Hodnocení hráčů: Norwich 0:2 Arsenal

Hodnocení zápasu Norwich City FC – Arsenal FC

Zdravím všechny fanoušky a příznivce Gunners. Následující hodnocení zápasu je moje první a přišlo paradoxně s posledním zápasem v EPL 2013/14, ve kterém jsme se střetli s již jasně sestupujícím Norwichem. Sestava dozněla několika změn především s ohledem na finále FA Cupu, které sehrajeme ve Wembley příští sobotu. Teď už se pojďme podívat na to, jak si jednotliví hráči v dnešním zápase vedli.

Lukasz Fabianski – 8

Dnes překvapivě dostal příležitost Lukasz, což nečekal asi nikdo vzhledem k tomu, že Wojta mířil za Golden Gloves. Co za tím vším je a kam tím Arsene Wenger míří těžko říct. Můj názor je, že Arsene chtěl dát Lukaszovi možnost rozehrát se a chytit zápasové tempo před již zmiňovaným finále. Lukasz v zápase předvedl několik dobrých zákroků. Zmínil bych především v 18. minutě střelu Redmonda, kterou Lukasz vytěsnil mimo tyče a pak vyběhnutí proti Snodgrassovi. I díky němu tak na konci zápasu svítila na tabuli v kolonce vstřelených gólů Norwiche nula.

Carl Jenkinson – 6,5

Carlovo nasazení se očekávalo už v minulém zápase, ovšem dočkal se až dnes. Bylo znát, že by Carl potřeboval odehrát více zápasů, aby chytil tempo. Přešlo přes něj několik nepříjemných centrů, které pak musela likvidovat naše stoperská dvojice. Chyběl mi u Carla také trošku větší důraz v osobních soubojích. V 62. minutě byl však Carl dostatečně důrazný a zablokovanou střelu Lukase Podolského dorazil přesně k tyči (viz odkaz). Byl to je první gól za A-tým Arsenalu a bylo vidět, že z něj má obrovskou radost (viz odkaz) a moc mu to přeji. Doufám, že zřejmě jistý odchod Bacaryho Sagni bude pro Carla šancí porvat se o základ, na který, pokud zapracuje na slabinách, podle mě má.

Laurent Koscielny – 7

Stejně jako celou sezonu i dnes Laurent dokazoval, že patří mezi nejlepší stopery v EPL. Na začátku zápasu perfektně skluzem zablokoval centr z pravé strany. V průběhu zápasu si pak dobře poradil s několika náběhy útočníků soupeře. Vytkl bych snad jen, že v závěru zápasu dopřál trošku více prostoru Lozovi, který nebezpečně pálil na naší branku.

Bacary Sagna – 7

Podle všeho dnes Bacary odehrál za Arsenal svůj poslední zápas v EPL a to na pozici stopera. Zápas však zvládl velice dobře a popravdě se mi na stoperu líbil dnes více než v některých zápasech na kraji obrany. Především proto, že v osobních soubojích je velice silný a na stoperu není nucen útočit a vysílat přesné centry, což je při hře na kraji jeho velká slabina. S Laurentem vytvořil dnes stabilní dvojici, odvrátil několik centrů a skluzem dobře odvracel v první polovině přihrávku za obranu.

Kieran Gibbs – 7

Kieran se vrátil do základní sestavy po zdravotních problémech, které v poslední době měl. Herní výpadek na něm však příliš znát nebyl. Především v první polovině zápasu se hodně tlačil dopředu a společně s Lukasem představovali pro obranu Norwiche značné nebezpečí. Vzadu si odehrál své a žádný výrazný atak soupeře přes něj neprošel. Ke konci zápasu pak několikrát drobně zaváhal, ale nic vážného z toho nebylo.  

Mikel Arteta – 7

Jeho výkon se mi dnes líbil, balony dobře rozdával, několikrát vypomohl obraně a opět ukázal, že proti slabším týmům nemá problém. Škoda, že v závěru zápasu nezakončil zajímavou standartní situaci trochu lépe.

Tomáš Rosický – 8,5 – MOTM

Výkon Tomáše se mi dnes líbil z celého týmu nejvíce. Především v úvodu utkání, kdy v naší záloze bylo celkem dost nepřesností, se Tomáš vyvaroval ztrátám a většinou byl u zrodu našich útočných výpadů. Dobře zrychloval hru, zkoušel kolmé nahrávky, nabízel se, chodil si pro balóny. Navíc založil akci, po které padl vítězný gól. V 74. minutě přenechal své místo Abou Diabymu!

Aaron Ramsey – 6,5

Dnes to nebyl Aaronův úplně povedený zápas. V první polovině zápasu byla v jeho hře řada nepřesností. Několikrát ztratil balón v dobré pozici a chybně nahrával (dnes převážně patičkou). Ke konci prvního poločasu měl pěknou příležitost, když si navedl balón na střed hřiště. Jeho střela však byla zblokována. V druhé polovině se jeho hra zlepšila a po přesném centru od Oliviera krásně z voleje zakončil do protilehlého rohu Ruddyho brány (viz odkaz). V 63. minutě byl vystřídán Jackem Wilsherem.  

Mesut Özil – 7,5

V první polovině jsem ho neviděl u balónu tak často jak bych si alespoň já představoval. Do zápasu se ale dostal a především v druhé půlce zápasu už byl vidět. Dobře rozdával míče a zrychloval hru. Škoda že několik finálních nahrávek mu nevyšlo lépe. Na co bych ale chtěl upozornit je, že v dnešním zápase jsem si několikrát všiml Mesutovi dobré obranné práce, kdy se vrátil a byl dostatečně důrazný. Často hráče pouze „stínuje“, ale dnes se mi jeho defenzivní činnost líbila. Není to dokonalé, ale za zlepšení bych ho chtěl pochválit.

Lukas Podolski – 7  

Lukas odehrál celkem povedený zápas, kterému chyběla jen gólová tečka, ke které měl v průběhu zápasu několikrát hodně blízko. V úvodu zápasu se hodně tlačil do koncovky, přičemž jeho třetí akce v prvním poločase, kdy mu Olivier patičkou hezky narazil, byla už gólová (viz odkaz). Po chvíli si pak role prohodili a Lukas narazil Olivierovi do jasné gólové šance, ten ji však nevyužil. V druhé části hry už Lukas tolik vidět nebyl.

Olivier Giroud – 6,5  

Na pozici hrotového útočníka jsem dnes očekával mladého Yayu Sanoga, Arsene Wenger měl však jiný názor a od začátku nasadil Oliviera, kterého jsem až do situace, kdy narážel Lukasovi, hledal na hřišti jen s obtížemi. Nutno podotknout, že těch balónů, které Olivier hraje, příliš nedostal. Poté se jeho hra zlepšila a to vedlo až ke gólové šanci, kdy mu Lukas krásně narazil balón a Olivier byl sám před Ruddym. Podle mě bylo ideální řešit situaci po zemi k tyči, Olivier místo toho svou střelu směroval nepřesně do horní části branky (viz odkaz). Celá situace tak dokumentovala to, jak nutné bude v létě poohlédnout se po posile do útočných řad našeho celku. V 74. minutě byl střídán Yayem Sanogem.

Jack Wilshere – nehodnocen

Abou Diaby – nehodnocen

Yaya Sanogo – nehodnocen

Celkově zápas hodnotím pozitivně a jsem rád, že do finále jdeme s vítěznou sérií (na rozdíl od Hullu, který má z posledních 5 zápasů bilanci 4 proher a 1 remízy). Jsem také rád, že naše marodka je opět o něco menší. Obrovskou radost mi dnes udělal gól Carla, návrat Jacka a především Aboua. Tým je v dobré formě a pevně věřím, že příští týden zlomíme to neskutečně dlouhé čekání na trofej. Na závěr tak snad jen „She Wore a Yellow Ribbon …“

Doufám, že se vám hodnocení líbilo (konstruktivní kritiku a názory v komentářích přijímám) a není to moje první a zároveň poslední hodnocení zápasu J.

 PaJa 111