Hodnocení hráčů: W.B.A. 1:1 Arsenal

Jelikož h3nZZ nemůže vytvořit hodnocení hráčů, tak jsem se osmělil pro svoji prvotinu. Před zápasem jsem nečekal, že to budu právě já kdo ho bude psát, tak jsem některým situacím nevěnoval moc pozornost, tak na to při následné kritice berte prosím ohled. S výkonem, který jsme předvedli směrem dopředu jsme si dnes vyhrát nezasloužili, ale prohrát také ne. S konečným bodem jsem spokojený, přece jen WBA porazili minulý týden United.

Wojciech Szczesny

Prokázal velmi dobré reflexy při reakci na odražený balón, který by jinak směřoval do brány. Při inkasovaném gólu si sice na míč šáhl, ale myslím, že více s tím dělat nemohl, jinak předvedl několik dobrých zákroků. Jistý ve výbězích a také při rozehrávce. Jediné co bych mu vytkl je „zmatkování“ při šanci Anelky. Díky jeho zákrokům odjíždíme alespoň s bodem a za to je pro mě MotM.

Carl Jenkinson

Těžko říct jestli na inkasovaném góle nese vinu jenom on, nebo i Arteta, ale jinak byl dozadu klasicky mnohem lepší než při podpoře útoku. Momentálně nedosahuje kvality Sagni, ale pokud dostane více šancí v základu, brzo se tam může dostat.

Per Mertesacker

Připsal si důležité zablokovaní střely, která mohla skončit brankou. Na co by si měl dát pozor je offsidová past, kdy na poslední chvíli vystoupil a umožnil tak Anelkovi jít sám na bránu. Jinak klasický výkon našeho, momentálně, nejlepšího stopera.

Laurent Koscielny

Jeho tvrdší hra se mi líbí, dozadu byl Koscielny klasicky velice jistý. Také jeho snaha podpořit útok, když hra Arsenalu stagnuje, je něco, co vyzdvihuje jeho kvality. Kromě již zmíněné šance Anelky, kdy se s Perem nepochopili, nemám našim stoperům co vytknout.

Kieran Gibbs

Kieran hraje ve velké pohodě a ukazuje to i svými výkony. Stejně dobře jak hraje směrem dozadu, hraje i dopředu, občas je jen docela unáhlený s centry. Jen škoda, že v první půli nezvolil spíše přihrávku na Girouda místo zakončení.

Mathieu Flamini

Odvádí neskutečné množství černé práce a ve spojením s Artetou máme velmi silný defenzivní blok. Trochu mi zatrnulo, když místo odkopu volil kličku před pokutovým územím, ale dobře to dopadlo a ukázal, že krom defenzivních kvalit disponuje i kreativitou. Začíná se čím dál více tlačit do zakončení, které je ovšem zatím velmi špatné.

Mikel Arteta

Když je potřeba dokáže hru uklidnit, ale s jejím oživením je to již horší. Nese stejnou vinu na gólu jako Jenkinson, když nechali Yacoba vyniknout. Měl i dobrou střelu, ale trefil bohužel pouze Girouda.

Jack Wilshere

Velmi rozporuplný výkon od Jacka. Možná je to tím, že hraje na křídle, ale ztrácel velké množství balónů a v první půli bylo jeho krytí míče velice podprůměrné oproti standardu. S odchodem Aarona se ale zlepšil a po krásné kombinaci nám vystřelil alespoň bod.

Mesut Ozil

WBA bylo dneska lepším týmem a nikomu z našich nedali moc prostoru, stejně na tom byl Ozil. Nicméně vytvořil nějaké šance a jeho přihrávky měly jak oči, tak i myšlenku. Byl také na začátku akce, po které padl gól. Pochválím ho také za zlepšení obrané činnosti, kdy se po ztrátě vrací a napadá protihráče.

Aaron Ramsey

I přes zranění hrál velice dobře, snad to není nic vážného a vynechá pouze repre pauzu. Krásná střela zpoza pokutového území, kdy mu radost z gólů překazila ještě lepší reakce jejich brankáře. Víc nevím co k Aaronovi dodat.

Olivier Giroud

V dnešním zápase to měl velice těžké, ale musím pochválit jeho hru zády k bráně a schopnost podržet balón. Dostal se i do několika slibných šancí a zakončení, bohužel z toho nic nevytěžil. Vytvořil i šance ostatním hráčům, mimo jiné byl součástí kombinace před vstřelením naší branky a také uvolnil Jacka, který ale mířil mimo.

Tomáš Rosický

V dnešním zápase nahradil zraněného Aarona. Připsal si asistenci a snažil se oživit naši hru, ale dnes byl Albion prostě lepším týmem a ani Rosický na tom nic nezměnil. Navíc není Tomáš pořád ve formě, v jaké hrál na začátku sezóny. Při návratu Cazorli to bude mít ještě těžší, ale pořád má týmu co nabídnout.

Nicklas Bendtner

Čekal jsem, že nahradí spíše Wilshera a bude hrát levé křídlo, ale na postu středního útočníka určitě svým výkonem nezklamal. Pokud dostane více příležitostí, může být velice kvalitní náhradou za Girouda. Stejně jako on, tak i Nicklas má velmi dobrou hru zády k bráně a dokáže podržet balón.