Hodnocení hráčů: Wigan 1:1 Arsenal (2:4 na penalty)

Nesmírně důležitý zápas, který nás mohl pomyslně vynést těsně pod výšiny (rozuměj trofej), nebo naopak prohloubit naši těžkou výsledkovou a herní depresi posledních týdnů.

 

21 – Lukasz Fabianski  (8) – celý zápas bez práce, pár odkopů, penalta proti, jedna chycená střela z boku. Průměr za zápas, nic jiného není možné. Ale … upřímně, nevěřil jsem mu v penaltách, ale prokázal, že má Arsenalu co dát. Naprosto v pohodě vychytal první dva střelce a poslal nás do finále. Přál bych si ho jako číslo 1, AW na to má jiný názor. Je v nejlepších letech, daří se mu, zbavil se svých velkých chyb. Škoda, že se s Wojtou sešli v jednu dobu v jednom mužstvu, můj názor je, že je momentálně lepší než Wojta a je velká škoda, že s největší pravděpodobností odejde. Snad se s námi rozloučí s pohárem nad hlavou.

3 – Bacary Sagna (5,5) – opravdu ho dnes nemůžu hanit za jeho výkon, ale v útočné fázi nám nedal nic. Jediná jeho aktivita (zaznamenatelná) je velká šance ve 26. minutě, kdy netrefil z úhlu branku. Dozadu byl v podstatě bezchybný, dopředu byl v podstatě nevýrazný. Snažil se sice nabíhat do vápna, ale bez jakéhokoliv efektu.

4 – Per Mertesacker (6,5) – výborná práce celý první poločas, v 31. minutě po zaváhání Vermiho skvěle odvrátil nebezpečný center, ale … vyrobil jasnou penaltu, ke které se nechtěl znát, bohužel byla naprosto viditelná. Tlačil se do vápna a dokázal svou chybu odčinit vyrovnávacím gólem, přesto mám u něj neustále pocit, že má velký problém s pohybem útočníků a též s pohybem svým. Nemluvě o jeho rozehrávce, to je hrůza, v jednu chvíli nebyl schopen nahrát nikomu, až se nad ním smiloval Mikel a míč mu radši vzal, aby ho rozehrál sám.

5 – Thomas Vermaelen – (5,5) – bohužel mám pocit, že jednak ho strašně tíží kapitánská páska a druhak je na něm vidět to, že velkou část sezony proseděl na lavičce. V první půli kolem něj prošel hráč Wigenu jako by tam ani nebyl, v tu chvíli mu strašně chyběla rychlost. Ale přeci najednou rychlost neztratil, chyba musí být někde jinde. Zřejmě si absolutně nevěří a bude velký problém ho dostat do jeho staré formy.

17 – Nacho Monreal –  (4,5) –  zápas se mu nevydařil, sice se dopředu snažil, ale nedokázal nic vymyslet, vzadu sice neměl problém, ale jediná šance Wiganu šla přes jeho stranu. Bohužel to vypadá, že nám rozšířil marodku.

8 – Mikel Arteta (5,5) – jsem na jeho hru lehce alergický, ale v první půlí jsem s ním byl spokojen. Krásně našel Oxe, bohužel z toho nic nebylo. Postupem času se ale vytrácel, několikrát byl v souboji opět pozdě, jeho bránění se mi nelíbí. V prodloužení hrál velmi dobře, jeho proměněná penalta byla nesmírně důležitá.

15 – Alex Oxlade-Chamberlain (8) – skoro celý zápas byl nesmírně aktivní, měl výpadky, ale bylo vidět, že chce se něco vytvořit, opravdu ho zápas bavil. Vyvaroval se špatných rozehrávek, což byl jeho značný problém. Po jeho střele Merte vyrovnal. Mohl v prodloužení rozhodnout, ale proti byly dobře postavené tyčky pro Wigan.

19 – Santi Cazorla (4) – musím být kritický. Jediné plus byla suverénně proměněná penalta, která nás poslala do finále. Santi je naprosto mimo formu, je na něm vidět, že má krásně vedení míče, ale naprosto k ničemu. Vše co ho zdobilo v loňském ročníku je pryč – tah na branku, přesná střela, uvolnění se od protihráče, kolmá přihrávka. Těžko říci, proč se to děje, ale Santi má momentálně velký problém. Hrál dnes na své pozici a nedokázal to zužitkovat. Opět apeluji na trenéra, aby ho posadil na lavičku.

16 – Aaron Ramsey (4,5) – naprosto nevýrazný, viditelně se trápil. Doufejme jen, že se do podzimní formy po zranění nebude dostávat rok a půl …

9 – Lukas Podolski (4,5) – Lukas se trápí. Nedokáže se dostat do vápna, kde by zakončil. Dlouhé minuty není schopen se dostat k míči a do zápasu. Jediné zaznameníhodné situace jsou neproměněný trestňák (vedle) a přihrávka do šance Sanogovi před půlí. Rád bych ho viděl v jeho špičkové formě, ale má k ní opravdu daleko.

22 – Yaya Sanogo (8) – MOTM – možná se mnou bude spousta fanoušků nesouhlasit, ale nemůžu si pomoci. Ano, nedal gól, což je úkol útočníka, ale byl celý zápas aktivní, bojoval, nabízel se, střílel i trochu bránil. Na to, že je náš útočník číslo 2, toho dnes předvedl obrovské množství. Pokud ho budu chtít srovnat s Giroudem, tak je mnohem lepší v pohybu, zatímco Oli hraje až moc často zády k brance daleko od palebné pozice, tak Yaya sice taky hraje zády k brance, ale okamžitě se snaží hledat pozici, kam by mohl dostat přihrávku. Dnes byl jednoznačně náš nejaktivnější střelec, mrzí mě, že nedal gól, zasloužil by si ho. Po dnešním výkonu se nebojím říct, že může být naše budoucnost.  

 

Střídající:  

26 – Kieran Gibbs – (8) – odehrál vlastně celý zápas a takového Gibbse chci mít. Dozadu neměl problém a dobředu byl výborný. Škoda, že nedal svou velikou šanci před vyrovnávacím gólem. Byl nesmírně cítit na levé straně, která se jeho přičiněním stala o mnoho nebezpečnější než strana druhá.

12 – Olivier Giroud – (6,5) – zcela nečekaně AW nechal na hrotu Sanoga a Oli měl jakousi volnou pozici. Nebyla to vůbec špatná hra, mě osobně by se líbilo takto občas hrát, Oli to střídání zvládnul dobře.

29 – Kim Kallstrom (6) – moc toho na něj nezbylo, ale nejdůležitější úkol zvládl na jedničku, v pohodě proměnil penaltu.

Asi jsme si všichni prožili perný večer, opět naše hra nebyla úžasná. Ale dokázali jsme se zvednout, dokázali jsme zabojovat a jsme ve finále. Všechno ostatní jde momentálně stranou. Už nám zbývá jenom jeden krok k tomu, abychom se opět po letech radovali. Pojďme se semknout, pojďme zafandit a věřit tomu, že to letos dokážeme. Že si zase po letech užijeme velkou radost při tom, když náš kapitán zvedne nad hlavu trofej v chrámu kopané. A já tomu po dnešku věřím.

 

COYG.

Roman alias kozel