne k dalším skvělým výkonům a sladkým odměnám na konci cesty.

1 – Wojciech Szczecny  (5) – co mám jako hodnotit? Při centrech jistý, rozehrávka průměrná, za gól nemohl, žádná chyba, žádný skvělý zákrok. Ale bohužel jsme prohráli.

3 – Bacary Sagna (6) – pravda je, že si své obranné povinnosti plní celkem zodpovědně, ale … občas propadá (a to je vždycky slušný ofuk), a naprosto mu chybí důraz, většinu tvrdých osobních soubojů prohrává a to je u krajního beka celkem problém. Zlepšil centry, dnes ze dvou centrů při větším důrazu ve vápně mohl být klidně gól, nicméně pokud na něj hrají důraznější a rychlejší hráči, má problém.

6 – Laurent Koscielny – (8) MOTM – nebýt dvou menších chybiček v posledních pěti minutách zápasu, tak se dá říct naprosto bezchybný výkon. V soubojích jistý, se skvělou předvídavostí, rychlý, tvrdý, obratný. Skála naší obrany, momentálně si bez něj Arsenal nedovedu přestavit.

5 – Thomas Vermaelen (7,5) – návrat kapitána ve velkém stylu, nebýt i jeho zaváhání při inkasovaném gólu, dostal o půl bodu vyšší známku, kromě menší chybičky při zásahu míče v 60. minutě bezchybný, slušná rozehrávka, jistý dozadu. Nechť mu to vydrží a bude bojovat o základ. Navíc velmi univerzální, měl by dostávat více šancí, věřím, že bude pro mužstvo ještě velmi platný, a to nejen proto, že je kapitán.

28 – Kieran Gibbs (5,5) – jako den a noc. V první půli prohrál snad všechny souboje, špatné přihrávky, odvracení míčů k soupeři. Nic nevytvořil. Ve druhé půli zlepšení, ale podle mého názoru to bylo pouze proto, že soupeř přestal presovat jako v první půli. Velmi mi na něm vadí jeho nedůraz při blokování centrů soupeře, a občasné vyklusání místo sprintu.

8 – Mikel Arteta (6) – do 60. minuty neviditelný, spolu s kolegy prohrál zcela jasně souboj o střed hřiště, v soubojích pozdě, žádná myšlenka. Ovšem jako mávnutím kouzelného proutku najednou začal řídit náš tlak, dal naší hře řád a myšlenku a byl to starý dobrý Mikel. Bohužel jeho kolegové nedokázali na jeho zlepšení navázat. Nepochopil jsem jeho střídání, dolů měl jít Aaron.

20 – Mathieu Flamini (5) – opět organizoval obranu, odehrál si svoje, v podstatě nepustil soupeře do vážnější akce, nicméně ani nic nevytvořil, průměr.

16 – Aaron Ramsey (3) – možná budu sepsut za tak nízkou známku, ale dnes to byl od Aarona jednoznačně nejstrašnější zápas této sezony. Bojovnost mu jako vždy nelze upřít, ale to se přeci bere už jako samozřejmost, jinak katastrofální přihrávky, katastrofální řešení jak útočných, tak obranných situací, jasná vina na jediném gólu zápasu, ocitl se v jedné pološanci, kdy ve 47. minutě místo střely z jedné míč zpracovával a byl zblokován. Pevně věřím, že si svou slabou chvíli už odbyl.

11 – Mesut Özil (3) – katastrofa. V Premier league musí 10 hráčů útočit i bránit. Mesut ještě žije ve světě La ligy, kde se bránění nikdo moc nevěnuje. Jenže tady je to problém. Suverénně nejlaxnější hráč zápasu, nezabojuje, nepopoběhne, bohužel ani nezastínuje. V Anglii se zápasy vyhrávají nasazením, morálkou. V Realu věděl, že když nebude bránit, tak možná dostanou 3 góly, ale 6 jich dají. Tady to bohužel nefunguje. Arséne by mu měl promluvit do duše. Možná je na vině i únava, přeci jen odehrál skoro vše a tempo v Anglii je smrtící. Ale já chci jiného Mesuta. Bojovníka, který dokáže svou genialitu prodat na hřišti. Úžasný záblesk té geniality ukázal v 51. minutě, kdy Olimu narazil fantasticky balon, ovšem bohužel Oli ten záchvěv nepochopil a tak z toho nic nebylo. Potřebuje odpočinek.

19 – Santi Cazorla (4) – snažil se, ovšem moc se mu nedařilo. Ve druhé půli zlepšení, ale nic nevytvořil. Prohrál spoustu soubojů, zápas se mu stejně jako ostatním moc nepovedl.

12 – Olivier Giroud (3,5) – nedařilo se mu. Prohrál snad všechny hlavičkové souboje, bojoval jako vždy, ale byl dobře střežen. Až příliš často ztrácel míče, které měl pod kontrolou, dnes ani příliš nedokázal držet na zádech obránce a rozdávat míče. Bohužel i jemu dnes zápas vůbec nevyšel. Navíc i on se spolupodílel na inkasovaném gólu.

Střídající:

Jack Wilshere – (5,5) – zapadl do zálohy, oživil hru, bohužel ani on nedokázal prorazit dobrou obranu United.

Nicklad Bendtner – nehodnocen – nikdo nevíme, s jakými pokyny šel na plac, ale pokud mu Arséne řekl, že má hrát 25 metrů od branky, tak je diletant trenér. Pokud mu to neřekl (což je pravděpodobnější), tak je diletant Nick. Bohužel to už nikdo nerozluštíme, jenom nechápu, proč se koncový útočník při snaze o vyrovnání pohybuje tam, kde se pohyboval Nick. Nakonec mohl být spasitelem, ale to by musel být Nickem z let minulých a ne Nickem z doby současné.

Serge Gnabry – (8) – ačkoliv bych ho vzhledem k času strávenému na hřišti bodovat neměl, tak si myslím, že si to zaslouží. Jednoznačné oživení naší útočné fáze, průbojný, rychlý. Velký příslib do budoucna. Doufejme, že dnes ukázal AW, že si své šance zaslouží, a že je také dostane.

Prohráli jsme zápas, který jsme jednoznačně prohrát neměli. Mělo to skončit 0-0, byli bychom spokojeni. Bohužel jedna chybička takovýto zápas rozhoduje. Máme spoustu času vyléčit si bolístky, potrénovat a s novou vervou se pustit do dalších zápasů. Modleme se jenom, aby se nám zase někdo v reprezentaci nezranil. Tato prohra nás naštěstí nemusí vzhledem ke ztrátám soupeřů až tak bolet, ale naznačila, že velké zápasy na hřištích našich rivalů v PL se ještě musíme učit vyhrávat. Bude to dlouhá cesta, ale věřím v její úspěšný konec. A teď se můžete pustit do kritiky mého hodnocení J.