Hodnocení hráčů: Arsenal – Barcelona

Utkání dvou poločasů

Almunia – 7,5 MOTM. Ani za mák jsem si nepomyslel, že nás v tomhle zápase bude nad vodou držet Almunia. V prvních 25-ti minutách nám zachránil 4 góly, možná více. Opravdu jsem nevěřil svým očím a dost mi to připomínalo semifinále minulého ročníku LM na Old Trafford, kde měl Manuel snad životní zápas. Byť dnes u prvního gólu řešil špatně vyběhnutí, jen a jen díky němu můžeme být rádi, že jsme uhráli remízu. Jiný adept na MOTM dnes není.

Sagna – 6 Jak jsme u něj zvyklí, podal solidní výkon. Nedopouštěl se žádných závažných hrubic, ale zároveň také nepředvedl nic světoborného. Po vystřídání Ebouém, šlo hezky vidět, jak oba přistupují ke své roli jiným způsobem.

Gallas – 5
Dnes byl celý střed obrany strašně nejistý a pokaždé, když se na ně valil útok, cítil jsem nebezpečí a byl jsem hodně nejistý co se stane. Těžko polemizovat, zda byl návrat uspěchaný nebo ne. Každopádně se William opět zranil a odvážím si říct, že ho v této sezoně už neuvidíme. Doufám, že se mýlím.

Vermaelen – 5 Pro něj to byl dnes slabší zápas. Ve chvílích kdy si Messi stáhl míč na střed, se na něj řítili hned dva útočníci, ve dvojici se Songem si rozumí méně než se Solem. Když si ale vezmeme, že minulý rok hrál nizozemskou ligu a dnes hrál proti Henrymu, Ibrahimovičovi a Messimu, tak to mluví samo za sebe. Pral se, ale nestačilo to.

Clichy – 5,5 V prvním poločase se svezl s „výkonem“ týmu. Alvése nechával párkrát tristně neobsazeného. V druhém poločase ale šel nahoru, zásoboval útok kvalitními centry, které se u něj mimochodem velmi zlepšily. Paradoxně to byl právě on, kdo zakládal většinu našich útoku, když úspěšně vyvezl míč.

Song – 5 Společně s Vermaelenem to byl jediný bojovník v prvním poločase. Jeho odhodlání a bojovnost získat míč se mi velmi líbilo. To je ale tak všechno. Po zranění Gallase byl přesunut na místo stopera, kde to bylo horší. Při druhém gólu Ibrahimoviče zaspal a nechytil ho do offsidu. Dostal zbytečnou žlutou kartu. Nicméně zastavil v závěru útok Henryho a zblokoval Messiho střelu, který šel sám na Almuniu. Za to si pochvalu dnes zaslouží.

Cesc – 5,5 Tak jako většina týmu, v prvních 30-ti minutách absolutně ztracený. Když se o něco pokusil, okamžitě byl až ztrojován. Bývalí spoluhráči se na něj velmi dobře připravili. Ovšem i tak v druhém poločase předvedl zlepšený výkon, který korunoval penaltou. Možná přísnou, ale vykompenzovalo to všechny nesmyslné fauly a pochybné žluté karty, které proti nám rozhodčí odpískal. Jeho sen o návratu na Camp Nou se mu nevyplní, kvůli karetnímu trestu. To by však bylo stejně jedno, protože se při exekuci penalty zranil. Opět…

Diaby – 3,5 Pro mě zklamání večera. Na to, jak je skvělý v Premier League, dnes totálně vyhořel. Nebyl to ten Diaby, který svými kličkami vyšachuje tři hráče, nebo si je odstaví tělem nebo se žene do zakončení. Dnes to zkrátka nebyl jeho den. Nevím zda se utkání nezalekl, ale nic z jeho výkonů, které nám předvádí každou sobotu, jsem v něm dnes neviděl.

Aršavin – 4,5 Na jeho výkon jsem byl hodně zvědavý. V této sezoně se mi zdá vyčpělý. Jakoby mu chyběl elán, odhodlání, které ukázal minulý rok po svém příchodu. Čekal jsem, že se na tento velký zápas pořádně nahecuje, ale ono nic. Abych mu nekřivdil, ono za 27 minut se moc stihnout nedá, když má váš tým držení 20%. Ale i tak, když jsem ho viděl u míče, nepřipadal mi, že hýří chutí do hry. Navíc se zranil, doufejme, ať to není na delší dobu.

Nasri – 7 Druhý nejlepší hráč. Jako jediný od nás se v prvním poločase snažil něco vytvořit a dělal hráčům Barcelony problémy. Jeho forma má poslední dobou rostoucí charakter. Už vypadá mnohem více jako ten Nasri z Marseille, když jsme ho kupovali. Za dnešek pochvala.

Bendtner – 5,5
V prvním poločase naprosto utopený, díky naší neschopné hře. Musel sbíhat pro míče až na naši polovinu. Proti Piquému neměl moc šanci se prosadit. V druhém poločase šel jeho výkon nahoru, opět skvělý výběr místa, sklepávání balónu pro spoluhráče, hlavičky. Tohle nám může v současnosti dát jedině on. Svůj výkon v druhém poločase završil asistencí pro Walcotta a přihrávkou, které vyústila v penaltu. Škoda neproměněné hlavičky po Clichyho centru.

Walcott – 7,5 Výborný taktický tah od Wengera. Eboué se posunul na pravého beka a Theo na křídlo. Vnesl tam to co nám chybělo, rychlost, mrštnost, přímočarost. Přidal gól. Co říct, takhle má vypadat střídání. Bravo.

Denílson – 7 Překvapení. Čekal jsem něco úplně jiného, ale Denílson mě vyvedl z omylu. Žádnou větší chybu jsem nepostřehl, naopak. Rozehrával, držel míč, vracel se a Songa dnes zastoupil více než obstojně.

Eboué – 5 Původně byl střídán jako křídlo, ale nakonec byl nucec se přesunout na pravého beka. Moc příležitostí k útočení neměl, byly tam určité náznaky, ale finální přihrávka tomu chyběla. Průměr.

Dnes to byl velmi rozporuplný zápas. Prvních 20 minut jsem nechtěl věřit, že se dívám na Arsenal. Místo toho jsem viděl ustrašený tým, který byl zalezlý v 11-ti lidech na svojí polovině a doufal, že nad nimi někdo bude držet ochranou ruku a nedostanou gól. To se povedlo, ale jen díky vynikajicím zákrokům Almunii a neschopnosti hráčů Barcelony vstřelit gól. Po druhém poločase a dvou vstřelených gólech (buďme rádi, že jen tak málo) Barcelona polevila a sama se připravila o jasnou výhru. Nepřipisoval bych vyrovnání ani tak našemu zlepšenému výkonu, jako spíš polevení Barcelony. My jsme toho však využili a to je jedině dobře. Výsledek 2:2 se může zdát z průběhu zápasu jako výhra, ale do odvety to bude velmi těžké. Musíme na Nou Campu dát minimálně dva góly. Co se týče zranění: Přišli jsme podle mého názoru do konce sezony o Gallase, Aršavin je zraněn také, stejně tak jako Cesc. Otázka je, jestli to za to stálo. Může to pro nás být totiž takové malé Pyrrhovo vítězství.