Hodnocení hráčů – Swansea City FC – Arsenal FC – 1:2

 

Wojciech Szczęsny – 7,5 – Velice dobrý výkon. Skvěle četl hru, sbíral centry, při nezbečných střelách vždy podržel. Konkrétně Dyerova z 66. minuty měla gólové parametry. Na první pohled se to tak nemuselo zdát, ale kroutila se směrem od Wojty přímo k tyči a byla v nejhorší možné výšce pro golmány. Jsem si jist, že několik keeperů v Premier League by si s ní neporadilo. Celkově až na pár momentů jsem tuhle sezonu s Wojtou velice spokojen, příjde mi, že se dostal do své top formy a je pro nás přesně tím, co potřebujeme – oporou.

Bacary Sagna – 6,5 – Nebýt obdrženého gólu, měl bych pro něj prakticky jen slova chvály. Do té doby výtečný v bránění, kvalitní kombinace. Bohužel Taylora takhle na hranici vápna pustit nemůže a taky jsme na to doplatili. Nese 50% viny.

Per Meresacker – 6,5 – Tady je to podobné jako u Baca, do obdržené branky velice dobrý výkon. Připsal si i dvě útočné hlavičky. Bohužel branková situace nám v plné nahotě ukázala Perovy slabiny, podobně jako v utkání proti Sunderlandu. Jednoduchý míž za obranu do jeho prostoru, kam se Per díky jeho akceleraci nestihne dostat a zamezit tak zakončení útočícího hráče. Uvidíme, jak Mr. Bould zvládne zapracovat na Vermaelenově poziční hře a souhře se stoperkým kolegou.

Laurent Koscielny – 7,5 – Bosscielny měl dnes znovu mnoho tzv. Interceptions nebo-li přerušení útoků soupeře. Skvěle se dostával před hráče Swans a balónu odebral opravdu hodně. Top Class výkon od Top Class stopera.

Kieran Gibbs – 7,5 – Jeden z mých adeptů na MOTM, prvotřídní ukázka jak má vypadat Full-back. Hrál na něj nebezpečný Dyer, ale v soubojích 1 na 1 si s ním dokázal velice zdatně poradit. Bezchybná kombinace, podpora útočné fáze taky na jedničku. Když v těchto výkonech bude pokračovat, věřím, že v létě na MS bude pro Hodgsona variantou č. 1 a Bainese na hřiště nepustí.

Mathieu Flamini – 7 – Neuvěřitelný Work-rate tohoto playera. Zastihnout ho v momentu, kdy by stál nebo pouze šel je prakticky nemožné. Po delší době máme v základu opravdový štít a to pevný jako kámen. I když není tak viditelný jako hráči v ofenzivě, je pro nás momentálně jedním z nejduležitějších. Geníální Arsénův tah.

Aaron Ramsey – 7,5 – He can´t stop scoring..Opravdu neuvěřitelné, kde byl Aaron výkonnostně před rokem a kde je teď. Ty góly od CM nám poměrně chyběly a je skvělé, že mu tam padne prakticky vše. Abych pouze nechválil, musím říct, že první poločas měl na jeho momentální formu slabý. Byl nevýrazný, připsal si několik ztrát. V druhém poločase už to byl jiná káva, kterou korunoval našim druhým gólem.

Mesut Özil – 6 – Tohle nebyl Mesutův zápas. Rozdal znovu několik geniálních pasů, ale zaznamenal i několik ztrát. Příjde mi, že ještě pořád není úplně ve své kůži, někdy si dokonce všímám, že má tendenci se zbavovat odpovědnosti, když může jít sám. Obrovská škoda, že neproměnil jeho 100% šanci, v tomhle ohledu by mu to velice pomohlo. Také si musí zvyknout, že už není v ubrečeným Španělsku, kde se píská každý kontakt. Hodněkrát už se mu v průběhu působení u nás stává, že po souboji zůstane na zemi, ale faul se nepíská. Mesut je světová extratřída, ale ani těm nevýjdou všechny zápasy na jedničku, věřím, že v úterý proti Neapoli bude znovu skvělý.

Serge Gnabry – 7,5 – MOTM – Uznávám, že tohle není úplně nejobjektivnější volba muže zápasu, ale pokusím se ji obhájít. Serge nezačal vůbec dobře, prakticky celý první poločas byl poměrně nevýrazný, nabíhal do prostor, kde ho Bacary nemohl najít, bránění taky nebylo ideální, ale vše se zlomilo v moment, kdy v 48. minutě převzal míč, vlítl mezi 4 bránící hráče Swansea a famózně vytvořil gólovku pro Girouda. Druhý poločas, podobně jako u Ramseyho, už byl jiná písnička. Zlepšil pohyb, kombinaci, byl permanentním nebezpečím pro obranu Swans a když se ocitl tváří v tvář Vormovi, s ledovým klidem zkušeného kanonýra skóroval. Mužem zápasu ho taky dávám tak trochu jako shrnutí jeho celého týdne, kdy odehrál v 18ti letech tři zápasy za „Áčko“. Jen tak dál, Serge. Bude velice zajímavé sledovat jeho vývoj v dresu s kanónem na hrudi.

Jack Wilshere – 7 – Jack „lionheart“ Wilshere mě dnes velice potěšil. Hodně lidí při jeho hodnocení opomíjí, že nehraje na své pozici. Křídlo není post, kde své přednosti může využít tak jako ve sředu hřiště. Krom nedorozumnění s Kieranem mu prakticky nemám, co vytknout. Znovu se rval, schytal hodně ran, ale to ho neodradilo od toho, aby do klíčového soboje znovu vlítl skluzem, vybojoval tak míč a vytvořil náš druhý gól. Jsem si jistý, že mnoho hráčů by se toho souboje ve středu hřiště ani neúčastnilo, ne tak Jack.

Olivier Giroud – 6,5 – Oli podal kvalitní výkon, bojoval, výborně si rozumněl se spoluhráči v kombinaci, dostal se do šancí, ale top útočník šance jako byla ta z nastavení prvního poločasu prostě dávat musí. Možná tam hrálo i malou roli menší zranění, které situaci předcházelo, ale i tak měl Oli rozvlnit síť. Chválím za výbornou „patičkovou“ asistenci na Aaronův gól. Snad mu to tam brzy zase spadne a načne tak novou gólovou šňůru.

 

Střídající hráči :

Mikel Arteta – 5,5 – Zaregistroval jsem ho prakticky jen asi ve 3 momentech, jedním z nich bylo obdržení žluté karty. Obávám se, že Mikel si bude muset zvykat na roli, kdy nebude pravidelně hrávat v základu. Sezóna je dlouhá, zápasů je hodně, a svůj prostor určitě dostane, ale na postu DM je Flamini jednoznačně lepší, stejně tak Cmka v podobě Jacka a Aarona.

Nacho Monreal – nehodnocen

Carl Jenkinson – nehodnocen