Hodnocení hráčů WHU – ARSENAL

Arsenal získal na Upton Parku důležité tři body a neztratil čelo tabulky z dohledu. 

Vito Mannone: 6.5  – Vito opět předvedl dobrý výkon a pomalu se zbavuje nejistoty dané nedostatečnou herní praxí. Několikrát úspěšně dokázal vyhrát souboje o centrované míče, ale jednou udělal hrubou chybu, po které mohl Caroll hlavičkou dostat míč do branky.

Carl Jenkinson: 6.5 –  Carl od začátku sezóny udělal obrovský kus práce a my jsme si zvykli na jeho dobré výkony. Nejinak tomu bylo i včera, ty tam jsou jeho nejisté pohyby či špatné čtení hry soupeře. Je sice pravda, že měl částečný podíl na obdržené brance, ale jinak po většinu zápasu Diameho bez větších problémů pokryl. Nelze zapomenout na jeho útočné aktivity, ale centry tentokrát nebyly tak přesné a nebezpečné.

Per Mertesacker: 7.0 – Per odehrál výborný zápas, ale s jednou kaňkou v podobě podílu na obdržené brance. Dalo by se mu vytknout, že rychleji nepřistoupil ke střelci, ale po chybě Aarona už se situací těžko mohl něco dělat. Snažil se spíš vykrýt prostor pro přihrávku. Jinak svedl řadu úspěšných hlavičkových soubojů s Carollem, dobře četl hru a kazil kladivářům jejich útočné snahy.

Thomas Vermaelen: 6.0 – není to ten Thomas co ho známe. Andy Caroll ho přehrával, Thomas vyhrál snad jen jeden hlavičkový souboj. Hrát proti Carollovi , který je ve vzduchu přehnaně tvrdý, je těžké, ale náš kapitán není žádný novic a měl si poradit lépe. Několikrát však dobře vypomohl na levém beku, dobře rozehrával. Neudělal žádnou vážnou chybu, líbí se mi spolupráce s Artetou, celkově trojice Per-Thomas-Mikel hraje dobře.

Kieran Gibbs: 7.0 – Kieran se zranil ve druhé půli tak držme palce, aby to nebylo nic vážného. Je reprepauza a tak se dá určitě dokupy. Kieran se opět předvedl z té lepší stránky, v ofenzivě byl velmi platný, do hry se zapojoval výrazně častěji než třeba Carl. V obraně hrál kvalitně, bez závažných chyb.

Mikel Arteta:  7.0 – Mikel postupně přebírá taktovku naší defenzivy, kdo by to před pár něsíci řekl. Výborně narušoval protiútoky soupeře, byl u většiny podstatných obraných akcí, často se také zapojoval do tvoby útočných akcí.

Aaron Ramsey: 6.5 – co si vlastně o Aaronovi myslet. Měl 90 přihrávek a z toho 93% přesných, tak hovoří statistika. Aaron nehrál zle ani dopředu, ani dozadu, hodně běhal, nelze mu upřít snahu. Podle mého však v první půlce nedodržel taktické pokyny Bosse a příliš se vytahoval dopředu, na místo aby setrvával na rovině s Artetou. Často ho bylo vidět až ve vápně, aby vzápětí nestíhal dozadu. Jeho podíl na obdržené brance je jasný, jesličky a ponechání Diameho v klidu směrem na branku se mi nelíbilo. Přesto dávám vyšší známku hlavně za druhou půlku, kdy asi po domluvě Bosse se stáhl a poctivě dřel v defenzivě.

Santi Cazorla: 8.0   – wow, jasný MotM. Santi Santi, proč si nepřišel již před rokem a tvé kroky vedly do Malagy. Takový hráč nám chyběl. I když si někdy vybere slabší zápas, přesto je jeho vliv na hru nezpochybnitelný. Včera to však byl jeden z jeho NEJ zápasů a to se mu při tvorbě útočných akcí často „pletl“ Aaron. Reprezentantovi La Furia Roja jeho role v Arsenalu svědčí a umožňuje mu ukazovat své herní a technické umění. Poslal šest střel na branku, vstřelil jeden gól a perličkou bylo jeho dvojnásobné naznačení střely s následnou chytrou přihrávkou na Olieho v závěru zápasu. Škoda že francouzský střelec nevyužil nabídnutou šanci.

Gervinho: 5.0 – Gervinho měl na sobě včera nějakou deku, ten rozdíl oproti předchozím zápasů byl znatelný, ale to se stane každému. Jeho produktivita byla nízká, přínos pro útok malý. Na hřišti se hledal a po právu byl střídán.

Lukas Podolski: 7.0 – bomba na levém křídle, dá se to nazvat jinak? Německý reprezentant měl včera svůj den, centroval co to šlo a jeho přihrávky byly nebezpečné. Ostatně jeden centr využil Giroud a vyrovnal. Fantastická práce i dozadu. Jeho spolupráce se Santim je výborná, jde vidět, že kluky hrát spolu baví

Olivier Giroud: 7.5 – bezpochyby velice kvalitní výkon francouzského útočníka. Nejen že vstřelil svou první branku v Premier League, ale celkově hrál výborně a pomalu zavírá kritikům ústa. Jeho vliv na hru je znatelný a prokázal to například při gólové nahrávce Theovi. Neustále zaměstnával obranu kladivářů, zejména dobrým pohybem bez míče a řadu vyhraných soubojů. V zakončení mu chybí ještě trochu koncentrace a asi zkušeností, ale učí se dobře.

Theo Walcott: 7.5 – jeho příchod zlomil vývoj utkání. Arsenal byl v útlumu, zatlačen kladiváři na svou polovinu a Theo hru jasně oživil. Spolu se zatažením Aarona na úroveň Artety se naše útoky staly neočekávanější a začali jsme si tvořit šance. Jednu z nich po přihrávce Oliviera využil právě Theo a chladnokrevně stylem Henry zakončil. Na další brance se podepsal asistencí. Výborný zápas, proti Norwich jasná volba pro základ.

Andre Santos: 6.0 – Brazilec se dostal na hřiště EPL po delší době a bylo to trochu znát. Nic mimořádného nepředvedl a nic vážného nezkazil. Dobrý zápas.

Laurent Koscielny : nehodnocen

 

Patrick