Hodnocení hráčů: W.B.A. 1:1 Arsenal (3:4 na penalty)

Fabianski  – 7

Po přečtení základní sestavy mě obohatil pocit radosti, že Lukasz dostal šanci. Jak se v samotném zápase ukázalo, tato volba byla výborná. Navíc začíná ukazovat, že i když jde chytat po delší odmlce, tak přesto se dokáže psychicky připravit na daný zápas a podat výkon na hranici svých možností. Někdy ve třetí minutě zápasu bych ho možná pokáral za to, že si mohl dojít pro míč na hranici malého vápna. Co se týče gólové situace, měl to velice obtížné takhle rychle reagovat, i když míč mířil téměř na něj. Jinak již na polského brankáře můžu pět slova chvály. V utkání působil velice jistě, pro centry si sbíhal sebevědomě. Na konci první půle vytáhl fantastický zákrok, když zahrání přímého kopu mířilo do šibenice brány. Poté předvedl asi dva další důležité zákroky, které náš tým zachránily. Arséne si jenom může libovat, že oba brankáři z Polska jsou v takové formě. V dnešním zápase je pro mě tím správným MOTM.

Jenkinson – 5

Za první poločas by si zasloužil být nejlépe nehodnocen. Sice se hnal často dopředu, jenže to vždy skončilo stejně – nepřesnou nahrávkou. Po jedné takové akci se soupeř hnal do zajímavého přečíslení, naštěstí to pro nás dopadlo dobře. Na začátku zápasu si nepohlídal ve vlastním vápně hráče, který ovšem nedokázal jeho zaváhání využít. Od druhého poločasu se ovšem jeho výkon zlepšoval, v obraně působil celkem jistě, přihrávky již tolik nekazil a dokonce na konci zápasu poslal nádherný centr do vápna, kterého se bohužel žádný hráč Arsenalu nezmocnil. Carl dokáže podat daleko lepší výkony.

Mertesacker – 6

Per v tomto zápase opětovně prokázal své kvality, které ho zdobí a především jeho poziční hra. Díky této schopnosti nás zachránil v mnoha situacích, přesto budu k němu kritický. Byl to právě on, který podskočil centrovaný míč od rohového praporku a z následné akce padl gól. Obdobná situace se v druhé půli ještě jednou opakovala, naštěstí bez žádných následků. Škoda této gólové situace, patrně by jinak aspiroval na MOTM.

Vermaelen – 6,5

Návrat Thomase rozhodně nebyl tím nejjednodušším, ale zvládl ho. Podobně jako u Mikela byla občas znát nulová herní praxe z poslední doby, ovšem jeho kvality byly dostačující. Čím více se soupeř tlačil do vápna, tím více se zdál být klidnější a jeho výkon rostl. Několikrát za zápas se pokoušel vydat do vápna soupeře, nebo založit nějakou akci. Ta žlutá karta byla dle mého zbytečná, při rychlejší reakci mohl míč získat dříve než soupeř. Snad se vrátí brzy do formy z jeho první sezóny v Arsenalu.

Monreal – 6

Nebýt žluté a problémů s kolenem, tak za první poločas bych si ho ani nevšimnul. Většina útoků WBA šla přes střed hřiště či Carlovu stranu, stejně jako ve druhém poločase a prodloužení. Co se mi u něho líbilo, že se hodně tlačil dopředu a byl aktivní, občas se tím ale otvírala vrátka v obraně. Jeho proměněný pokutový kop byl proměněn s velkým přehledem a klidem. Kdo ví, zda nebude muset nastoupit již v sobotním zápase.

Hayden – 5,5

Již v úvodu zápasu do soubojů přistupoval tvrdě, i když se to odehrávalo ještě v rámci pravidel. Ovšem to, co předvedl ve dvaatřicáté minutě za zkrat, to se nemůže omlouvat. Žlutá karta pro něho byla milosrdná. Ať už to byla jeho blbost, nebo příliš velká motivace, to je v podstatě jedno, tohle nás mohlo oslabit na další hodinu zápasu. Co se týče samotné hry, tak nebyl tolik vidět, ale bylo znát, že technicky na tom je velice dobře, společně s jeho důrazem nám tento hráč může být v budoucnu jenom ku prospěchu. Několikrát před střídáním se o něho pokoušely křeče, při samotném střídání již šlo vidět, že toho má plné kecky.

Arteta – 6

Na začátku zápasu na mě působil tím starým dobrým dojmem, kdy míče rozhazoval do stran, uklidňoval hru, měl přesně pasy. Ovšem později, kdy se soupeř hnal do útoku, tak dvakrát nebo třikrát byl úplně pozičně mimo a před obránci tak zíval prázdný prostor. Těžko říci, zda to bylo jeho snahou se tlačit více dopředu a pomoci mladíkům s tvořením hry. Chvílemi to vypadalo, že se hledá, ale na první zápas po delší pauze přesto odvedl slušný výkon. Jenom doufejme, že jeho střídání bylo způsobeno pouhou únavou.

Eisfeld – 5,5

Do vstřelené branky téměř neviditelný. V první půli sice poletoval jak na středu zálohy, tak chvílemi i na jejich obou krajích, ovšem nic kloudného za tu dobu nepředvedl. Povedl se mu jeden centr na dánského útočníka, ovšem ten byl zachycen ofsajdovou pastí domácích. 62. minuta ovšem patřila německému hráči. Jeho chladnokrevné zakončení poslalo Kanonýry do vedení. I když dneska vstřelil naši jedinou branku ze hry, tak si nejsem jistý, zda ho tento výkon udrží v základní sestavě v dalším kole. Samotný výkon nenaplnil má očekávání.

Ryo – 5

Co k němu říci. O druhém poločase ať si udělá obrázek každý sám, tam mu nevyšlo naprosto nic, velká škoda, že v některých situacích hrál příliš na sebe. Naopak v první půli a obou částech prodloužení se mi jeho výkon líbil, byl aktivní, podařilo se mu obejít protihráče, jeho rychlost byla znát. Pochválil bych ho za kvalitní napadání a dostupování protihráčů. Věřím, že jeho výkony porostou a bude pro nás v dalších zápasech, ve kterých dostane šanci, přínosem.

Bendtner – 6

Po dvou letech a měsíci si dánský kanonýr opětovně zahrál soutěžní zápas v dresu Arsenalu. Dostal novou šanci a dneska ukázal, že fotbal hrát rozhodně nezapomněl. S přibývajícími zápasy budou jeho výkony pouze růst a vyhlášený průšvihář může být kvalitní náhradou za Olim. V prvním poločase, jako většina hráčů, nebyl moc vidět, téměř ani nedostal pořádný míč, neměl moc chutí bojovat, napadat. Jenže po jeho gólové nahrávce, jako by výkon a sebevědomí vzrostlo na dvojnásobek. Začínal bojovat, dařilo se mu sklepávat míče pro ostatní, díky spoluhráčům se dostával konečně i do šancí. Bohužel, šance jakou zahodil, to se musí příště proměňovat. Jeho gólová asistence na Thomase byla velice povedená. Během zápasu jsem si všimnul maličkosti, kdy musel dvakrát zařval na Chubu, aby ho pochválil za jeho úmysl. Když nakopnul míč do fotografů, tak se pak dvakrát omlouval. Možná to jsou blbosti, ale třeba se Nick změnil a uklidnil.

Gnabry – 6,5

Nejaktivnější hráč z celého našeho týmu již od první minuty. Ať už pobýval na levé či pravé straně, vždycky měl velkou chuť a bojovnost něco ukázat. Nějaký ten záměr se mu sice nepovedl, technické parádičky ještě bude muset vylepšit. Ovšem i tak, jinak jeho kritik, jsem s jeho výkonem velice spokojen. Stál u zrodu gólové akce, krásnou příhrou vyslal Bendtnera do vyložené příležitosti. Dnes sice zahodil penaltu, ovšem tohle bych mu moc nezazlíval. Je mu teprve 17 let a nervozita spojená s odpovědností za celý Arsenal mu pokazila gólovou radost. Penalty v podobných chvílích zahazují i zkušení matadoři, což jsme mohli dobře vidět na straně soupeře.

Olsson – 6

Nejprve bych ocenil situaci a především jeho nervy, kdy v penaltovém rozstřelu za stavu 1-3  bezpodmínečně musel proměnit, jinak by šance Arsenalu klesly na bod mrazu. Lehkost, sebedůvěra s jakou na tuto penaltu šel a jak ji proměnil, je hodna mistra. Během samotné hry tolik nevyčníval, ovšem své přihrávky nekazil a byl důležitou spojkou do naší záložní řady, která po příchodu Hectora nabrala na větších obrátkách.

Akpom  – 6,5

Chuba nahradil na place střelce první branky Eisfelda a unaveným hráčům domácího týmu dělal problémy. Jeho rychlost, bojovnost dravost byly citelně znát. Ačkoliv hrál spíše na kraji zálohy, tak se hodně tlačil do zakončení. V první části prodloužení krásně vyslal do šance Bendtnera, ovšem jeho úmysl zastavil offside. Zda výkon tohoto mladíka zaujal Wengera natolik, aby dostal šanci proti Chelsea, to si budeme muset počkat.

Bellerin – 7

Borec, který naši hru jednoznačně oživil. Na trávníku sice strávil necelou půlhodinu, přesto na svém neobvyklém postu hýřil nápady, aktivitou, zodpovědně se vracel dozadu a vypomáhal tak obraně. Krátce po vstupu na hřiště založil akci, po které nás mohl Nicklas poslat do vedení.

Šťastné vítězství našeho celku po penaltách, díky kterému si naši hráči museli sáhnout na dno svých sil. Není to časté, ale všechna dnešní střídání naší hře jenom prospěla a ačkoliv na trávník vběhli takhle mladí kluci, tak se ničeho nezalekli.

Některé mé verdikty patrně vyvolají velkou diskuzi, ale za svým hodnocením si stojím. Budu rád, pokud mi ve slušné formě nabídnete odlišný názor na zápas.