Hodnocení hráčů Reading : Arsenal 1:2 po prodl.

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

dnes nás čekal další z pořadí veledůležitých zápasů této sezóny. Zápas jsme s velkými nervy nakonec dotáhli do vítězného konce a můžeme se těšit na finále, kde se střetneme s Liverpoolem nebo Aston Villou. Pojďme se podívat na výkony našich hráčů.

Wojciech Szczesny (6,5)

V prvním poločase byl Wojta prakticky bez práce, v deváté minutě byl prověřen slušnou skákavou střelou, kterou s přehledem pokryl. Ve druhém poločase se zapotil o něco více. Několikrát se musel vrhnout do shluku hráčů a boxovat míč z nebezpečných situacích. Jednou dobře zakřižoval rodící se šanci. Vytáhl jednu nebezpečnou střelu. Gól nebyl jeho chybou, i když chytit se to rozhodně dalo. Celkově si myslím, že to byl slušný Wojtův výkon, ale o jedničce mám stále jasno.

Kieran Gibbs (5,5)

Po dlouhé době se Kieran objevil v základní sestavě Arsenalu. V úvodu předvedl povedený pas na Dannyho Welbecka, což bylo ale na šíleně dlouhou dobu vše z jeho ofenzivních akcí. V prvním poločase stihl dvakrát hloupě ztratit míč a zavařit tak svým spoluhráčům. První poločas zakončil hezkým vyvezením a vybojovaným faulem. Ve druhém poločase působil až do cca. 70. minuty stejně pasivním a ne příliš působivým dojmem. Až do zmiňované 70. minuty působil velmi nejistě a několikrát chyboval. Ke konci zápasu to byl ale právě on, kdo velice aktivně podporoval své spoluhráče a jeho pár centrů bylo skutečnou hrozbou. Závěr zápasu si pohlídal a již nepředvedl žádnou chybu.

Laurent Koscielny (5,5)

Dnes opět působil trošku nejistým dojmem. V úvodu si nepohlídal offsidovou linii a jen díky upísknutí rozhodčího nepokračoval Pogrebnyak sám na Wojtu. Poté se do hry moc nedostával a nemusel řešit žádné složitější situace. Ve druhém poločase velmi nepěkně zpracoval míč pro hráče Readingu. Celkově po odchodu Mertesackera působili místy s Gabrielem hodně neohrabaně a několikrát chybovali. V rozehrávce si počínal jako tradičně spíše na jistotu.

Per Mertesacker (6,5)

Per byl dnes opět lepším ze dvojice stoperů. Stejně jako Laurent toho moc na bránění neměl, ale i to málo zvládal s naprostým přehledem. V úvodu zápasu zahrozil svou hlavičkou z rohu, o několik minut později se mu podařilo zblokovat nepříjemnou dorážku. Ve druhém poločase se opět dostal do zakončení po standartní situaci, ovšem míč trefil zády, a tak jeho zakončení nemělo přesnost ani razanci. Později se bohužel zranil a musel střídat.

Mathieu Debuchy (6,5)

Návrat našeho smolaře sezóny byl v celku povedený. Hlavně v prvním poločase na mě působil, jako by ani žádné zranění neměl. Vzadu byl jistý, nepouštěl přes sebe téměř nic. Přidal k tomu velmi dobrou aktivitu směrem vpřed. Několikrát hezky zakombinoval s Aaronem a párkrát se mu podařilo odcentrovat. Ve druhém poločase se vytratil ze hry a několikrát propadl i vzadu. Myslím, že má i svůj podíl na vyrovnávacím gólu Readingu, bohužel při kvalitě záznamu se mi nepodařilo zjistit, kterého hráče byl Pogrebnyak. V prvním poločase zanechal velmi dobrý dojem, ve druhém už to bylo horší. Doufám, že nedostane automaticky přednost před Héctorem, i když na zápas s Chelski bych uvítal zkušenějšího beka z této dvojice.

Francis Coquelin (6)

V prvním poločase opět standart v podobě množství odebrání míčů a jiných kvalitních obranných zákroků. Podílel se na rozehrávce a pěkně rozdával míče do stran, popř. se pokusil o dlouhý nákop. Ke konci poločasu se zapojil i do útočné fáze, kdy na pravé straně kombinoval s Ramseyem a Debuchym. Ve druhém poločase si vybral pár slabších chvilek, ovšem vždycky jeho drobné zaváhání byli spoluhráči schopni napravit. V prodloužení opět skvěle sbíral míče a tím pomáhal stupňovat tlak našich hráčů. Poté byl vystřídán Theem, abych pravdu řekl, trošku mě tato volba zaskočila.

Aaron Ramsey (6)

Je to skvělý fotbalista opravdu ano, ale co dělá na tom křídle, to snad neví ani on sám. Jde krásně vidět, jak mu tato pozice nesedí. Jeho křídelní hra je postavená na potažení míče, zaseknutí a zpětné přihrávce. Není to žádný oslnivý technik, ani rychlík, takže si logicky netroufne 1 na 1. Bylo viditelné, že když se ocitl ve středu hřiště, byl rázem nebezpečný, vymýšlel a byl pro tým platný. Proto se po většinu zápasu pohyboval spíše ve středu hřiště a pravá strana zůstával nevyužitá. To je možná i důvod, proč se Mathieu tak vytratil ze hry. Nicméně Aaron předváděl svou typickou bojovnost, několikrát hezky zakombinoval. Pár minut před koncem se prodral do zakončení a z následné dorážky trefil velmi nešťastně tyčku. Prostě to chtěl propálit a fotbalový pán Bůh nestál zrovna v tuto minutu při nás. V prodloužení si připsal jednu nebezpečnou střelu. Zvládl po vystřídání Coquelina obstojně jeho roli.

Santi Cazorla (6,5)

Opět jeden z hlavních stavebních kamenů naší rozehrávky z hloubky pole. V prvním poločase nápaditě kombinovali s Mesutem i Alexisem. Připsal si několik hezkých průnikových přihrávek, zaregistroval jsem povedený centr a dvě nepřesné střely. Několikrát velmi pěkně přenesl hru a celkově podal povedený výkon a ukázal, že je pro naši hru velmi platný.

Mesut Özil (7)

Hlavně v úvodu ho bylo plné hřiště, drtivá většina našich nebezpečných situací začínala na kopačkách právě Mesuta. Skvěle kombinoval se Santim, Alexisem a dalšími spoluhráči. V první desetiminutovce si připsal dva hezké centry od rohového praporku, které zaváněli gólem. Poté předvedl hezkou otočku a přihrávku na Dannyho. O minutu později zajímavě kroutil míč na bránu ze standartní situace. Chvíli před poločasem si pro nás připravil dnešní lahůdku, kdy krásným milimetrovým pasem vyzval Alexise, který se štěstím otevřel skóre. Ve druhém poločase nepředvedl tolik parádních kousků, ale poctivě se vracel, několikrát vypomohl v obraně a vedl pár nadějných útoků. V prodloužení opět zvýšil obrátky a bylo ho plné hřiště, řídil naši útočnou fázi, připsal si nepřesnou střelu. Připsal si i druhou asistenci, při posunutí na Alexise. Předvedl nám nádhernou patičku na Aarona, následně vyslal Girouda, který orazítkoval tyč. Celkově si myslím, že se mu zápas náramně povedl, dvěma asistencemi má lví podíl na našem vítězství. Podle mého názoru byl na hřišti víc vidět než Alexis, a proto upřednostňuji právě Mesuta před Alexisem ve volbě o hráče utkání.

Alexis Sanchéz (7)

V úvodu působil poměrně živě, poslal hezký pas na Aarona, o pár minut později se pokusil o střelu. Poté se ale ze hry vytratil a připomněl se nám až v půlce prvního poločasu svou slabou hlavičkou, o minutu později se ocitl v zajímavé situaci, ale v tísni nenasměroval míč do brány. Ke konci poločasu využil skvělého pasu Mesuta a se štěstím poslal míč za záda Federiciho. Ve druhém poločase se mu příliš nedařilo, často od hráčů Readingu odpadával jako hruška a nedařilo se mu kombinačně ani při hře 1 na 1. V 80. minutě hezky sklepl na Mesuta. V prodloužení svou chytrou zasekávačkou a střelou s velkým štěstím překonal Federiciho a poslal tak Arsenal do finále. Ke konci zápasu skvěle vypomohl vzadu a minutu před koncem neunavitelně napadal rozehrávku Readingu. Alexis si vybíral slabší a lepší okamžiky v zápase, přesto podal velmi dobrý výkon.

Danny Welbeck (4,5)

V páté minutě se dostával do zajímavé situace po pasu Gibbse, poté v 17. minutě vybojoval faul a standartní situaci. To byl jeho výčet, opravdu jak mu, tak ani Arsenalu nesedí jeho hra na hrotu. Nedokáže sklepnout míče, není tak kombinačně vyspělý jako Olivier. Celkově se dost trápil na pozici hrotového útočníka a nedostával se do hry. Jeho síla je především v rychlosti, proto bych ho ocenil spíše na stranách. Navíc nemá ani typický gólový instinkt. Celkově nepovedený výkon od Dannyho zapříčiněný hlavně postavením na špatné, jeho oblíbené pozici. V současnosti náš způsob hry nemůže fungovat s jeho osobou jako hrotem. Budeme potřebovat druhého Olieho, pokud chceme vyhrát příští rok titul.

 

Střídání

Gabriel Paulista (5,5)

Přišel místo zraněného Merteho. V obranné fázi předvedl několik nejistých zákroků. Dvakrát poslal hráče Readingu do přečíslení a prohrával osobní souboje. Naopak v útočné fázi mu skvělý Federici vytáhl premiérový gól v Arsenalu. Ve druhé obrovské šanci výrazně minul. Myslím, že musí dál pracovat, rozhodně dnes nepřesvědčil, že by měl momentálně velmi kvalitně hrajícího Pera na jeho pozici vystřídat.

Olivier Giroud (7)

Přišel a okamžitě bylo vidět, jak je absolutně nepostradatelný pro naši hru. Asi po patnácti sekundách na hřišti prodloužil míč a dostal obránce Readingu pod tlak. Je velmi silný v osobních soubojích, dokáže udržet míč a rozehrát, vyhrát hlavičku apod. To je přesně to, co nám do jeho příchodu chybělo. Má obrovský podíl na zlepšené hře v závěru zápasu. V závěru základní hrací doby poslal do velké šance Aarona. V prodloužení bojoval a po přihrávce Mesuta orazítkoval tyč. V závěru příkladně podržel míč a pošetřil vteřiny. Dobrý výkon od Oliviera, v současnosti je pro Arsenal nepostradatelný.

Theo Walcott (6)

Po dlouhé době se Theo představil na hřišti. Zastihl jsem ho v občasné kombinaci. Největší stopu zanechal v poslední minutě, kdy hezkým průnikem vybojoval standartní situaci, která zaváněla penaltou. Jednou hezky vyvezl míč a pomohl vydechnout obraně. Po vstřelení gólu se držel zpátky a vypomáhal v obraně. Věřím, že dostane více příležitostí a ukáže, že je fotbalistou natolik dobrým, aby hrál za Arsenal. Současná forma Dannyho a zranění Oxe přímo vybízí k nasazování Thea. Věřím, že ho uvidíme i v následujících zápasech.

 

Zápas jsme dotlačili do vítězného konce. Opět jsme museli absolvovat pořádný nervák, ale nakonec se můžeme těšit na finále. V zápase někteří z nás museli trpět i naprosto stupidní komentáře ze strany komentátorů Nova Sport. Snad vás z toho nebolí hlava. Příští zápas nás čeká Chelsea. O titulu je nejspíš rozhodnuto, ovšem vůbec by neuškodilo opět jednou nad Mourkovou družinou vyhrát.

Komentáře

 1. #14 (karma: 0) #1

  U mna bol dnes MOTM Alexis-
  síce mal aj slabšie pasáže v zápase, ale treba sa pozriet aj nato ako bol dôkladne strážený a zdvojovaný obranou Readingu (ich taktika bola zrejme od začiatku hrat proti Alexisovi veľmi tvrdo a tým mu znechutit hru, čo sa im nakoniec nepodarilo vďaka jeho húževnatosti).
  A to nehovorím o tom, že neuhol zo žiadneho súboja, behal a napádal do konca zápasu + strelil obidva góly.

 2. Patrick (karma: 0) #1

  trochu mi vadí celkový „nepořádek“ ve známkování. Nechápu, jak COQ může mít stejně jako Theo nebo Aaron, to byl přeci diametrálně jiný výkon, navíc Theo za nesrovnatelný čas. Stejně tak mi nesedí známka Debuchymu, nechápu, jak může mít stejnou známku jako Santi. DEB spískal branku, chápu, vrátil se po zranění, ale Santimu z hlediska vlivu na zápas sahal tak maximálně po kotníky. Při porovnání známek a slovního komentáře vidím hodně nesouladu.

  Jinak s MotM souhlas se SwebI, i když hrál Mesut opravdu o fous nejlépe ze všech, střelec 2 branek, které nám přinesly finále FA Cupu, si MotM zcela určitě zaslouží.

 3. miksik.on (karma: 0) #1

  Tak trošku se potvrzuje, že síla naší základní stoperské dvojce, je to, že jsou tak jiní. A pokud celý tým brání slušně, i oni hrají výborně. Aaron sice hraje na kraji, ale často si sbíhá do středu, i když je v tom určitě rozdíl, pořád my tam chybí ten jeho motor z minulé sezóny, to byl na hřišti obrovsky dominantní maratonec, kdo ví, jestli se to ještě někdy vrátí. Mesut, hraje s lehkostí, víc si věří a dělá mnoho překvapivých rozhodnutí. Ale je potřeba si počkat na opravdu silného soupeře, kde se bude bojovat o každý metr, je tam prostě vidět, že Mesut nemá ty 3 rychlé kroky při startu, 1 na 1 a v soubojích. I tento zápas několikrát udělal kličku, která byla pomalá, a hráč se před něj už skoro dostal, mírně do Mesuta strčil a ten spadl, jiný rozhodčí by to ani nepískl, nebyl to žádný velký faul. To nás potom může velmi bolet. Jinak zaslouženě MOTM dnes, hrál výborně.

 4. Feri (karma: 0) #1

  S hodnocenim az na detaily souhlasim, akorat porovnejme si 6,5 pro Wojtu, ktery jel vse jen na jistotu a zakopaval do autu, navic dostal gol, ktery se mozna dal chytit a pak ma Alexis a Ozil 7.

  Debuchy mne taky osobne neprisel moc jisty a nebyl ani tak nebezpecny jak Hector posledni zapsy, tam bych ubral pul bodu/bod.

  Koss sice par chyb udelal, ale naopak zastavil prunik 2 na neho vklidu a dalsich spousta zakroku, tam bych pridal naopak pul bodu/bod.

  Ozil genialni prihravky a bojoval, Alexis ve 120 minute je schopny sprintovat pres cele hriste, navic oba goly strasne tezke, tam bych se nebal pridat, tito hraci udelali rozdil v tom, ze jsme vyhrali.

  Welbecka vidim proste stejne jako Thea na kraj zalohy, na hrot bohuzel ted alternativu nemame, mozna Alexise.

 5. Japanas (karma: 0) #1

  Nerad bývám u HH kritický, ale toto hodnocení je (podotýkám, že dle mě) u řady hráčů neodpovídající realitě. V podstatě souhlasím s Patrickem, včetně MOTM a doplním, že zklamání pro mě Kieran, Debuchy a hlavně Danny (ten opravdu nebyl alternativa Oliho a ve spoustě zápasů je na hřišti tak trochu do počtu…). Naopak, Oli (měl přijít dřív), Mesut a Alexis výborné výkony…

 6. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“kucka“][quote name=“mdavid“]Welbeck je jinak lepsim utocnikem a pristi sezonu to ukaze.[/quote]
  Kéž bys měl pravdu. Nyní se ale jeho příchod dá hodnotit pouze jako špatný nákup, 15m za 4(!) ligové góly je prostě provar. Jeho přínos na hrotu jsme mohli vidět včera a na křídle to není o moc lepší. :-?[/quote]
  za ten manure winner to podla mna stalo :))

 7. Peta9 (karma: 0) #1

  [quote name=“avp“]Danny je koukam stejne podcenovany jako Olie v jeho prvni sezone a volani po poradnem hrotu mi zni v usich jeste ted. Dannymu je tolik, kolik mu je a pristi sezonu teprve ukaze, co v nem je.[/quote]

  Souhlas, je na tom fyzicky hodně dobře, chtělo by to ale zlepšit ty osobní souboje, což je něco, na čem se dá zapracovat, my potřebujeme hroťáka jako je Olie, kterej ten balon vyhraje a podrží, hrozně tím usnadní hru celýho týmu…

 8. Chuckey (karma: 0) #1

  Asi jsem sledoval jiný zápas, protože nechápu, jak může být průměrné hodnocení tak vysoko. Wojta 6,5? Za co? Měl chytit jednu střelu a tu nechytil. Debuchy s Gibbsem totální tragédie. První jmenovaný založil několik šancí soupeře, druhý má velký podíl na obdržené brance. Per OK, Kos taky. Coq taky souhlas, Ramsey ani omylem. Zase se motal v prostorech, kde neměl, a Welbeck se musel pohybovat tam, kde měl být on. Santi trochu ubrat a naučit ho trefovat branku. Mesut průměr, Alexis hrozný výkon, ale 2x ukázal uplést z hovna bič 🙂 Gabriel budiž, Giroud souhlas – možná i půlbodík navíc. A Theo? To jako vážně? Nebýt jeho akce v poslední minutě nastavení, tak jsem ani nevěděl, že je na hřišti. Za tu dobu, co byl na place, toho mohl ukázat víc. Jinak k hodnocení manažera – když jsem viděl sestavu, měl jsem chu´t se vrátit zpět do práce. A taky to tak vypadalo. Otec tvrdil, že o poločase budeme určitě střídat. Vysmál jsem se mu, protože mi bylo jasné, že Wenger bude mít zase zaražené prdy. 🙂

 9. Nasir (karma: 0) #1

  [quote name=“Patrick“]trochu mi vadí celkový „nepořádek“ ve známkování. Nechápu, jak COQ může mít stejně jako Theo nebo Aaron, to byl přeci diametrálně jiný výkon, navíc Theo za nesrovnatelný čas. Stejně tak mi nesedí známka Debuchymu, nechápu, jak může mít stejnou známku jako Santi. DEB spískal branku, chápu, vrátil se po zranění
  [/quote]

  +1 Tak nějak. To hodnocení Coqa mi taky bilo do očí. Dal bych mu tedy víc než Ramseymu, Santimu i Theovi, o Deb nemluvě. Od Deb jsem po zranění nic moc nečekal, víc mě zklamal Gibbs.
  Jinak Debuchy zavinil branku? Mám dojem, že ten hráč, který pustil centr, byl Santi a Deb měl v tu chvíli jiného hráče. Ale musel bych to vidět znovu.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.