Hodnocení hráčů: Sunderland – Arsenal FC 1-3

Arsenal pokračuje v sérii pozitivních výsledků a na mě ted‘ je hodnocení jednotlivců. Moje malá premiéra. Pozdě, ale přece.

Wojciech Szczesny – 6

Moc práce v utkání neměl. V prvním poločase ho zachránilo břevno, měl pár dobrých zákroků a starosti mu mohlo nadělat pár střel z dálky, se kterýma si však poradil. Penaltu mu nelze vyčítat, Gardner zavěsil bez problémů. Výkon podle očekávání, ale čisté konto už by mohlo přijít, tak třeba ve středu.

Carl Jenkinson – 7

Carl předvádí dobré výkony a troufám si říct, že letos už nebude tolik opomenut v plánech našeho Bosse na úkor Baca. Co se týče ofenzivní práce, tak výborně podporuje útočné snažení a v obraně si vede také o poznání lépe. U druhé naší branky našel top class centrem Aarona, který dostál své přezdívce a poslal nás do vedení. Good job, Jenko.

Bacary Sagna – 5.5

Když už Bacary nastoupí na postu stopera, tak předvádí dobré výkony, to se ale včera tak úplně nepotvrdilo. Ruku na srdce, kdo z nás by zastavil postupujícího Altidora, ale nebýt sudího, který nepochopitelně neponechal domácím výhodu při obejmutí plného lásky od Baca, tak by sólová akce zmíněného utočníka skončila brankou a ještě štěstí, že Sagna „vyfásl“ za faul pouze žlutou kartu. Ve výskocích a osobních soubojích jinak solidní, ale na lepší známku to včera asi nebylo.

Laurent Koscielny – 5.5

Podobný výkon jako ten Sagni. V první půlce bez problému, ale na začátku té druhé nepochopitelný zákrok, po kterém byla odpískána penalta. Byl to sice dive, ale Laurent do souboje šel jako student pro první pusu a podle toho taky všechno dopadlo. V další pasáži však vše nebezpečné při tlaku domácích zvládl, ale ty jeho zákroky v šestnáctce, to je opravdu zarážející. Třeba mu pomůže návrat kapitána.

Kieran Gibbs – 6

Slušný výkon. V obraně spolehlivý, občas ale zmatený, ale to se věkem napraví. Někdy mi příjde, že ho je na pozici levého obránce škoda. Má dobré parametry hrát výš. Uvidíme, jak dlouho Gibbo zápasovou zátěž zvládne, zatím si Nacho musí na šanci počkat. 

Aaron Ramsey – 9 

To, co Aaron předvádí, musí těšit každého fanouška Arsenalu. Po nechtěném synkovi tu je opora týmu, která nás táhne. Jeho přesnost přihrávek je úchvatná, do kombinace se zapojuje velice rád, ale kdo by si s Mesutem rád net’ukl. Byl velmi aktivní po celém hřišti, chodí do soubojů, ze kterých v 95% výjde jako vítěz, neustále se nabízel a výsledek jsou dvě krásné branky. Pro nikoho to nebude šok, když právě Aarona označím jako muže zápasu.

Mathieu Flamini – 6.5

Mé osobní názory jsou ted‘ zakaleny výkony našeho defenzivního hráče. Zkušenosti jsou znát. Plní skvěle černou práci, neviditelný génius uprostřed hřiště. Navázal na výkon proti Tot*enhamu a opět vedl náš tým. Je to rozený vůdce. Ukázal, že umí nahrát, vyhrát osobní i vzdušené souboje a tím si u mě vysloužil pěknou známku. Podařený kauf Arséne, jen tak dál Mete. 

Jack Wilshere – 6.5

Je stále pouze zlomek toho Jacka, kterého by jsme chtěli vidět. Postupně se do toho ale dostává a je zápas od zápasu lepší. Jako vždy dobrý do kombinace, nechává tam srdíčko a byl jedním z nejvíc okopávaných, překvapivě. Několikrát se mu stalo, že svůj úmysl neprovedl nejlépe, ale i tak to bude stačit na dobrou známku.

Mesut Özil – 7

Každý kanonýr měl včera malé vánoce. Jedna z největších posil historie klubu se uvedla zejména v první půlce parádně. Herně a kombinačně zapadl. Asistoval u první branky, kdy perfektně našel Girouda. Na utkání prý nebyl stoprocentně fit, takže se společně můžeme se soupeři těšit na další utkání. V druhém poločase se účastnil t’ukesu trojlísku právě jeho maličkosti, Girouda a nakonec Ramba, který definitivně rozhodl třetí brankou utkání. Ke konci odpadl, ale není divu.

Theo Walcott – 5

Theo se hledá. S Aaronem prohrává střelecký souboj 0:5, to je co? V utkání měl tak 3-4 tutové šance, které neproměnil. Theo by potřeboval konkurenci, ale tu v současné situaci jen těžko hledat. Nebezpečný pro obranu stále je, ale to i pro naše nervstvo a srdeční funkci. Snad to brzo prolomí, raději dříve, než později. Špatný výkon, Theo. 

Olivier Giroud – 7.5

Olivier navázal na svůj střelecký účet a začíná být postrachem soupeřů. Nejen, že opět vstřelil branku, ale přispěl nádhernou nahrávkou za obranku i ke vstřelení třetí branky. Jeho typická hra zády k bráně opět vycházela, rozdal několik dobrých přihrávek. Nebýt skvělého Aarona, tak bych ho zvolil jako hráče zápasu. Po utkání kolovala zpráva, že má zdravotní problém, ale podle všeho je v pořádku a těší se na Stoku a na výlet domů.

Vermaelen, Akpom, Nacho – nehodnoceni

Tak jsme přežili další zápas na Sunderlandu, kde to pro naše miláčky nikdy nebylo snadné. Snad přežijete i mé hodnocení, které je snad podle toho, jak se zápas a výkon jednotlivců odehrával. Třeba zase někdy. COYG.