Hodnocení hráčů: Arsenal – AZ Alkmaar

Je tady naše pravidelná rubrika

 

Almunia: 6 Včera jsem z něj byl rozpačitý. Celý zápas působil jistým dojmem, navíc vytasil skvělý zákrok, který vyrazil na břevno. Poté si ovšem nechá dát laciný gól v závěru zápasu. Branka sice nic neřešila, ale gólman má být ve střehu až do závěrečného hvizdu, a zdálo se mi, že Almunia při gólové střele, moc ve střehu nebyl.

Eboué: 6 Horší výkon oproti minulým zápasů. Eboué občas dost brzdil rozehrávku. Snažil se stále něco vymýšlet, ale nedařilo se mu to. Taky mě odivuje, že pořád zkouší na obránce tu samou kličku. Stále ovšem platí, že máme dva kvalitní pravé beky, kteří se můžou kdykoliv zastoupit a to je to nejdůležitější.

Gallas: 8 Předvedl vysoký standard z minulých zápasů a ostatně celé dosavadní sezony. Má životní formu. Vzadu jistý, až na několik případů. Často vyrážel do útoku, až jsem někdy uvažoval, zda to není náš nový útočník. Teď jen aby se nezranil za reprezentaci, Francie totiž bude bojovat v baráži. Jeho případné zranění by pro nás, troufám si říct, mělo veliké následky.

Vermaelen: 8 Už ani nevím co bych k Thomasovi řekl. Všechna superlativa ve všech Hodnoceních si už vyslechl. Pokaždé předvádí vynikajicí výkon, bojuje jako lev. Všiml jsem si, že už se nepouští tak moc do útoku jako zezačátku sezony. Také mě včera zaujal moment někdy v 60´ minutě zápasu, kdy Thomas vyskočil do takové výšky, že byl snad kolenem nad hlavou protihráče. Neuvěřitelné.

Gibbs: 7 Ofenzivně výborný. Defenzivně zas tak dobrý nebyl. Včera se mi líbily jeho centry, které měly rozhodně větší kvalitu než ty od Clichyho. Rychlostně je na tom Kieran taky skvěle, ovšem co mu schází je defenzivní činnost. Každopádně je to zapřičíněno jeho mladým věkem a nedostatkem zkušenností, možná zde hraje roli  ito, že Gibbs velmi často, hlavně v reprezentaci, hraje krajního záložníka a proto se nemusí tolik zaměřovat na defenzivu. Ovšem s přibývajícím počtem zápasů budou jeho zkušennosti jen narůstat, a do dvou let očekávám mezi ním a a Clichym velmi tvrdý boj o post jedničky na levém beku.

Song: 8 Miluju se na něj dívat, když je v této formě. Včera další z jeho vynikajících výkonů. Zdá se mi, že toho Songa, kterého jsme tu měli před dvěma lety, kdy jsem se bál když byl na hřišti, zcela vyměnily. Zlepšil se naprosto ve všech aspektech hry. Děkuji Wengerovi, že mu minulou sezonu dal šanci na DM, Song ji využil přímo skvěle. Jen se děsím toho, až nám odjede na Africký pohár národů.

Fabregas: 9 MOTM Musím k tomuto výkonu něco dodávat? Cesc v životní formě. Pokud se nepletu má na kontě zatím 8 gólů ve 14 zápasech. Neuvěřitelné. Na Cescovi je vidět, že se také sžil se svojí kapitánskou páskou, vyzrál. Po jeho odchodu jsme všam nebyli schopni udržet míč na kopačkách po delší dobu.

Diaby: 8 Pro mě včera největší překvapení. Jeden z jeho nejlepších výkonu v sezoně, né li nejlepší. Včera to celkově celé naší tříčlenné záloze klapalo. Diaby navíc laxně neztrácel míče, protože se moc nepouštěl do jeho výpadu mezi tři hráče, ale radši přihrál na jistotu. Obranné úkoly si taky dobře plnil. Včera jsem s ním byl velmi spokojen. Ovšem jakmile se vrátí Walcott a Eduardo bude naprosto fit, bohužel pro něj místo v základu nevidím. Pokud ovšem bude stabilně předvádět stejný výkon jako včera, může o místo v základní 11 tvrdě bojovat. Za tak markantní zlepšení dostává tedy o půl bodu na stupnici navíc.

Aršavin: 8,5 Včera to byl kompletně jiný Aršavin, více se podobající tomu, který za nás hrál druhou půli minulé sezony. Tvořil, běhal, podporoval, 3x nahrál na gól. Výborný výkon, jen tak dál.

Van Persie: 7,5 Včera se Robin po dlouhé době gólově neprosadil, což mu vůbec nemůžeme vyčítat, protože po něm nemůžeme chtít každý zápas dva góly. Podle svých slvo se zcela sžil se svou pozicí středového útočníka a jde to na něm vidět. Dokonce včera vyslal v prví půli na gólmana Alkmaara jedovku pravou nohou, o kterou se v minulých zápasech jen opíral. Robin bude podle mého názoru, společně se Cescem z klíčový hráč pro tuto sezonu. Pokud si udrži formu a nebude zraněný, vidím jeho metu někde přes 20 gólů za sezonu.

Nasri: 8 Samir nám ukázal, jak se oslavuje návrat. V gólové situaci so udžel chladnou hlavu a ukázal, že nic ze svého umění rozhodně nezapomněl. Celý zápas předváděl naplno svou techniku a dobrý pohyb po hřišti, fakt že ho Wenger nechal hrát celých 90. minut ukazuje že je Nasri kompletně fit a Wenger s ním může počítat i do základu.

———————-

Eduardo: 7 Eduardo zase předvedl, že je to skvělý fotbalista. Nad jeho patičkou, kterou vyslal Aršavina jsem jen kroutil hlavou. Dudu se také včera konečně dočkal, protože střídal Robina ve smyslu pozice za pozicu a tudíž se myslím poprvé v sezoně dostal tam, kde mu to svědčí nejvíce, tedy střed útoku. Pozoroval jsme jej a neustále ve vápně vířil, mátl obránce a vytvářel tak místo, kudy by mu spoluhráči mohli poslat přihrávku. Za náhradníka takového kalibru můžeme být jedině rádi.

Ramsey: 5,5 Aarona jsem po jeho nástupu na hřiště vůbec neregistroval. Všiml jsem si ho až tehdy, kdy nedůrazně atakoval rozběhnutého Lense, který nám poté dal gól.

Rosický: 6,5 Ačkoliv Wenger říkal, že Rosu nepostaví, nakonec jsme se ho dočkali. Tomáš víceméně žádnou chybu neudělal a s poklidem dohrál vyhraný zápas.

———————-

 

A slovíčko na závěr. Pokud nepočítam zápas doma s Lutychem, tak toto byl náš poslední zápas, ve kterém byl soupeř „lehký“. Pohled na rozpis zápasů totiž naznačuje, že nás čekají jen těžké zápasy. Teď se teprve bude lámat chleba.