Stoke City FC – Arsenal FC: Hodnocení hráčů

Arsenal remizoval se Stoke 1-1.

Sczesny – 6. Wojta dnes podle očekávání podstoupil řadu vzdušných soubojů, ve kterých až na poslední  autové „vhazování“, působil jistě a nedělal chyby. Zpočátku utkání se mu moc nedařily odkopy, ale postupem času předvedl pár pěkných téměř milimetrových přesně na Bacaryho hlavu. Co se týká obdrženého gólu, tak na něj asi dosáhnout nemohl, ale tím si nemůže být jist ani on sám, jelikož místo reflexního zákroku zůstal přibitý k zemi. Podle mého tam měl alespoň reflexivně skočit.

Gibbs –6,5. Kieran odehrál jeden ze svých lepších zápasů. Celou dobu se tlačil dopředu a párkrát pěkně vlétl do soupeřovy šestnáctky. Někdy se nestíhal vracet, ale to je hold daň za jeho aktivitu směrem dopředu. V obranné fázi si počínal poměrně jistě.

Vermaalen – 7,5 MOTM. Thomas dnes odehrál velmi slušný zápas. Co se týká obrany, tak si dnes Thomas počínal jistě a téměř bezchybně. Přidal navíc i slušnou podporu útoku, kdy podnikal četné výpady směrem k soupeřově bráně. Založil útok, ze kterého jsme skórovali a poslal i pár dalších nebezpečných dlouhých pasů.

Koscielny – 7. Laurent byl dnes méně výrazný, než bývá poslední dobou zvykem. Jeho obranná hra byla ovšem opět na vysoké úrovni. Podstoupil řadu hlavičkových soubojů, kdy většinu z nich vyhrál i proti tomu dlouhému bidlu. Z jeho dnešního výkonu bych vyzdvihl snad gólovou přihrávku Gervinhovi,která však zůstala trestuhodně nevyužita.

Sagna – 7. Bacary dnes navázal na svoji dobrou formu z posledních zápasů. Směrem dozadu byl jistý a souboje neprohrával. V první půli byl méně aktivní, než jeho kolega na druhé straně, ovšem i tak si mohl připsat gólovou asistenci. Jeho načechraný centr byl bezchybný, a kdyby směřoval na lepšího hlavičkáře tak si troufnu říct, že to byl jistý gól. Ve druhé půli přidal pár dalších nebezpečných centrů. Pokusil se dokonce o zakončení, kdy se z velké dálky pokusil o střelu zprvní.

Song – 6,5. Pro Alexe to byl poměrně smolný zápas. Snažil se o své, v této sezóně, typické kolmice směrem za obranu. Snaha se bohužel většinou míjela s účinkem a zejména v první půli si připsal pár laciných ztrát. Na jeho výkonech bych ocenil zejména konstantnost, kdy podává po celou sezónu prakticky pořád stejné výkony. Rozdíl spočívá jen v tom, jestli se mu daří jeho kolmice a nahrávky za obranu či nikoliv.

Ramsey – 6. Aaron předvedl zejména v první půli slušný výkon. Aktivně se zapojoval do rozehrávky a přihrávky nekazil. Aktivně napadal rozehrávku soupeře a připsal si pár odebraných míčů. Ve druhé půli se víceméně vytratil ze hřiště. Na jeho výkonu bych ocenil nasazení a střelbu. Jako jeden z mála našich záložníků se nebojí vystřelit zpoza velkého vápna.

Benayoun – 7. Yossi vlétl na hřiště jako blesk a zpočátku utkání byl našim nejaktivnějším hráčem. Napadal rozehrávku soupeře a připsal si podíl i na našem vstřeleném gólu. Postupem času se začal z utkání vytrácet stejně jako celá naše ofensiva. Ve druhé půli se dostal do pěkné příležitosti, ale bohužel se ani nepokusil o zakončení.

Rosický – 7. Tomáš se celý zápas snažil a byl motorem naší zálohy. Zpočátku utkání se mu to velmi dařilo a připravil gólový centr pro našeho kapitána. Na první pokus to nevyšlo, ale o chvilku později už byl jeho další centr využit na maximum. Po celý zápas se snažil zrychlovat hru a rozhýbat spoluhráče. Jeho přihrávky měly „oči“ a zpočátku jim nechyběla ani přesnost. Postupem času se ale přicházela jeho snaha vniveč a připsal si i pár laciných ztrát a nepřesností. Ocenil bych zejména jeho pressing a vracení se zpět po ztrátě míče.

Gervinho – 6,5. Gervinho předvedl velmi smíšený výkon. Na jedné straně bylo sympatické ofensivní snažení na straně druhé nedůraz v zakončení. Gervinho byl první půli našim nejnebezpečnějším hráčem. Bohužel jeho nebezpečnost končila vždy těsně před zakončením. Pokud bychom vedli 4:0, tak bych nad takovým nedůrazem jen mávl rukou a vklidu to přešel, ale v tak důležitém utkání a za remízového stavu se takové věci stávat nesmí. Nebýt toho nedůrazu v zakončení, zejména při tom gólovém centru, tak byl Gervinho adeptem na muže zápasu.

Van Persie – 7. Robin si dnes konečně gólově ulevil, bohužel pro nás to neznamenalo zisk 3 bodů. Jeho výkon zprvu utkání nebyl špatný a připravil gólovou šanci pro Yossiho. Chvíli na to si připsal pěknou hlavičku, kterou domácí brankář reflexivně zneškodnil. Jeho další pokus byl již gólový. Robin si krásně odstoupil od obránce a objevil se přesně tam, kam směřoval Rosického centr. Ve druhé půli se Robin snažil, ale nebyl už tak výrazný jako v první půli. Vcelku lacině zazdil přímý volný kop z ideální pozice a ke konci utkání si připsal i 2 nevynucené ztráty míče. Jeho rohy nepostrádaly razanci, ale většinou končili na jednom z prvních bránicích hráčů. Upřímně nevím, proč zahrává rohové kopy, a myslím, že by byl platnější ve vápně. Vyšší známku mu uděluji jen kvůli vstřelenému gólu.

Diaby – Abou měl podpořit naší upadající útočnou fázi, ale nijak extra se mu to nedařilo. Na jeho výkonu byla znát nerozehranost. Přesto věřím, že na příští sezónu připraví a bude důležitým členem naší sestavy.

Chamakh – Marouane se dostal do hry asi až po deseti minutách na hřišti. Poté se mu podařilo dvakrát sklepnout míč a byl na něj spáchán faul.

Santos – Nehodnocen.

Britannia stadium je pro nás poslední dobou příliš tvrdý oříšek a nejinak tomu bylo i dnes. Fyzicky náročná hra a autová vhazování nebezpečnější než rohový kop to jsou dvě věci, se kterými se naši hráči jen těžko srovnávají. Byly jsme po celou dobu lepším týmem, ale čistých gólových šancí jsme měli jen pár. Dle mého názoru jsme se zbytečně tlačili středem a zejména ve druhé půli jsme vůbec nevyužívali křídelních prostorů. Nasazení Diabyho jako dalšího středového hráče samozřejmě nic nového nepřineslo a místo očekávaného tlaku ke konci utkání jsme museli přihlížet nudnému zdržování v podání domácích. Upřímně nechápu jak je možné, že ta mašina na auty, může vhazovat nějakých 30 vteřin a rozhodčím je to jedno. Rozhodčí se celkově moc nevyznamenal a zejména nastřelená ruka na hranici velkého vápna si říkala o volný kop.