Hodnocení hráčů: Arsenal – Birmingham

Po dlouhé a nudné (jak pro koho) reprezentační přestávce se opět vrátila na scénu Premier League.

 

 

A s ní i naše tradiční Hodnocení hráčů

Mannone: 6,5. Byl to dnes od Vita smíšený výkon. Jedním zákrokem nás podržel, ale první gól jde na jeho vrub. Může protestovat jakkoli chce, měl jít do souboje daleko důrazněji než šel. Každý den ale není posvícení a formu ze zápasu s Fulhamem má brankář jen párkrát do sezony, uvidíme. Příští zápas už podle mého názoru chytat nebude.

Eboué: 7 Tady se mi rozhodovalo těžce. Jedno je však jasné. Eboué je pro mě více obránce, než záložník nebo dokonce křídlo. Dnes solidní výkon, pár dobrých skluzů a odebrání míče, pár špatných přihrávek. Simulování by si taky mohl odpustit.

Gallas: 7 Je na vrcholu. Dnes opět podal svůj standardní skvělý výkon. Čisté odebrání míče, dobré přihrávky, občas vyrazil do útoku, při rozích nebezpečný. Vše co se od obránce má čekat. Doufám, že prodlouží kontrakt.

Vermaelen: 7 Dnes nešel tak vidět jako obvykle, jenže díky jeho vynikajícím výkonům to pořád považuji jako nadprůměrný výkon. Vynikající při hlavičkách a při rozích. Časté výlety do útoku, kdy nevím zda je Thomas záložník nebo obránce. Možná by nebylo na škodu, vyzkoušet ho na DM, a na pozici stopera by se přesunul Song, ostatně tak to funguje pokaždé kdy se TV vydá do brejku.

Gibbs: 7 Uzavírá dnešní sedmičkovou obranu. Pro mě velká konkurence Clichymu, který se mi zdá jakoby si byl jistý svým základem, a z toho možná pramenily jeho výkony z této sezony. Gibbs se dnes předvedl v dobrém světle. Pokud nasbírá zkušenosti a zlepší se v obranné činnosti tak ho za rok a půl, za dva vidím v základu.

Song: 7,5 Dnes navázal na vynikající formu zezačátku sezony v utkáních proti Fulhamu a Celticu. Konečně pravé DM, které kryje Cescovi záda. Myslím, že každý fanoušek vítá Alexovo zlepšení a konečné nalezení odpovědi, kdo by měl na tomto postu hrát. Dnes skvěle odebíral míče, čistě a podporoval rozehrávku. Dobrý výkon.

Fabregas: 7 Po né zrovna dobrých výkonech, kterými se Cesc v této sezoně předvedl, se poslední dva zápasy velmi zvedl. Je to ten „starý“ tvůrce hry, rozdávající přihrávky, kolmice, střílející. Dnes horší výkon než oproti Blackburnu, ale tam byl nedostižný. Možná na něm zanechalo stopy i vážné onemocnění jeho dědečka, díky kterému dostal povolení odletět z reprezentačního srazu.

Diaby: 7,5 Dnes MOTM. Se Songem mají sice stejné známky, Diaby se však oproti minulému zápasu velmi zlepšil a za to ode mě dostává toto ohodnocení. Dnes se předvedl gólem, vynikajicími obrannými zákroky, kdy mi občas připomínal Paddyho, dále spálenou šancí, která byla skvěle vychytána. Dnes to byl zkrátka jiný Diaby. Doufejme, že bude v těchto výkonech pokračovat.

Walcott: 7 Chudák Theo. První zápas v základu a neodehraje ani poločas. Dnes doplatil na tvrdou hru řezníků z Birminghamu. Avšak za tu krátkou dobu co byl na hřišti přesvědčil, že neztratil nic ze své rychlosti a že mu pozice křídla nadmíru sedí. Snad nebude jeho zranění dlouhodobější. Bude však chybět proti Alkmaaru.

Rosický: 7 Rosa je zpátky a zranění má za sebou, to už můžeme říct. Jezdí po zadku, rozdává skluzy, chytré přihrávky. Stále se mi však při jeho kontaktu s protihráčem zatají dech a modlím se, aby jeho podkolenní šlacha držela. Rosa nám citelně chyběl, jeho zkušenosti, schopnost dostat ze z těžké situace, to má u nás málo hráčů. Snad ho už Wenger nechá hrát celý zápas, kondici na to určitě má.

Van Persie: 7 Robin uzavírá dnešní sedmičkové hodnocení. Řeknete si, dal gól proč nemá větší hodnocení? Robin opravdu gól dal a předcházelo mu lahůdkové uvolnění, který umí jen on. Ovšem v dalších situacích kličkoval na vápně, nepřihrál, řešil občas zbrkle. Už by si taky mohl seřídit mušku na přímé kopy, trefit ze 7 metrů od brány břevno (které nebylo rozhodně v této sezoně první a poslední) to chce kumšt.

Aršavin: 7 Střídán za Thea. Po prvních desítkách minut jsem byl z jeho výkonu zděšen. Ztrácel míče, nic se mu nedařilo. Ovšem potom přišel jeho krásný gól, kde si povodil obránce a obtočil míč kolem brankáře. Takové hráče potřebujeme, celý zápas nejsou vidět, kazí a najednou přijde záblesk geniality. Tito hráči jsou světová kvalita a rozhodují důležité zápasy pro svá mužstva.

Wilshere a Sagna: Nehodnoceni

Na dnešním zápase šlo vidět, že byl typicky poreprezentační. Mužstvo si na sebe chvíli potřebovalo zvyknout. Po prvních dvou gólech polevilo což vedlo k inkasování. Zápas mohl klidně skončit 5:1, díky šancím které jsme neproměnili. I tak máme zatím dobrou formu. Těžší zápasy však teprve čekají.